.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 21:33:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [80, ALL] Skrzynia biegów audi 80 - zdjęcia, dane i wymiary
PostNapisane: 18.paź.2006 20:32:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.paź.2006 20:11:26
Posty: 1
Witam!
Na początek - dzień dobry wszystkim jestem tu nowy!

O ile wiem, audi 80 posiadąło skrzynię biegów i silnik wzdłużnie. Posiadam samochód - bazę do przeróbek i dłubania, również z wzdłużnym silnikiem. W tym samochodzie jest wszystko, poza pięciobiegową skrzynką. Chciałbym zaterm pokombinować z adaptacją takowego zespołu napędowego z Audi do mojego czterokołowego szczęścia. To na razie dość odległe rozważania, ale chciałem bardzo prosić o podanie mi danych skrzyń z audi 80 - ktokolwiek cokolwiek wie. Przede wszystkim chodzi mi o przełożenia i długość gabarytową takowej skrzyni. Nie pogardzę żadnymi zdjęciami, opiniami na temat wyttrzymałości itd.

Bardzo Was prosze o pomoc, bo 4500 obrotów na minutę przy 130 km/h boli :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.paź.2006 20:23:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.wrz.2005 07:57:30
Posty: 353
Witam!

Bardzo sie ciesze, ze oto zapytales, gdyz jest to temat ktory i mnie bardzo interesuje.

Tez chce bowiem zmienic skrzynie u siebie, ale w Audi C4 2.3E chce dac skrzynie 6-cio biegowa od C4 2,5TDI. Moze i przy okazjii ktos mi pomoze. Moze ktos wie czy skrzynia od 5-cio cylindrowego Diesla pasuje do 5-cio cylindrowego benzyniaka?

>>> JaNN- Sorry, ze najpierw zajalem sie soba!!

Mialem kiedys Audi 80 Typ 89 1.8S z silnikiem PM. Mialo super przelozenie i dlatego bardzo malo palila. Przy 3000 obr. jechal licznikowo 125 kmh, a przy 4000 obr. 170kmh

Kupilem auto od niemca i w srodku lezala ksiazka rodzaju "zrob se sam"
jest w srodku zdjecie przekroju mocowania skrzyni, opis srub, i sily ich dokracania.

Mam nadzieje, ze Ci sie uda, bo naprawde jazda przy tak wysokich obrotach jest napewno bardzo meczaca.

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: