.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 13.maja.2024 13:56:11

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [S4/A6 2.7BiTurbo]Ile wytrzyma??
PostNapisane: 13.lis.2006 14:16:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lis.2006 20:37:38
Posty: 4
Lokalizacja: Namysłów
Witam wszystkich. Mam pytanie, a mianowicie:
posiadam Audi a6 z silniekiem 2.7 V6 Biturbo Quattro, miała ona seryjnie moc około 240 KM, po zmianie oprogramowania silnika uzyskałem 300 KM, a interesuje mnie to jaką moc ten samochód jest w stanie przenieść (wytrzymałosć sprzęgła, wału, półosi) bez zmiany tych podzespołów, czy wytrzyma moc powiedzmy 400 KM?? teraz jest on dość szybki, lecz wiadomo, apetyt rośnie w miarę jedzenia :) z góry dziękuję za odpowiedzi... pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.lis.2006 18:08:22 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.paź.2003 17:09:27
Posty: 4593
Lokalizacja: Białystok
Auto: przeważnie starsze Audi
zerknąłem na stronę dahlback racing. Bez większych przeróbek (głownie wydech i większe IC) mechanicznych daje się osiągnąć 360KM:

New E-proms in ECU, stainless steel exhaust (turbo-back) with racecats, modification of stock intercoolers, installation of two extra intercoolers, optimization of flow to intercoolers, modification of air filter housing.

Następny stage 390KM juz uwzględnia sprzęgło i część osprzętu:

New turbos, exhaust manifold, fuel pump, injectors, intercoolers, all hoses and pipes, clutch, modified crank case breather, high flow air filter, new ECU software and stainless steel turbo back exhaust with race-cats.

czerwone elementy są istotne pod wzgledem ceny ;) mysle ze 10tyś+ lekką ręką sam zestaw części.

Do przerobek do 420KM włącznie nie widać, żeby wymieniali jakieś elementy w ukladzie korbowo tłokowym, takze wygląda na to, że silniczek jest calkiem mocny.

_________________
200 10V turbo quattro, Pastuch "quattro" 2,8


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.lis.2006 19:46:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.maja.2006 14:32:45
Posty: 1048
Lokalizacja: Chełm
W Chełmie jest Allroad z tym silnikiem zrobiony na około 400KM.

Podobno powyżej tego nie wytrzymuje skrzynia.... ale tylko "podobno jak twierdzi właściciel".

_________________
www.xj-jeep.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.lis.2006 22:03:32 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.lip.2005 10:09:55
Posty: 3209
Lokalizacja: Puck
To czy cos wytrzyma, czy zaraz padnie w podrasowanym samochodzie, zalezy od kierowcy i jego umiejetnosci obchodzenia sie z taka moca w samochodzie.
No chyba ze chcesz startowac nim w wyscigach :peace:

_________________
Najlepsze auto ?
To takie, za które płaci Twój szef.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.lis.2006 15:42:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lis.2006 20:37:38
Posty: 4
Lokalizacja: Namysłów
tzn w zawodach nie mam zamiaru nim startować, bynajmniej nie w zorganizowanych :) ale wiadomo, raz na jakiś czas trzeba udowodnic panom z "tuningowanych" beemek że jednak to seryjnie wyglądające kombii zostawia ich spod świateł jak tylko chce :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.lis.2006 18:39:44 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2006 10:44:47
Posty: 96
Lokalizacja: WGM
radzionam napisał(a):
ale wiadomo, raz na jakiś czas trzeba udowodnic panom z "tuningowanych" beemek że jednak to seryjnie wyglądające kombii zostawia ich spod świateł jak tylko chce :)

"Tuningowanych" owszem, ale dlaczego akurat pijesz do beemek ? Zresztą większość wie, że pod audi, nawet cywilnie wyglądające, nie warto robić "podchodów" (zbyt czesto można się oszukać). Sorry za OT.

_________________
100 C4 2,8 q AVANT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.lis.2006 20:25:36 
Użytkownik

Dołączył(a): 11.lis.2006 20:37:38
Posty: 4
Lokalizacja: Namysłów
nie miałem zamiaru nikogo obrazić, a nie piję do beemek, po prostu tak mi się skojarzyło, gdyż bmw jest dość często modyfikowanym samochodem, jeśli ktoś się urażony to przepraszam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: