.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 13.maja.2024 07:45:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ABK 2.0 b4] co to za przerobka? strzela, dymi na czarno
PostNapisane: 23.mar.2007 11:49:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2006 22:31:19
Posty: 34
Lokalizacja: Siedlce
Czy ktoś z klubowiczów wie do czego służy instalacja wstawiona między silnik krokowy a kolektor ssącym. "wstawionego trójnika odchodzi wężyk do urządzenia przypominającego reduktor ciśnienia, z niego wężyk odchodzi do czujnika wpiętego w wąż nagrzewincy z którego to odchodzi wężyk do zaworku przed serwem hamulcowym.

Wczoraj wymieniłem świece zapłonowe i wypiełem tą instalacje , znaczy sie wężyk między krokowym a kolektorem ssącym. Na początku wszystko chodziło ładnie nawet subiektywnie lepiej jak wcześniej. postanowiłem się przejechać za miastu i tu pojawił się problem, a mianowicie jadąc na gazie wrzuciłem luz i hamowałem nagle zaczął silnik nierówno pracować i szarpać. Zatrzymałem się i zgasiłem i odpaliłem od nowa, a tu strzał w przepływomierz, spadła gumka ta od zabezpieczenia przed strzałami. pomyslałem ze może podłącze spowrotem ta instalacje między kolektor a krokowy. po odpaleniu i przygazowaniu strzał w wydech. przełączyłem na gaz i było dobrze normalna praca, jak wracałem powyżej 3000 obrotów nagle strzelił w tłumik na gazie i zaczoł szarpać, ale zaraz przeszło i jakos wruciłem do domu. po odpaleniu na benzynie nierówno chodzi i szarpie całą budą i kopci na czarno i smierdzi jakby spalona gumą. na gazie teraz chodzi prawie jak powinien ale tez delikatnie strzela w wydech przy schodzeniu z obrotów. pomyślałem ze wina świec więc wymieniłem na stare ale zonk dalej to samo. Już nie wiem co się mogło stać.
Może ktos spodkał się z czymś podobnym, i jakoś się z tym uporał bo mi juz nerwy puszczają bo jak naprawie jedno to walnie cos nowego już mi chodzi po głowie giełda, tylko szkoda mi takiej furki. Prosze o jakieś sugestie, w poniedziałek jade do swojego majstra na Jesionową w Siedlcach może komputer coś pokaże. Ale jeśli ktoś wie jak się z czymś takim uporać to proszę o porady.

Oto zdjęcie tej instalacji( zapożyczone z innego forum ale identyczne jak u mnie):

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/31f39309ed76edfb.html

_________________
nie łam się, Zawsze może być gorzej;


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.mar.2007 20:36:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2006 22:31:19
Posty: 34
Lokalizacja: Siedlce
Czy nikt niema zadnych pomysłów co by mi mogło sie stać?

_________________
nie łam się, Zawsze może być gorzej;


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.mar.2007 21:22:14 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.mar.2007 22:04:43
Posty: 159
Lokalizacja: Opolskie - Głubczyce
Mam też ten sam problem, choć takowa przeróbka nigdy nie była montowana w moim Audi. Parę dni temu miałem też strzał gazu ale gumka zabezpieczająca nie zsunęła się. Od tej pory silnik zachowuje się identycznie jak w twoim przypadku, chodzi na gazie i kuleje na benzynie. A spróbuj odłączyć przepływomierz. U mnie działa, choć to WIELKA prowizorka.

_________________
Audi 80 B4 '94 rok, ABK 2.0 + gaz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.mar.2007 21:29:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.gru.2003 18:23:22
Posty: 5629
Lokalizacja: Olesnica
Auto: T&C 3.8
Wygląda na odme.Ale równierz może to być układ wzbogacania mieszanki.
Cieżko powiedzieć.Nigdy się z tym nie spotkałem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.mar.2007 22:47:15 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.mar.2007 22:04:43
Posty: 159
Lokalizacja: Opolskie - Głubczyce
Niestety nie mam możliwości podłaczenia auta pod kompa jeszcze przez jakieś dwa tygodnie ... A czy może to być uszkodzenie przepływomierza ?? A jeśli odma to jak to sprawdzić ??

_________________
Audi 80 B4 '94 rok, ABK 2.0 + gaz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.mar.2007 22:49:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.gru.2003 18:23:22
Posty: 5629
Lokalizacja: Olesnica
Auto: T&C 3.8
Odma może się przytkac.
Przepływke tez trzeba brać pod uwagę.
Można ja sprawdzić ale trzeba znać odpowiednie wartosci napięć na wtykach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.mar.2007 23:06:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2006 22:31:19
Posty: 34
Lokalizacja: Siedlce
A czy moze byc to wina odmy skoro na gazie chodzi raczej normalnie i równo, jedynie po przygazówce obroty spadają tak do 600-700 i odbijaja na jakies 900.
Po odłączeniu przepływomierzana benzynie obroty chwilke podrosły jakby przez chwike pracował równo i zgasł.

Jutro sprawdze przeplywke czy sie niepogieła i odłącze akumulator co by wyeliminowac jakieś błędy w sterowniku silnika.

_________________
nie łam się, Zawsze może być gorzej;


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.mar.2007 06:24:45 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.mar.2007 22:04:43
Posty: 159
Lokalizacja: Opolskie - Głubczyce
Ja też dziś sprawdzę odme, kiedyś miałem już podobny problem po wystrzale gazu ale po paru minutach przeszło. Być może odma sama się "przepchała". U mnie po odłączeniu przepłowomierza silnik gaśnie tylko na zimno, przy rozruchu. Po 2-3 odpaleniach już chodzi. Radziłbym sprawdzić dokładnie szczelność układu dolotu powietrza i wyeleminować wrzystkie nieszczelności.

_________________
Audi 80 B4 '94 rok, ABK 2.0 + gaz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.mar.2007 13:38:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2006 22:31:19
Posty: 34
Lokalizacja: Siedlce
Witam.
No i tak przejzałem odme jest w niej troche masła.ale wydaje mi sie to normalne po zimie. jak kupiłem auto to czyściłem wężyk odmy bo był zalepiony czymś czarnym.
A propo nierównej pracy na benzynie. Wiec tak jak mysląlem rozebrałem przepływomierz i wyszło co jest nie tak. przepływka się przycieła na 80% otwrcia. Czyli po strzale gazu się musiąła wygiąć. Sprawdzałem czy chodzi lekko w swoim zakresie i niestety nie jak do końca sie otiwera to stoi krzywo i się blokuje. Jak ją odepchnołemto teraz jest ok ładnie chodzi i na benzynie i gazie jedynie boje się przekrecic obroty powyzej 3000 bo znowu sie może zablokować. umuwiłem się u gazownika na środe ma mi to rozebrac i zobaczyć może się uda jakoś wyprostować.
O co sadzicie na temat wywalenia kata i wstawienia tłumika przedniego do audi. Widziałem ze sa takie ustrojstwa z bosala i asmetu. Czy to zaszkodzi czy powinno pomóc i wyciszyć troche wydech bo mam uczucie ze troszke brzęczy.???

_________________
nie łam się, Zawsze może być gorzej;


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Nieszczęsne przepływki
PostNapisane: 24.mar.2007 18:33:46 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.mar.2007 22:04:43
Posty: 159
Lokalizacja: Opolskie - Głubczyce
Hello.U mnie też podobny problem. Przepływomierz się zablokwał po wystrzale, wykrzywiło łopatki. Coś tam naprostowałem ale dalej się blokuje przy maksymalnym otwarciu.Raczej czeka mnie wymiana. Podobno można, po małej przeróbce, podpasować przepływkę od Opla lub Forda, są tańsze. Czy ktoś się orientuje jak to zrobić ??

_________________
Audi 80 B4 '94 rok, ABK 2.0 + gaz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.mar.2007 19:30:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2006 22:31:19
Posty: 34
Lokalizacja: Siedlce
Witam
widze ze kolego mamy ten sam problem. Choć jest anty wybuch od gazu to i tak cos sie wali. jedynie mnie dziwi ze na gazie chodził normalnie ana benzynie nie.
Ja niemiałem pomysłu jak to wyprostować.

Czy taki wybuch mogły spowodowac wstawienie nowych świec zapłonowych.
bo mnie to zastanawia czy to przez wypięcie tej instalacji czy od świec. narazie zmieniłem na stare ale one juz sa troche wypalone, chciałbym spowrotem te nowe zamontowac tylko zeby znowu takiego cyrku niebyło.??

tak się zastanawiam bo miałem tez keidyś taka sytuacje w trasie ze jak wrzucałem na luz to mi same obroty rosły tak do 2tysięcy. Zastanawiam sie czy to moze rownież coś z przeplywomierzem bądz czujnikiem przepustnicy. Choc to mi sie przytrafiło jednego dnia a na drugi odłączyłem akumulator, zagrzałem na benzynce i było ok. narazie sie niepowtórzyło.
mam pytanko czy ma ktos moze taki przeplywomierz w okolicach siedlec bądz moze wie ktoś gdzie taki uzywany dostane.

_________________
nie łam się, Zawsze może być gorzej;


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rozwalona przepływka
PostNapisane: 24.mar.2007 19:53:02 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.mar.2007 22:04:43
Posty: 159
Lokalizacja: Opolskie - Głubczyce
Witam.

Strzał gazu się zdarza często kiedy przewody, świece bądź kopułka rozdzielacza są w kiepskim stanie. W moim silniku wymieniłem te trzy rzeczy zaraz po zakupie auta. Poza tym czasami gaz strzela "sam od siebie". Ważna jest właściwa regulacja instalacji. Antywybuch czasem nie zadziała właściwie i wtedy wali w przepływkę. :zly:

Mój przepływomierz "przekonałem" do działania brzeszczotem, choć dalej się zacina przy maksymalnym otwarciu. Jest to prowizorka ale narazie musi wystartczyć. Silnik będzie chodził na gazie bez przepływomierza dlatego że instalacja gazowa II Gen. nie pobiera żadnych danych z tego czujnika.

_________________
Audi 80 B4 '94 rok, ABK 2.0 + gaz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Rozwalona przepływka.
PostNapisane: 24.mar.2007 20:25:05 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.mar.2007 22:04:43
Posty: 159
Lokalizacja: Opolskie - Głubczyce
Przepływkę można znaleźć na Allegro, są tam podobne przepływomierze od VW Golf / Polo 1.3. Wejście i wyjście mają podobne, złącze też takie samo jak w Audi 2.0 ABK. Kosztują ok. 100 zł, taniej niż oryginalny do ABK. Pytanie tylko czy podejdą i będą dobrze działać. Może ktoś wie coś w tym temacie ??

_________________
Audi 80 B4 '94 rok, ABK 2.0 + gaz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.mar.2007 20:44:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.lis.2006 22:31:19
Posty: 34
Lokalizacja: Siedlce
witam ponownie.
więc tak problem przepływomierza rozwiązałem. znalazłem zakład i kolesia który w tym temacie jest kumaty za 100zł mi go naprawił. rozebrał na części pierwsze i klapke delikatnie przyszlifował. wszystko ok.
z tego co mówił ze odpięcię tj instalacji nie powinno miec wpływu na strzał, dlatego sie zastanawiam czy to moze być wina nowych świec zapłonowych.??.
czy moze zmieniając swiece trzeba cały komplet zmieniać przewody kopulke i palec.???

_________________
nie łam się, Zawsze może być gorzej;


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: