.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 10:58:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2007 20:08:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.cze.2005 19:31:51
Posty: 141
Lokalizacja: (PL)
Dzięki za info ale gdzie ich szukać , czy tam pod tym czarnym deklem ,ale tam sątylko wtryski.

_________________
Audi A6 Avant 2,5 TDI Quattro - Tiptronic | 180 PS Powered by Rogal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2007 21:11:30 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.paź.2005 00:05:45
Posty: 2821
Lokalizacja: Beskid Śląski
FIBA napisał(a):
Dzięki za info ale gdzie ich szukać , czy tam pod tym czarnym deklem ,ale tam sątylko wtryski.


Nie ściągasz żadnych dekli oprócz osłony silnika z napisem TDI :D .
Po zdjęciu wwym. osłony, na bocznych "ściankach" głowicy zauważysz dosyć cieńkie gumowe "fajki", od których "odchodzą" kabelki elektryczne. Te "fajki" trzeba zdjąć (najlepiej przy pomocy delikatnych kombinerek i z dużym wyczuciem :!!: ) - analogicznie jak ściąga się "fajki" ze świec zapłonowych. Po zdjęciu fajek uzyskujesz już pełny dostęp do świec żarowych, na które zakładasz odpowiedniego gedora (rozmiar 10) i z przeogromnym wyczuciem wykręcasz kolejne "świeczki" ("po kawałku" i "podlewając" lekko denaturatem -> ale naprawdę w niewielkich ilościach, tak żeby nie zostało nic na tłoku :!!: :!!: :!!: ).
Byc może będziesz musiał poluzować "ucho" do zawieszania silnika -> przykręcone "od przodu" w okolicach przepustnicy w kolektorze ssącym -> czasem przeszkadza w odpowiednim założeniu gedora na świecę 4-go cylindra.
Przed wkręceniem nowych świec warto sprawdzić, czy w gwintach w głowicy nie zostały jakieś szczątki ze starych świec. Można się nawet pokusić o delikatne przegwintowanie gniazd gwintownikiem z niewielką ilością smaru. Ten smar pomoże "wyłapać" resztki gwintu pozostawionego przez stare świece. Sorry, że tak zawile Ci to tłumaczę ale inaczej nie potrafię. W razie czego - pytaj dalej :P :D .
:peace:

_________________
Obrazek
Z cyklu złotych myśli:: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2007 21:53:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.cze.2005 19:31:51
Posty: 141
Lokalizacja: (PL)
Dzięki jużteraz mam choc mgliste pojęcie o tych swiecachgdzie są . Niewiem bo auto pali na dotyk ale mechanik twierdzi , jak będzie duży mróz to nie odpali jak postoi tak ze 3dni na polu. Teraz stoi w garazu, nieogrzewany ale garaż. Ale tak sobie myśle ,ze jamam dewasto to problem chyba rozwiązuje w razie czego. A swoją droga jutro pooglądam te swiece.Ztego co wiem to bardzo łatwo zerwać gwint i trzeba sciągać głowicę.

_________________
Audi A6 Avant 2,5 TDI Quattro - Tiptronic | 180 PS Powered by Rogal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2007 22:57:55 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.paź.2005 00:05:45
Posty: 2821
Lokalizacja: Beskid Śląski
Wysuwam dosyć kontrowersyjną hipotezę, że mniej szkodliwe dla zimnego silnika są spalone wszystkie świece, niż część sprawna - a część niesprawna :P .
Generalnie - jeśli nikt nigdy nie wykręcał z Twojego silnika świec - to nie masz szans wykręcić wszystkich z nienaruszonym gwintem - zawsze coś zostanie w głowicy ... . Ale bez paniki - materiał, z którego wykonano świece żarowe jest "miększy" od gniazda w głowicy. Z tej przyczyny zerwaniu ulega gwint świecy i nie ma nad czym płakać jeśli tak się stanie (a stanie się raczej napewno...). Najważniejsze, żeby nie ciągnąć dalej "na chama", tylko trochę wkręcić spowrotem, podlać denaturatem i znowu ze dwa obroty "w górę". Aż do skutku :diabel: .
W zerwanie gwintu w głowicy - nie bardzo chce mi się wierzyć pod warunkiem zachowania wyżej opisanych "zasad" :): .
Czy auto odpali na silnym mrozie :?: Raczej tak, nawet bez webasto.

_________________
Obrazek
Z cyklu złotych myśli:: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.lut.2007 23:04:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.cze.2005 19:31:51
Posty: 141
Lokalizacja: (PL)
Ja do dzisiaj niewiedziałem ,że mam spalone swiece. Itak mysle po twoich spostrzerzeniach chyba to tak zostawie . Jak nie bedzie chciał palić to wtedy coś zrobię ,wiedząc że mam spalone swiece Jeszze raz dzieki za info o świecach . Mój brat ma LT35 2,5 TDI i od 3lat ma spalone 5 świec ipalił w najwieksze mrozy w tamtym roku. Więc nie ma co sie martwic na zapas. Pozdrawiam

_________________
Audi A6 Avant 2,5 TDI Quattro - Tiptronic | 180 PS Powered by Rogal


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.lut.2007 11:13:16 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.gru.2006 22:46:38
Posty: 2773
Lokalizacja: Koszalin Białogard
FIBA napisał(a):
Ja do dzisiaj niewiedziałem ,że mam spalone swiece. Itak mysle po twoich spostrzerzeniach chyba to tak zostawie . Jak nie bedzie chciał palić to wtedy coś zrobię ,wiedząc że mam spalone swiece Jeszze raz dzieki za info o świecach . Mój brat ma LT35 2,5 TDI i od 3lat ma spalone 5 świec ipalił w najwieksze mrozy w tamtym roku. Więc nie ma co sie martwic na zapas. Pozdrawiam


Cieszę się, FIBA, że wszystko zakończyło się happy endem :D
Nawiążę jeszcze do Twoich świec żarowych...
U mnie spalonych było 5 sztuk, a ja nawet tego nie zauważyłem, auto rewelacyjnie paliło od pierwszego strzału. Wymieniłem wszystkie 6 na BERU i żadnej różnicy nie odnotowałem.
Ale prawdobodobnie dlatego, że tej zimy jest bardzo sprzyjająca aura :diabel:
Gdyby pokazały się siarczyste mrozy - obaj błyskawicznie zauważylibyśmy, że nasze świece żarowe są do niczego.
Co do Twojej VP44 - chciałbym Ci jeszcze powiedzieć, żebyś tankował dla jej ochrony ON BP Ultimate - ale boję się, że niektórzy koledzy odbiorą to jako prowokację :diabel:
Po co tankować takie drogie - skoro można taniej... :diabel:

Pozdrawiam serdecznie

_________________
A4 1.9 TDi Avant AWX '03 130 PS - dla żonki ;-)
A6 2.5 TDi V6 Avant AFB tiptronic 200 PS / 436 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 46 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 135 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: