.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 03:22:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 C4 2.5TDI AAT] Problem z odpaleniem!!!
PostNapisane: 05.mar.2007 22:45:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2007 17:00:30
Posty: 21
Lokalizacja: Gdańsk
Problem pojawil sie zaraz po wymianie filtra paliwa. Filtr jest dokręcony dobrze, w przewodzie z filtra do pompy nie lecą bąbelki. Przewód jest nowy. Powiem szczerze ze to zaczyna mnie przerastać. Dla mnie jest to wielka niewiadoma. Problem jest tylko na zimnym silniku kiedy załączy sie grzanie świec. Po zgaśnieciu kontrolki, i zakręceniu rozrusznikiem cos jakby załapał i na tym sie konczy, potem ok. 5 sekundowe głuche kręcenie (nawet w wydechu nie pojawiają sie spaliny) tak jakby nie ewidentnie nie dostawał paliwa :( Sprawdzałem tez elektrozawór, jest ok. Wszystkie podkładki miedziane są nowe. Mam podejrzenie na ten nowy filtr. Czy oby na pewno to jest ten (chodzi mi o opory przepływu). Założę z powrotem stary i zobaczę wtedy. Musiałbym sprawdzić tez świece żarowe, ale czuje ze to nie jest ich wina, tylko układu paliwowego. Po odpaleniu i jak chwile pochodzi to w ciagu dnia nie ma problemow z odpaleniem. Pali na dotyk. Tylko wtedy gdy temp. silnika spadnie na tyle nisko i załącza sie grzanie świec. Tracę powoli cierpliwość. Dzięki za każdy pomysł i pomoc.
Pozdrawiam

_________________
Takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego, powiedział czwarty :)
--
C4 2.5TDI AVANT 94'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.mar.2007 22:50:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.paź.2005 12:36:56
Posty: 1696
Lokalizacja: Zielona Góra 32 w zwi... hehe
Swiece sprawdz miernikiem zwyklym , sciagnij te fajeczki i dotykaj do kazdej i do masy silnika. Masz dostep do KTS albo VAG to napisze dalej a jezeli nie to potrzeba kogos kto sie podlaczy i sprawdzi najpierw kat wtrysku a pozniej mozna dalej sie bawic.

_________________
(103KW)chip133 KW 375Nm AEL Tdi avant 6 gear
Q7 4.2 Tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.mar.2007 22:52:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2007 17:00:30
Posty: 21
Lokalizacja: Gdańsk
Ale co ma kąt wtrysku skoro go nie ruszalem i problem pojawil sie bezpośrednio po wymianie filtra :( W przewodzie od filtra do pompy wtryskowej powinno panować nadciśnienie czy podciśnienie??

_________________
Takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego, powiedział czwarty :)
--
C4 2.5TDI AVANT 94'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.mar.2007 22:58:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.gru.2006 23:59:31
Posty: 121
Lokalizacja: g.ślask
Spróbuj przy rannym rozruchu podłączyć się kablami z dodatkowym akumulatorem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.mar.2007 23:06:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2007 17:00:30
Posty: 21
Lokalizacja: Gdańsk
Nie wiem czy to najlepszy pomysl :( Wczesniej radził sobie bezproblemów. Ładowanie jest ok, chociaż jak na taki silnik moje autko posiada akku 72Ah. Moze ciutke za mało :/ I występują spadki napięcia. Biorę tez pod uwagę ze występują też takie spadki ze sie przymyka elektrozawór jednocześnie zamykając chwilowo dopływ paliwa. Ale to przypuszczenie. Zobaczę jak podłącze elektrozawór pod inne źródło energii (drugi akkumulator).

_________________
Takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego, powiedział czwarty :)
--
C4 2.5TDI AVANT 94'


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2007 23:22:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.lut.2007 17:00:30
Posty: 21
Lokalizacja: Gdańsk
Dzis wprowadzilem małą zmianę. Odłączyłem główny filtr paliwa i podłączyłem w linie od zbiornika do pompy wtryskowej mały filterek. Na krótką chwilę wydaje mi sie ze nie powinno zaszkodzić mojej pompce :) Zrobilem rundke, uklad sie raczej odpowietrzyl i tak zostawiam do rana. Jutro z samego rana okaze sie co zem spłodził :) Trzymajcie kciuki za moją Niunię :) Oby to było to :) Napiszę o dalszych losach jutro...

Tymczasem bracia :)

_________________
Takich dwóch jak nas trzech to nie ma ani jednego, powiedział czwarty :)
--
C4 2.5TDI AVANT 94'


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 39 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: