.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 08:19:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: 80 b3 maz w oleju i problem z parownikiem
PostNapisane: 21.lut.2007 10:51:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.lut.2007 10:48:14
Posty: 2
Witam czasami zuwazam biala maz na korku wleu oleju i na gornej czesci miarki bo wyczyszczeniu prowadzenia do miarki mazi w oleju nie ma polaczenie [po miedzy odma a filtrem wyczysciłem troche tez tam bylo co moze byc przyczyna??

nastepny problem mam z parownikiem i wolnymi obrotami
ustawiam obroty wole pokretlem przy parowniku przej jakis czas jest oki pozniej znowu musze to ustawic wrazenie jak by sie samo przestawiało
jak temu zaradzic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.lut.2007 12:59:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lut.2006 15:26:47
Posty: 7
Lokalizacja: Konin
Jesli ubywa tez plyn chlodzacy to uszczelka pod glowica poszla, jezeli nie to pewnie jezdzisz na krotkych odcinkach, gdzie silnik sie dobrze nie nagrzewa, mam to ciagle w swoim audiku mimo wymiany uszczelki

_________________
1,8 JN, 90KM + LPG


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.lut.2007 13:22:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.lut.2007 10:48:14
Posty: 2
rok temu mialemcos takiego samego uszczelka byla wymieniana i w tym roku w tymsamym okresie robi sie to samo plynu mi ubywa troche i nie wiem gdzie bo w oleju stanu nie przybywa sam nie wiem co to jest nie tak


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.lut.2007 13:52:24 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24.sie.2003 12:29:57
Posty: 456
Lokalizacja: Kraków
magi2 napisał(a):
rok temu mialemcos takiego samego uszczelka byla wymieniana i w tym roku w tymsamym okresie robi sie to samo plynu mi ubywa troche i nie wiem gdzie bo w oleju stanu nie przybywa sam nie wiem co to jest nie tak


Jeśli płynu przedostaje się do oleju to objaw będzie taki jak opisałeś a nie zauważysz zwiększenia poziomu oleju.
Jeśli jest maź (masło, śmietana, budyń - jak zwał tak zwał :) ) pod korkiem wlewu oleju lub w odpowietrzeniu silnika to nie jest źle, jeśli natomiast gromadzi się na bagnecie to może być wina uszczelki.

Poszukaj na forum, było o tym dużo. Szukaj pod hasłami "masło" albo "śmietana". :peace: takie kulinarne nazewnictwo. :):

_________________
==========================
"Errare humanum est"...
...aż wreszcie trafiłem na AUDI
==========================

A80 B2 '82 1,8 PV 110KM - kolekcjonerski :)
Opel Vectra A '91 1,8 90KM - użytkowy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.lut.2007 09:00:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.lip.2005 15:35:14
Posty: 622
Lokalizacja: Ostrołęka
Panowie nie straszcie kolegi :) . Jazda na bardzo krótkich odcinkach w obecnych temperaturach (notorycznie niedogrzany silnik) powoduje, że skrapla się wilgoć w misce i powoduje powstanie "masła". Jest to normalne zjawisko przy pokonywaniu bardzo krótkich odcinków w niskich temperaturach. Proponuję zrobić mały eksperyment. Jak zobaczysz "masło" (byle nie za dużo) to nic nie czyść tylko zrób kilkadziesiąt km ciągłej jazdy, żeby silnik porządnie mógł się rozgrzać. Jestem pewien, że "masło" zniknie. Jeśli nie, a płynu mocno ubywa, to rzeczywiście może być wina uszczelki albo (jeszcze gorzej) pęknięcia głowicy lub bloku.

_________________
Pozdrawiam - Danek
Granatowa B4 '92 2.0 ABT + LPG Bingo M:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: