.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 09:08:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C4 2,5 TDI] po wymianie rozrządu
PostNapisane: 02.lut.2007 08:58:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.sie.2004 20:11:20
Posty: 45
Lokalizacja: Katowice
witam

no więc wymieniłem rozrząd w zeszły piątek. podobno były problemy z dostępem - pozrywane śruby (do końca nie wiem - tyle słyszałem). podobno też trzeba było rozbierać cały przód.
na drugi dzień usłyszałem przy lekkiej przygazówce (w momencie kiedy schdził z obrotów) wyraxne stuki. pojechałem do mechaniora - najpierw się przestraszył i powiedział że to rozrząd. Autko zostawiłem do poprawy. Po 0,5 godz. zadzwonił, że sprawdził i rozrząd jest OK. Stuki pochodzą z "wakupummpe" - tak się wyraził. Tzn jakiś bolec który się wyrabia po jakimś czasie i tak bije - mozna to zrobić, ale mozna też jeździć - w sumie niegroźna sprawa.
Czy to jest możliwe? I czy faktycznie mogę jeździć, czy też mam go molestować. Zaznaczam, że przez wymianą rozrządu tego nie było.

Druga sprawa - zauważyłem, że przy otwieraniu maski jest tylko jedno "odczepienie". Wcześniej były dwa - jedno przy lekkim pociągnięciu (od jednego zaczepu) a drugie przy mocniejszym pociągnięciu (od durgiego zaczepu). Teraz działa tylko to drugie przy którym klapa jest otwarta.
Pytanie - czy jest to jakiś błąd przy montażu mechanizmu otwierania.

No i od piątku już 5 raz samoczynnie włączył mi się alarm (wczoraj w ciągu dnia 3 razy). Czy jakieś złe zamontowanie mechanizmu otwierania klapy może być przyczyną smodzielnego załączania się alarmu (jest to alaram fabryczny).

Jeżeli nie to gdzie szykać przyczyny. Wcześniej takich problemów nie było.

pozdrawiam

_________________
Audi C4 2.0 ABK + gaz '1993 - było
Audi A6 2,5 TDI Avant (AEL) '1995 - JEST


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2007 09:21:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.gru.2006 08:40:04
Posty: 66
Lokalizacja: Warszawa
odnosnie vacum pompy
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=53709

_________________
rurbi
AUDI A6 AVANT 2.5 TDI AEL
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/f8c ... b6e6e.html
HONDA CB 900 HORNET
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/d72 ... 7cc.htmlET


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lut.2007 18:01:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.gru.2003 01:33:16
Posty: 1704
rozbierali przód aby odsuną chłodnice bo inaczej do rozrządu sie nie dostaną. Zdejmowli wzocnienie górne i żle złożyli zamek. alarm się włącza bo bolec od czujnika otwarcia klapy tez musieli uszkodzic. Dziwne bo jest on obok SERVA. Vacu stuka to rozbierz obróc wałek i złóż ponownie to przestanie.
I używaj szukajki!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: