.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 10:58:42

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B6 1.9TDI AVF] Problem ze skrzynią autom. (sterownik)
PostNapisane: 07.gru.2006 15:20:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.gru.2006 14:55:08
Posty: 7
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Witajcie! Miło jest dołączyć do grona posiadaczy Audi :)

Jestem posiadaczem Audi A4 Avant 1.9 TDI z automatyczną skrzynią biegów (tiptronik). Jak ją brałem miała przejechane 80k Km, no to stwierdziłem, że w sam raz nie za dużo. Przejechałem nią 15k Km i zacząłem mieć problemy ze skrzynią biegów:

- podczas jazdy lub po dłuższym postoju na panelu gdzie jest informacja o trybie jazdy mruga z inwersją,
- często podczas wrzucania wstecznego (R) jest efekt tak jakby ślizgającego się sprzęgła i wtedy znów skrzynia przechodzi w tryb awaryjny (co ciekawe wtedy R działa prawidłowo),
- w trybie awaryjnym nie działa tryb sportowy (S), a co ciekawe, sekwencyjna zmiana biegów działa,
- serwis stwierdził, że dopóki skrzynia się nie rozgrzeje, to automat nie wychodzi powyżej biegu '4' - ja tego osobiście nie zauważyłem.

Nowy sterownik kosztuje około 2000 PLN, lecz znalazłem firmę http://autoelektronika-bosch.w.interia.pl/, która podejmie się naprawy sterownika i teraz w zależności co jest uszkodzone od 200 PLN do 500 PLN. Dają na naprawę gwarancję 6 miesięcy.

I teraz moje pytania:
- czy nie lepiej wymienić na nowy i mieć spokój na kolejne 120k Km?
- czy 6 miesięcy to wystarczający czas gwarancji?
- czy może ktoś już u nich robił coś podobnego?

Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.

Pozdrawiam.

_________________
A4 Avant 1.9TDI 130KM

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.gru.2006 18:12:26 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.cze.2006 16:02:29
Posty: 71
Lokalizacja: Bielsko-Biała
No wiec ja bym wymienil na nowy :D
Jesli chcesz moge ci dac numer tel do goscia z bielska ktory naprawia glownie automatyczne skrzynie mozna by sie z nim umowic i moze zrobi cos na fuche.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.gru.2006 19:30:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.gru.2006 14:55:08
Posty: 7
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Podobno serwis, do którego się zwróciłem miał już przypadek, gdzie w pogwarancyjnym aucie wymienali za niewielką opłatą skrzynię na nową (problemy przy 120k KM), obecnie sprawa jest w trakcie... Mam nadzieję, żę się uda :peace:

_________________
A4 Avant 1.9TDI 130KM

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.gru.2006 11:48:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.gru.2006 10:54:49
Posty: 21
Lokalizacja: Wieliczka
witajcie!
djrzulf
wstrzymaj się z wymiana tej skrzyni lub sterownika (no chyba że już za późno). Sprawdź najpierw błędy zapisane w sterowniku ( i to nie tylko skrzyni biegów!), miałem przypadek, że skrzynia wchodziła w tryb awaryjny a usterka była zupełnie gdzie indziej.
pozdrawiam

_________________
Audi w fazie krótkoterminowych marzeń
CAR-AUDIO maniak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.gru.2006 12:02:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.gru.2006 14:55:08
Posty: 7
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
No ale zaczynają mi biegi nie wchodzić, ostatnio miałem przypadek gdzie skrzynia została na "3" i nie chciało przejść na "4" pomimo wysokich obrotów :-( Narazie pierwszy raz się tak zdarzyło - wrzuciłem mu manuala i wymusiłem "4", dałem spowrotem 'D' i było ok.

Niestety granica 120k KM zbliża się i zaczyna to "widać" na skrzyni, że niedługo mi się posypie... Nie bardzo mam jakieś inne wyjście jak naprawiać lub poczekać na odpowiedź producenta czy zgodzi się dofinansować wymianę... Kupowałem Audi, sądząc, że z racji swojej ceny, będzie bezawaryjne lub wysokiej jakości, a teraz się okazuje, że błąd który mam zdarzał się dość często... No, zobaczymy czy faktycznie będą Wysokiej Jakości... :)

_________________
A4 Avant 1.9TDI 130KM

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.gru.2006 12:20:12 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.sty.2006 22:15:16
Posty: 3775
Lokalizacja: okolice Strzyżowa
luki79 napisał(a):
miałem przypadek, że skrzynia wchodziła w tryb awaryjny a usterka była zupełnie gdzie indziej.

Uroki magistrali CAN.
Hehe. Tak to już bywa.

_________________
S4 3.0T CGXC S-tronic '13 srebrne 08.2021
A4 1.8T BEX '04 w srebrnym avancie [było 11.2015 - 11.2020]
A4 1.8T AEB '95 czerwień isis-metalic [było09.2008 - 09.2021]
80 '93 ABK + LPG [było: 04.2006 - 12.2008]
aha jest też ecoboost 1.0T.
Jest też TQT


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: