.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 01.maja.2024 23:50:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C4 2,5 tdi AAT] poranny rozruch a czujnik temperatury
PostNapisane: 25.sty.2007 20:56:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.wrz.2006 19:26:28
Posty: 61
Lokalizacja: zagłębie CU
Witam zaczeły się przymrozki no i zaczęły się kłopoty z porannym rozruchem, auto nie zapala od strzała tylko kręci 3-4 obroty i dopiero zapala , mało tego to przez chwilę pracuje nierówno , kąt jest ok świece , paliwo w przewodach bez powietrza , gdzieś słyszałem o jakimś czujniku temp. paliwa tylko niewem czy to prawda bo może chodzi oczujnik temp. silnika ten na górze przy krućcu , sam już nie wiem za co się wziąć . auto jak ciepłe to zapala na dotyk a jak postoi przez noc to nie jest za ciekawie .proszę o podpowiedź czy jest jakiś czyjnik temp . paliwa czy nie, czy czujnik temp. silnika może być przyczyną takiej pracy silnika dodam że kontrolka grzania świec działa i świece grzeją a po rozruchu oborty falują od 1000 do 1200 obrotów przez jakąś chwilę po czym zostają na 1000 i powoli zchodza na 900 . temat może odgrzewany ale temat tematowi nie jest równy , dzięki za podpowiedzi

_________________
A 6 ........2,5 tdi ...........115 KM............


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C4 2,5 tdi AAT] poranny rozruch a czujnik temperatur
PostNapisane: 26.sty.2007 09:22:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.cze.2006 22:18:20
Posty: 856
Lokalizacja: Poznań
ab124 napisał(a):
Witam zaczeły się przymrozki no i zaczęły się kłopoty z porannym rozruchem, auto nie zapala od strzała tylko kręci 3-4 obroty i dopiero zapala , mało tego to przez chwilę pracuje nierówno , kąt jest ok świece , paliwo w przewodach bez powietrza , gdzieś słyszałem o jakimś czujniku temp. paliwa tylko niewem czy to prawda bo może chodzi oczujnik temp. silnika ten na górze przy krućcu , sam już nie wiem za co się wziąć . auto jak ciepłe to zapala na dotyk a jak postoi przez noc to nie jest za ciekawie .proszę o podpowiedź czy jest jakiś czyjnik temp . paliwa czy nie, czy czujnik temp. silnika może być przyczyną takiej pracy silnika dodam że kontrolka grzania świec działa i świece grzeją a po rozruchu oborty falują od 1000 do 1200 obrotów przez jakąś chwilę po czym zostają na 1000 i powoli zchodza na 900 . temat może odgrzewany ale temat tematowi nie jest równy , dzięki za podpowiedzi


A gdy postoi przez noc w temp. +5 +7C to ile obrotów potrzebujesz? Mój po ustawieniu kąta wtrysku odpala po połowie obrotu. Wcześniej 2-3 s kręcenia i znaczne problemy w temperaturach -2 -3C. Ostatnio miałem -13C, po nagrzaniu świec i 3-4 obrotach odpalił, po krztusił się może 1-2s, a następnie zaczął równą pracę. Jednak stawiam na ten kąt wtrysku, możesz go nieco wyprzedzić. Teraz czujniki: ten u góry to "ECU temperature sender", wysyła temperaturę do komputera i reguluje dawkę, ten na dole dotyczy świec żarowych i wskazówki na zegarach. Temperaturę z górnego można podejrzeć za pomocą klimatronika: jednocześnie wciskasz obieg wew+nawiew góra, następnie za pomocą przycisków + - (od temperatury) zmieniasz na 51, potem wciskasz przycisk obiegu wew i masz wskazanie temperatury z górnego czujnika.

_________________
Obrazek
__A6 C4 2.5 TDi AEL__


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2007 10:43:04 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.sie.2006 16:23:22
Posty: 135
Lokalizacja: Wrocław
To brzmi ciekawie... o takich kombinacjach dodatkowych funkcji przy klimatroniku nie wiedzialem. Sprobuje u siebie :)
Ktos zna jeszcze jakies ciekawe funcje kilmatronika ?

_________________
Audi A6 2.5 TDI 1999 r. AKN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2007 13:43:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.cze.2006 22:18:20
Posty: 856
Lokalizacja: Poznań
maxrafal napisał(a):
To brzmi ciekawie... o takich kombinacjach dodatkowych funkcji przy klimatroniku nie wiedzialem. Sprobuje u siebie :)
Ktos zna jeszcze jakies ciekawe funcje kilmatronika ?


Tych funkcji jest sporo, wszystkie są opisane na tym forum. Musisz poszukać.

_________________
Obrazek
__A6 C4 2.5 TDi AEL__


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sty.2007 19:54:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.wrz.2006 19:26:28
Posty: 61
Lokalizacja: zagłębie CU
Z tego co wyczytałem na forum to każdy co innego opisuje o tych czujnikach , u mnie na klimatroniku temperatura skacze od 50 do 90 stopni a na zegarze stoi ładnie na 90 , tak więc jak to co pokazuje klimat czyta sterownik to auto musi chodzić jak mu się podoba . dzisiaj było - 10 a auto zapaliło tak jak przy temp + 5

_________________
A 6 ........2,5 tdi ...........115 KM............


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.sty.2007 10:48:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.paź.2005 22:01:41
Posty: 16
Lokalizacja: dąbrowa górnicza
witam
ten górny jest od sterowania ECU czyli świece , dawka wtrysku, itp. ,dolny okrągły jest od wskażnika na desce rozdzielczej, a klimatronic ma osobny na wężu od nagrzewnicy :)
Pozdrawiam

_________________
A6 C4 2.5 TDI AEL :)' 96

"We wszystkich dziedzinach życia wymagana jest obecnie
fachowa wiedza. Jedyni dziś amatorzy to politycy."


Harold Macmillan


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.sty.2007 12:51:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.paź.2004 21:14:46
Posty: 649
Lokalizacja: mazury
dziobaak napisał(a):
witam
ten górny jest od sterowania ECU czyli świece , dawka wtrysku, itp. ,dolny okrągły jest od wskażnika na desce rozdzielczej, a klimatronic ma osobny na wężu od nagrzewnicy :)
Pozdrawiam


czy ogolnie nas - slabo palacych AAToAELowców- interesuje ten gorny ...

wymienialem go jakis czas temu, potem zerkne na dokladny numer.

U mnie bez zmian. jak chlodno (7-20C wiec bez swiec) to kiepsko pali (czyli z 2-3-4sekundy kreci).
jak sa swiece to ok.

-kompresja w normie.

-wtryski nowe (przed wymiana bez swiec tak samo moze minimalnie gorzej, ale na duzych mrozach ok 10C i zimniej bylo ciezko tzn nie zalapytal a jak juz zalapal to zle chodzil tzreeba bylo gazowac itd)

-kat wtrysku prawidlowy a nawet 2 pozycja w bloku zero pokazuje troche wiecej niz wg ksiazki czyli ok60.

-podlaczenie wiekszego aku (100Ah i prad rozruchowy ok 800A) tez nei poleprza odpalania bez swiec.

-rozursznik sprawdzony i zregenerowany.

-paliwo w przewodach przy filtrze widac, nie powietrza.

-pompa sprawdzana.


tak wiec ja sie przyzwyczailem :P

_________________
pozdrawiam
sampek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.sty.2007 14:47:01 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.sty.2006 16:34:31
Posty: 1015
Lokalizacja: GLIWICE Furak1:CC 900 Furak2:CIVIC 07 Furak3:BMW M3 Cabrio Moto:GSX-R 750K3
Ja mam czasem problem z zapaleniem przy mrozie tak od -2 stopni się zaczyna(muszę kręcić 2-3 s) bez świeczek pali na dotyk..
Z braku laku sprawdziłem świeczki i okazało się że 3 na 5 były spalone. Wymieniłem dzisiaj i czekam do jutra rana :)

_________________
Obrazek
Obrazek

ZAPRASZAM http://www.nawydmie.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.sty.2007 16:20:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.wrz.2006 19:26:28
Posty: 61
Lokalizacja: zagłębie CU
SAMPEK a jakie miałeś objawy zepsutego czujnika?

_________________
A 6 ........2,5 tdi ...........115 KM............


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.sty.2007 17:22:18 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.paź.2004 21:14:46
Posty: 649
Lokalizacja: mazury
ab124 napisał(a):
SAMPEK a jakie miałeś objawy zepsutego czujnika?


w sumie ne wiem czy poptrzebnie wymienialem. mechanik cos powiedizl ze walniety to wymienilem.
w sumie wtedy nie wiedzialem o tych wszytskich czujnikach i ich funkcjach. myslalem ze moze wymiana pomoze w dzilaniu prawidlowym wskaznoika na desce no ale jak teraz wiemy to nie ma nic wspolnego.

_________________
pozdrawiam
sampek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sty.2007 13:24:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.wrz.2006 19:26:28
Posty: 61
Lokalizacja: zagłębie CU
No to widze że twój mechanik jest taki jak cała reszta, trzeba zorganizować konkurs na dobrego mechanika zobaczymy ilu sie znajdzie

_________________
A 6 ........2,5 tdi ...........115 KM............


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: