.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 07.maja.2024 06:03:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 2.5 TDI 98r] Zmiana oleju
PostNapisane: 10.lut.2010 20:06:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.paź.2008 18:55:53
Posty: 67
Lokalizacja: Lębork / Gdynia
Witam.

Chciałbym zaciagnac waszej opinii na nastepujacy temat:

kupilem auto w listopadzie 2008r i nie wiedzialem jaki olej byl zalany.
Mechanik powiedzial ze jak nie wiadomo to lej polsyntetyk. od tego czasu leje mobil 1 Super S Turbo Diesel 10W40. Przejechalem juz ponad 30tys, oczywiscie 2 razy juz wymienialem i teraz znowu mnie czeka.
Co o tym sadzicie? Czy moge wrocic na pelen syntetyk?? Czy moze jakis inny polsyntetyk??
Myslalem nad zalaniem Motul 8100 X-cess 5W40

_________________
Audi A6 2.5 TDI V6 '02r AKE QUATTRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lut.2010 20:33:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2004 22:11:37
Posty: 5122
Lokalizacja: Łódź / Warszawa
to bardzo dobry olej, z tym, że musi pochodzić z oficjalnej sieci dystrybucji [IC]. Motul sprzedawany za pośrednictwem allegro jest w 95% nieoryginalny [i zrobi Ci drogą krzywdę].

zmieniaj olej co 10 000 km, jeżeli jeździsz głównie w mieście.

mechanikowi przekaż, żeby zaczął naprawiać stare [70's] Zelmery, a nie silniki, które powinny jeździć wyłącznie na syntetykach.

_________________
Diagnostyka TDI
Czyszczenie przepływomierza masowego Bosch stosowanego w silnikach AFB/AKN
Problematyka wibracji biegu jałowego silników 2.5TDI - dokumentacja serwisowa

Anthem Advanced 1

:P(|)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lut.2010 20:47:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.paź.2008 18:55:53
Posty: 67
Lokalizacja: Lębork / Gdynia
czyli co bys radzil?
znalazlem na allegro cos takiego
http://allegro.pl/item907208541_gdansk_ ... ratis.html

myslisz zeby zmienic na syntetyka czy zostac na pol??

moze masz namiary na jakies sprawdzone zrodlo ??

_________________
Audi A6 2.5 TDI V6 '02r AKE QUATTRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lut.2010 20:54:43 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2004 22:11:37
Posty: 5122
Lokalizacja: Łódź / Warszawa
czy przeczytałeś to co napisałem?
napisałem, że nie przez allegro... a Ty podajesz link do aukcji allegro za 50% ceny.

za 50% ceny możesz kupić badziewny nieoryginał.
[to tak jak wierzyć, że oryginalne Nike Zoom Kobe V można kupić za 299 PLN...]


jeżeli chcesz kupić olej oryginalny, to udaj się do InterCars w swoim mieście i kup olej. tam jest oryginalny.

_________________
Diagnostyka TDI
Czyszczenie przepływomierza masowego Bosch stosowanego w silnikach AFB/AKN
Problematyka wibracji biegu jałowego silników 2.5TDI - dokumentacja serwisowa

Anthem Advanced 1

:P(|)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lut.2010 21:03:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.paź.2008 18:55:53
Posty: 67
Lokalizacja: Lębork / Gdynia
przeczytalem co napisales i dlatego podalem link zebys zerknal.
Dzieki za rade. Jutro zadzwonie do firmy FOTA, tam tez powinni miec oryginaly.
A co myslisz o samym przejsciu z polsyntetyku na pelen po przejechaniu 30tys. moga byc jakies konsekwencje czy smialo moge wymieniac?
Myslalem tez przed wymiana przeczyscic uklad MOTUL ENGINE CLEAN, co sadzisz???

_________________
Audi A6 2.5 TDI V6 '02r AKE QUATTRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lut.2010 21:50:23 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2004 22:11:37
Posty: 5122
Lokalizacja: Łódź / Warszawa
Fota też jest OK [choć nie wiem, czy będą mieć Motul - IC ma].
poproś znajomego mechanika - niech kupi Ci przez swój nr klienta w IC - będziesz mieć do 40% taniej.

_________________
Diagnostyka TDI
Czyszczenie przepływomierza masowego Bosch stosowanego w silnikach AFB/AKN
Problematyka wibracji biegu jałowego silników 2.5TDI - dokumentacja serwisowa

Anthem Advanced 1

:P(|)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lut.2010 14:22:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.cze.2006 20:13:26
Posty: 194
a może Liqui moly high tech 5W 40 można kupić bezpośrednio u dystrybutora ja na takim jeżdżę i wszytko jest ok myślę, że nie ustępuje produktom motula a jest tańszy

_________________
B4 ABT only pb


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lut.2010 15:12:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
Formalnie wymagania producenta (505.00) spelnia prawie kazdy olej lacznie z takimi kupowanymi w opakowaniach 20l z przeznaczeniem dla traktorow i koparek.
Poniewaz producent dal d... projektujac uklad smarowania w tym silniku jak i mechanizm hydrauliki zaworowej nie zawsze oplaca sie oszczedzac.
Do silnika benzynowego hondy 1,4 od jakis 7 lat leje lotosa 5w40 bo jest to najtanszy popularny syntetyk na rynku (a sysntetym jest lepszy od niesyntetyka)- nie wiem czy jest gorszy czy nie od motula ale mam to w d... bo jest wystarczajaco dobry do hondy (ma tez norme prosiawki) i kosztuje niewiele ponad polowe ceny motula i jakos nic sie w silniku nie stalo mimo ze wymiane robie srednio co 20tys (a raczej jak mi sie przypomni)
Do 2.5v6tdi narazie lalem 5w40 castrola (dlaczego: bo tego czesto leja - ze niby sprawdzony) ale planowana jest przesiadka na zachwalanego motula (na zasadzie ciekawosci niz jakiesj potrzeby).
Zmieniac teraz olej w passaciorze bede co 15 tys bo akurat jezdze duzo na trasach i co 2 miesiace nie bede latal po mechankach (nie mam na to czasu) ale gdy auto uzywalem "zakupowo-miejsko" to zmienialem dokladnie wtedy (poslizg max 500km) gdy pojawilo sie "service jetzt"
Generalnie dyskusja o tym, ze lepszy jest motul czy srotul to taka akademicka przepychanka ale jak dociekliwy jestes poszukaj danych takich jak temp. plyniecia, temp zaplonu, liczba zasadowa, lepkosc w 100stopniach itp , doczytaj co to znaczy (jest sporo na necie o tym) i wybierzesz sobie oleju najlepszy (przynajmnij wg deklarowanych parametrow)
Jezeli mechanik gada cos o laniu 10w40 do tego przeciez wymagajacego opieki silnika to znaczy ze trafiles na goscia, ktoremu niczego poza wymiana klockow, linki do recznego, przegubow itp zlecac nie powinienes. W zadnym wypadku nie mozesz mu dac np rozrzadu do wymiany czy filtru paliwa (cos sp...li to prawie pewne)
Pozdrawiam,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.lut.2010 19:10:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.paź.2008 18:55:53
Posty: 67
Lokalizacja: Lębork / Gdynia
dzieki panowie za wasze opinie. dzisiaj zamowilem ze sprawdzonego zrodla po dobrej cenie. pewnie po niedzieli dojdzie paczka to wypowiem sie cos wiecej na temat tego co przyszlo.

Powiem wam ze jestem zszokowany. Wczoraj zamówiłem i przelalem pieniadze a dzisiaj olej z filtrem juz byly u mnie w bagazniku :mrgreen:

Naprawdę polecam kolege Marcina ze Szczecina:

Pro Choice Marcin Kardaś
ul. Żubrów 6
71-617 Szczecin
gg 347504
tel. 663 962 604


Kolega posiada w ofercie nie tylko oleje ale wszystkie czesci w dobrych cenach.
Napewno nieomieszkam jeszcze skorzystac z jego uslug.

_________________
Audi A6 2.5 TDI V6 '02r AKE QUATTRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.lut.2010 01:12:54 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.gru.2007 20:20:09
Posty: 974
Lokalizacja: Kołobrzeg/Bristol Obecny od 27.05.2007
Chciałbym się przy okazji podpiąć pod temat - może się komuś przyda.
Swoje 2.5 TDI zalewałem od około 115 tys. km tym samym olejem Castrol Magnatec Diesel 5W40 (505 00). Zazwyczaj zamawiałem ten olej w DE a wkład filtra brałem z ASO. W UK ten olej występuje tylko w 10W40. Castrol na tym rynku nie rozprowadza Magnatec-a 5W40 - sorka za długo wstęp.
Nie miałem czasu na zamawianie z DE oleju i wstawiłem do jednego z zakładów mech. na wymianę zamawiając Motul X-cess 8100. Auto zostawiłem rano i miałem odebrać po południu. Zaznaczyłem, że jeśli nie będzie miał Motula (wcześniej powiedział, że może mieć kłopot z zamówieniem bo towar rozchwytywany) to ma wynaleść z pod ziemi Magnatec-a 5W40. Przy dobiorze dostałem prawie pustą bańkę z pozostałością oleju ...... Castrol Edge 5W40 !!! Zawsze odradzałem ten olej do V6 TDI bo mimo normy 505 00 posiada tez normę 505 01 i jest rekomendowany do 505 01 - PD. Wiedomo, że to dwa inne oleje. Jestem dziko wk....y. Auto od wymiany prawie nic nie przejechało bo jest zepsute i parkuje od 3 tyg. pod domem - pytanie - czy wylać go i zalać właściwym, czy spokojnie dojechać do 10 tys. km i wtedy wymienić.
pozdr.

_________________
A6 2.5 TDI SE AYM 2002 FSC
Po adrenaline wskocz tutaj:
http://pl.youtube.com/watch?v=sKq6HmEM79Q
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.lut.2010 08:12:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.paź.2008 18:55:53
Posty: 67
Lokalizacja: Lębork / Gdynia
tez nie slyszalem zadnej pozytywnej opinii o EDGE. W sumie, jak mowiles mechanikowi ze ma byc motul albo Magnatec to on na swoj koszt powinien to wymienic.

_________________
Audi A6 2.5 TDI V6 '02r AKE QUATTRO


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.lut.2010 12:15:45 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2004 22:11:37
Posty: 5122
Lokalizacja: Łódź / Warszawa
Paw1972 napisał(a):
Chciałbym się przy okazji podpiąć pod temat - może się komuś przyda.
Swoje 2.5 TDI zalewałem od około 115 tys. km tym samym olejem Castrol Magnatec Diesel 5W40 (505 00). Zazwyczaj zamawiałem ten olej w DE a wkład filtra brałem z ASO. W UK ten olej występuje tylko w 10W40. Castrol na tym rynku nie rozprowadza Magnatec-a 5W40 - sorka za długo wstęp.
Nie miałem czasu na zamawianie z DE oleju i wstawiłem do jednego z zakładów mech. na wymianę zamawiając Motul X-cess 8100. Auto zostawiłem rano i miałem odebrać po południu. Zaznaczyłem, że jeśli nie będzie miał Motula (wcześniej powiedział, że może mieć kłopot z zamówieniem bo towar rozchwytywany) to ma wynaleść z pod ziemi Magnatec-a 5W40. Przy dobiorze dostałem prawie pustą bańkę z pozostałością oleju ...... Castrol Edge 5W40 !!! Zawsze odradzałem ten olej do V6 TDI bo mimo normy 505 00 posiada tez normę 505 01 i jest rekomendowany do 505 01 - PD. Wiedomo, że to dwa inne oleje. Jestem dziko wk....y. Auto od wymiany prawie nic nie przejechało bo jest zepsute i parkuje od 3 tyg. pod domem - pytanie - czy wylać go i zalać właściwym, czy spokojnie dojechać do 10 tys. km i wtedy wymienić.
pozdr.



Paw1972,

możesz jeździć i nie myśleć.
po 10 000 km wymienisz na 505.00.

_________________
Diagnostyka TDI
Czyszczenie przepływomierza masowego Bosch stosowanego w silnikach AFB/AKN
Problematyka wibracji biegu jałowego silników 2.5TDI - dokumentacja serwisowa

Anthem Advanced 1

:P(|)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: