.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 03.maja.2024 05:40:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ ACK B5 2.8 ] ciekniee....
PostNapisane: 21.paź.2006 20:05:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.paź.2006 19:51:21
Posty: 4
Lokalizacja: warszawa
Hej,
jestem tu nowy bo mam nowy nabytek - a4 2.8 quattro tiptronic 99.
Niestety nie jestem do konca zadowolony z auta - silnik cieknie w niezidentyfikowanym miejscu. Gdy kupowalem auto bylem przekonany ze nieszczelne sa uszczelki pod klawiatura (tam bylo duzo syfu) - niestety po ich wymianie sytuacja nie poprawila sie. Moze ktos z szanownych forumowiczow ma jakies podejrzenia. Uszczelka pod glowica?
Druga sprawa - silnik nie pracuje idealnie rowno na biegu jalowym - obroty delikatnie, ale jednak falują (swiece wymienione).

Trzecia sprawa to niezbyt satysfakcjonujace osiagi auta - na Gtech tylko 9.2s do 96 km/h (60mph) - to chyba nie jest norma?

Tak czy inaczej moze ktos poleci warsztat ktory usunie problem (problemy)i nie zedrze skory w Warszawie??
Prosze o szybką pomoc bo w planach mam daleki wyjazd (ze 3k km)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.paź.2006 22:58:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.gru.2005 20:09:30
Posty: 491
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6 C6 i 80 B4 q
masz audi A4 ACK quattro w dodatku 99 i nie jesteś zadowolony? :) Chłopie ja jakbym miał takiego furaka to bym śmigał nim dzień i noc i mordka by mi sie cieszyła :D <--jak na tej emotce. A co do tego skąd Ci cieknie ten olej w tym Twoim ACK to najlepiej chyba jak sobie odkręcisz osłone i sam ogarnesz wzrokiem gdzie jest epicentrum i coś wywnioskujesz bo kto Ci lepiej pomoże niż sam Ty ;)

_________________
---===Otwierając Przepustnicę Doznaję Wrażeń NIESAMOWITYCH===---
Audi 80 B4 AAH 2.8 quattro <- Bo ja KOCHAM to Autko..... te zakręty na gazie :D.. po szosie ten skracany dolocik na 4100
ten guziczek DIFF i Torsena w skrzyni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.paź.2006 23:43:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.mar.2006 14:29:21
Posty: 519
Lokalizacja: Dallas TX
Auto: 1995 audi 80 cabrio
Co do osiągów, to niestety w automacie są one słabsze niż w manualu, więc coś mi się zdaje, że są one u ciebie prawidłowe. A co do falujących obrotów: czy filtry paliwa i powietrza masz czyste/wymienione? A wycieki oleju to też mój ból, choć jest to w sumie jeden niewielki, drobny wyciek i też jeszcze nie wiem dokładnie gdzie to leci.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.paź.2006 23:43:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.paź.2006 19:51:21
Posty: 4
Lokalizacja: warszawa
Osłonę odkręciłem - niestety silnik musiał ciec już wcześniej więc trudno stwierdzić gdzie jest źródło problemów. Dzisiaj go trochę przemyłem na myjni, ale nie miałem okazji obejrzeć na podnośniku. Tak czy inaczej sam pewnie tego nie zrobię. Może znacie jakiś przetestowany warsztat w Wawie - ludzi co się znają na rzeczy i nie mają stawek ASO?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.paź.2006 23:48:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.paź.2006 19:51:21
Posty: 4
Lokalizacja: warszawa
K@mil napisał(a):
Co do osiągów, to niestety w automacie są one słabsze niż w manualu, więc coś mi się zdaje, że są one u ciebie prawidłowe. A co do falujących obrotów: czy filtry paliwa i powietrza masz czyste/wymienione? A wycieki oleju to też mój ból, choć jest to w sumie jeden niewielki, drobny wyciek i też jeszcze nie wiem dokładnie gdzie to leci.


buuu - jakbym wiedział że są o 2s słabsze od manuala to bym nigdy nie zdecydował się na ten automat... - mimo że dla żony też miał być, a ona woli automaty :D - jak to większość kobiet. Niemal 200HP a 9.5s do setki to porażka..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: