.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 14:14:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6/C4 AEL] - Ubyło płynu chłodniczego
PostNapisane: 10.mar.2007 15:06:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.cze.2006 22:18:20
Posty: 856
Lokalizacja: Poznań
Przez 9 miesięcy ubyło mi ok 1-1,5 litra płynu chłodniczego. Dzisiaj sprawdziłem i ze zdziwieniem stwierdziłem, że ubyło. Po drodze wymieniałem czujnik temperatury i trochę wyleciało ale nie aż tyle. Czy to normalne czy nie?

_________________
Obrazek
__A6 C4 2.5 TDi AEL__


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.mar.2007 16:26:21 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.gru.2005 18:35:46
Posty: 220
Lokalizacja: Rzeszów
Ja bym zaczal od zdiagnozowanie, czy plyn chlodniczy nie ucieka regularnia z jakiegos miejsca. Zrob test, podloz pod silnik kawal tektury na noc, rano bedziesz widzial czy nic nie nakapalo. Wg mnie mozliwosci sa dwie - nieszczelny waz lub otoczenie termostatu, ktory z reszta wymieniales - zobacz czy nie ma tam bialego osadu. Luknij tez na uszczelke pod glowica i na korek wlewu oleju, czy nie pojawil sie tam budyn... A jak z samym olejem silnikowym, jego stan nie "zwiekszyl" Ci sie jakims dziwnym sposobem?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.mar.2007 23:25:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.cze.2006 22:18:20
Posty: 856
Lokalizacja: Poznań
rafal_online napisał(a):
Ja bym zaczal od zdiagnozowanie, czy plyn chlodniczy nie ucieka regularnia z jakiegos miejsca. Zrob test, podloz pod silnik kawal tektury na noc, rano bedziesz widzial czy nic nie nakapalo. Wg mnie mozliwosci sa dwie - nieszczelny waz lub otoczenie termostatu, ktory z reszta wymieniales - zobacz czy nie ma tam bialego osadu. Luknij tez na uszczelke pod glowica i na korek wlewu oleju, czy nie pojawil sie tam budyn... A jak z samym olejem silnikowym, jego stan nie "zwiekszyl" Ci sie jakims dziwnym sposobem?


Raczej nic nie kapie, parkuję pod dachem, a auto stoi na betonie. Pod autem sucho. Stan oleju od wymiany 2 tys km temu mam ciągle na maksa. Jak dla mnie wymieniłeś większość możliwości, jakaś przyczyna musi być.
Sprawdzę otoczenie termostatu, który faktycznie był wymieniany w grudniu. Korek też sprawdzę chociaż gdy go odkręcę nie widzę wałka rozrządu, jest za to jakaś blaszka więc nie wiem czy w AAT/AEL widać coś na korku. Dzięki.

_________________
Obrazek
__A6 C4 2.5 TDi AEL__


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: