.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 06.maja.2024 19:58:27

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 B5 1.8 5V ADR + gaz II gen BRC] Problemy z odpalaniem
PostNapisane: 29.mar.2007 21:45:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2007 00:41:11
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Witam.
Od pewnego czasu mam problem z odpaleniem mojej niuni. Poczatkowo trzeba bylo dluzej zakrecic. Wreszcie jak odpalił to od razu gasł.
Sprawdzaliśmy VAGiem - tylko wyskakiwał błąd czujnika prędkości.
Wymieniłem więc pompę paliwa, wyjechałem Wyjechałem z warsztatu było ok, ale od nastepnej próby uruchomienia silnika było znowu coraz gorzej.
Teraz bywa ze dopiero po kilku razach odpala, chociaż nie gaśnie od razu po zapaleniu jak wcześniej.

Drugi objaw to praca silnika na benzynie. Silnik kiedy jest nie rozgrzany pracuje trochę nie równomiernie i wpada w dziwne wibracje, aż się samochód trzęsie. Kiedy temperatura osiągnie ok 60st. już jest prawie dobrze.
Poza tym jakby mu czasami brakowało mocy. Kiedy próbuję szybko przyspieszyć jakby się zastanawiał ,a po 1-2sek. załapuje

Na gazie pracuje w porządku

Proszę o rady

pozdrawiam[/url]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.mar.2007 11:59:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.mar.2007 08:59:06
Posty: 11
Lokalizacja: Gryfice
Czy ten gaz to JUST JUNIOR.Ja mam taki i od roku miałem podobne,właściwie takie same problemy,skończyło się na uszkodzeniu i wymianie komputera.Teraz działa dobrze.Do tego samochodu - tylko sekwencja.Sprawdź czy nie pali ci się immo,musi zgasnąć zanim uruchomisz.To był pierwszy objaw awarii kompa.
Wygląda na to ,że ten gaz uszkadza czasami kompa,chyba w czasie regulacji,kilku innych gości potwierdziło moje spostrzeżenia.Mieli ten sam problem.
Instalatorzy gazu prawdopodobnie robią coś nie tak,trzeba delikatnie,ostrożnie i przez fachmenów.Ja już nie pozwalam na dotykanie przez nieudaczników.

Oprócz kompa wymieniłem jeszcze potem przepływomierz,wyczyściłem przepustnice,ale to już po poprawie pracy silnika.Czeka mnie jeszcze wymiana sondy,ale jest emulacja z gazu i się z tym nie spieszę.

_________________
Audi A4 1.6 96 LPG II gen


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.mar.2007 13:38:25 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 09.lut.2006 13:03:02
Posty: 1004
Lokalizacja: Warszawa
też mam 1.8 20V i też gaz, powiem Ci jedno, wywal gazownie II gen. i wstaw sekwencje a później jedź robić poprawki na ECU, czyszczenie i adaptację przepustnicy. Mam w rodzinie gaziarza, i powiem tyle do tego silnika tylko sekwencja. Tyle co wydasz na naprawy i jazdy między mechanikami to zapłacisz za wymiane II gen na sekwencje

M.

_________________
Audi A3 8L 1.8 APG 10/2001 - jeździ
VW Passat B6 3C 2.0 BMR 11/2006, TDI, - jeździ
Audi A3 8L 1.8 AGN 10/1996, LPG - 14/07/2008 sprzedane
Audi A4 B5 2.4 AGA 09/1997, LPG - jeździ w rodzinie
Audi A4 B5 2.6 ABC 11/1995, LPG - 06/03/2011 sprzedane
Audi 80 B4 2.0 ABT 10/1993, LPG - 25/11/2006 sprzedane
http://www.borys.org


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.mar.2007 17:48:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2007 00:41:11
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Dzięki za rady. Jadę w poniedziałek do mechanika i do gaziarza. Niech sprawdzą komputer i gaz wyregulują. Myślałem jeszcze nad filtrem paliwa, bo jakoś dziwnie tyrkocze ?!? tymbardziej, że dźwięk występuje czasami. Czy taki dźwięk normalnie występuje? Poza tym przewód dochodzący do filtru paliwa był dość mocno przygięty i zastanawiam się czy gdzieś w środku się nie przerwał. A na sekwencję to chyba mnie narazie nie stać, zresztą kupowałem go już z instalacją. Słyszałem opinie, że właśnie ten silnik całkiem nieźle sobie radzi z II gen, bo ma aluminiowy kolektor dolot. W razie czego odłączę instalację.

_________________
A4 B5 1.8 ADR + gaz BRC II gen


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.kwi.2007 16:49:31 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2007 00:41:11
Posty: 3
Lokalizacja: Warszawa
Sprawa się wyjaśniła. Przy wymianie pompy paliwa jakimś cudem przewody od pompy były całe umoczone w paliwie...
Teraz chodzi jak należy
pozdrawiam :peace:

_________________
A4 B5 1.8 ADR + gaz BRC II gen


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 28 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: