.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 23:25:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi A6C5 Benzyna - odpalanie w mrozie
PostNapisane: 02.sty.2016 21:02:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sty.2016 20:52:14
Posty: 7
Cześć,
Posiadam Audi A6C5 2.4 w samej Benzynie.
Od 2-3 dni występuje u mnie pewien problem dotyczący odpalania samochodu.

Otóż gdy wstanę rano i chce go odpalić to nie kręci nawet rozrusznik, przekręcam kluczyk i nic, zero odgłosów. Ładowanie akumulatora jest takie same jak w wakacje, na wiosnę czy jesień, więc akumulator zakładam, że mam sprawny.
Musze kilka razy przekręcić kluczyk tak jak w samochodzie na ropę - podgrzewa się świecie po kilkukrotnym przekręceniu kluczykiem i wtedy jakimś cudem odpali mi samochód. Potem normalnie mi już odpala nawet przy -15.
Ale gdy samochód postoi tak 5 godzin w takiej temperaturze, lub całą noc, to jest to samo. Nic nie kręci nic nie słychać, tylko po kilkukrotnym przekręceniu kluczyka załapie i odpali.

Gdybym miał słaby akumulator to "chełdałby" i bym to słyszał, że chociaż próbował odpalić. Ładowanie akumulatora jest ok, takie jak na wakacje.

Co to Panowie może być? Możliwe, że świeca jedna lub dwie mi wyleciały i stąd są takie problemy? Czy to może być rozrusznik? Przy -5 zawsze odpalał idealnie, czy to zima, wiosna, czy wakacje +30. Czy to może wina akumulatora? Tylko gdyby mi akumulator padł to on by w ogóle mi nie wstał i nie odpalił już.

Waszym zdaniem co to może być? Świeca, rozrusznik, czy akumulator? A może coś innego?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6C5 Benzyna - odpalanie w mrozie
PostNapisane: 02.sty.2016 21:22:45 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.kwi.2012 15:53:06
Posty: 2172
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Auto: 100 C4 Avant Quattro 2.8E Automat
Może już szczotek w rozruszniku nie ma. Świec się odczep, w benzyniaku nie mają nic do rzeczy. Może kostka stacyjki nie łączy, a może jakiś przekaźnik szwankuje...


Zaprowadź do mechanika a nie Czekasz miesiącami że się samo naprawi aż w końcu auto nie ruszy z miejsca.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6C5 Benzyna - odpalanie w mrozie
PostNapisane: 02.sty.2016 21:26:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sty.2016 20:52:14
Posty: 7
Tyle, że przy -5, 0, +5, +20 pali od strzała.
Przy -15 jak postoi dłużej na mrozie jest już problem. Gdy go zgaszę po chwili to później normalnie odpala.

Jeżeli by mi się szczotki kończyły, lub coś to miałbym takie objawy w każdej temperaturze. A tutaj chodzi o to, że postoi auto przy -15 kilka godzin i jest problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6C5 Benzyna - odpalanie w mrozie
PostNapisane: 02.sty.2016 21:31:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.kwi.2012 15:53:06
Posty: 2172
Lokalizacja: Międzyrzec Podlaski
Auto: 100 C4 Avant Quattro 2.8E Automat
Wystaw ptaszka na -15 i Zaobserwuj czy będzie się kurczył, później Uruchom wyobraźnię i Podumaj co się dzieje z elementami auta wystawionymi na czynniki niskich temperatur gdzie są powierzchnie styku na milimetry a także elektronika.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6C5 Benzyna - odpalanie w mrozie
PostNapisane: 02.sty.2016 21:54:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.wrz.2006 10:00:32
Posty: 573
Lokalizacja: Młynarze
Auto: Allroad C5 2.7 MT
Jak obejrzysz szczotki w rozruszniku to nie będziesz miał wątpliwości. Przerabiałem u siebie, możesz mieć to samo.

_________________
Allroad C5 2002 2.7 BiT ARE manual 290KM@420Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: