.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 11:48:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B5 1.9 tdi] przeglad i usterki. Stasio nie pomoze...
PostNapisane: 27.wrz.2006 07:59:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lip.2006 16:35:31
Posty: 15
Witajcie

Wlasnie tydzien temu mialem moj pierwszy przeglad tzw. MOT w tym kraju

I niestety Stasio, Dzisio, Zbysio itp. mi nie pomoga i w innym kraju tez tego nie moge zrobic jakby ktos sie zastanawiam (sprawdzilem)

O oto lista usterek ktore mam nadzieje pomozecie mi rozwiazac (czesc po angielsku).

1) swiatla - tablicowe (zrobione), pozycyjne tylne (prawie zrobione) rozkrecilem cala obudowe zeby sie dowiedziec ze te swiatelko sie tylko przekreca od srodka zeby wyjac, wiec teraz sie zapytam na powaznie jak wymienic pozycyjne swiatlo z przodu od strony kierowcy czyli(prawej;) dodatkowo sruby sa mocno zardzewialem i jedne ani rusz, czym to moge zmiekczyc?? i czy latwo jest wymienic ta zarowke??



2) tutaj ciezej: OFFSIDE FRONT UPPER (REAR) SUSPENSION ARM HAS EXCESSIVE PLAY A BALL JOINT?? - w wolnym wlasnym tlumaczeniu mowia cos o ramiu podwozionym ktore przekroczylo dozwolony "gre w pilce" jakiegos lacza. gdzie to jest to nie wiem - dowiem sie dzis


3) teraz hamulce tylne --
- reczny przekroczyl dozwolony ruch (chyba 6-7 klikniec) jak to zrobic??

- hamulce "parkingowe" nie malo albo brak wysilku - (czy to przez reczny)?

- effektywnosc hamulcow parkingowych (chyba reczny?? albo i nie pisza Parking brake efficiency" ponizej wymagan

To prawie na tyle procz 2 wad ktorych nie wykryli - pierwsza to ze buteleczka od wycieraczek przecieka i nie wiem jak to zrobic, drugie ze jak kupilem auto to gosciu powiedzial ze w serwisie jakims powiedzieli mu ze katalizator bedzie trzeba wymienic i sposcil z ceny, ale na MOT przeszedl test spalinowy, czy mozna to jakosc sprawdzic??

Z gory dzieki za precyzyjne instrukcje (jestem raczej zielony)
pytajcie jesli zagmatwalem cokolwiem


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [Audi A4 1.9 tdi] przeglad i usterki. Stasio nie pomoze.
PostNapisane: 27.wrz.2006 10:08:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.paź.2003 12:06:01
Posty: 778
Lokalizacja: Gdynia
[quote="emsik1001"]Witajcie




2) tutaj ciezej: OFFSIDE FRONT UPPER (REAR) SUSPENSION ARM HAS EXCESSIVE PLAY A BALL JOINT?? - w wolnym wlasnym tlumaczeniu mowia cos o ramiu podwozionym ktore przekroczylo dozwolony "gre w pilce" jakiegos lacza. gdzie to jest to nie wiem - dowiem sie dzis

"Nadmierny luz przegubu kulowego górnego tylnego wahacza przedniego zawieszenia - strona prawa" - czyli nie tylko na naszych dziurawych drogach się sypie.

Jest 4 wahacze i ten, górny tylny (ale oczywiście przy przednim, prawym kole) dostał luzu. OFFSIDE, to strona prawa (dalsza od krawężnika przy ruchu lewostronnym), NEARSIDE, to by była strona bliższa krawężnika, czyli lewa.


Czyli trzeba go wymienić i tyle.
M

_________________
Skoda Rapid TDI (2015-)
Skoda Fabia II TDI 2009 r. (2009-2015)
Rover 75 CDT 2000 r. (2008 - 2009)
Audi A4 1.6 (ADP) 1995 r. (2004 - 2007)
Audi 80 B3 1.8 (PM) 1990 r. (1999-2004)
Audi 80 B2 GTE (MU) przejściowka 1985 r. (1996-1999)
Audi 80 B2 GTE (DZ) 1983 r. (1992-1996)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.wrz.2006 18:26:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lip.2006 16:35:31
Posty: 15
czy to mozna samemy wymienic czy trzeba dac do serwisu. Wiecie moze ile to kosztuje i ile to trwa zeby wymienic??

2- jak zrobic hamulec reczny?, czy moge to samemu zrobic i co trzeba zrobic?


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 118 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: