.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 17:13:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 2.5 TDI 180km pompa paliwa w zbiorniku
PostNapisane: 20.kwi.2007 00:23:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.kwi.2007 20:27:06
Posty: 11
A6 2,5 tdi 180 km pompa paliwa w zbiorniku ,kto mi powie zasade jej działania czy ona podaje paliwo do filtra paliwa ?

_________________
kto ci pomorze ?,gdy twoja niunia poczuje się gorzej ,może kolega z ulicy ? lub ładna lala w spódnicy ? napewno nie mechanicy tylko nasi panowie z klubu audicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.kwi.2007 14:27:26 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.gru.2006 22:46:38
Posty: 2773
Lokalizacja: Koszalin Białogard
Kolego Waldemarze :peace:
Pompa paliwowa, o której wspominasz nie pompuje ON do filtra paliwa.
Jej zadaniem jest stałe uzupełnianie komory spiętrzającej w zbiorniku o pojemności około 0,5 litra, z której to kosza zasysa sobie paliwo podciśnieniowo pompa wtryskowa VP44.
Pikanterii całej sprawie dodaje fakt, że to jest jedno z zabezpieczeń pompy VP44 przed powietrzem, które po prostu ją zabija...
Konstrukcja i usytuowanie tej komory w zbiorniku pozwala na jej napełnienie tylko, gdy w zbiorniku jest ponad 2/3 paliwa (ok. 40 litrów) - póżniej juz jest niezbędna wspomniana przez Ciebie pompa paliwowa w zbiorniku.
Jeżeli ona ulega uszkodzeniu, w krótkim czasie padnie też VP44, jeżeli nie bedzie zdecydowanej i szybkiej interwencji właściciela.
Najbardziej szkodliwa jest również opisywana juz na forum AKP jazda z niskim stanem paliwa (na rezerwie), lub próby rozruchu silnika przy całkowitym braku paliwa lub zapowietrzeniu układu. W szczególnym przypadku wystarczy kilkadziesiąt sekund „kręcenia” rozrusznikiem na „sucho” i można szukać nowej pompy VP44. To doskonała, jednak wymagająca ciągłego monitorowania konstrukcja.
Wracając jednak do tej pompy w zbiorniku...
Typowe objawy sygnalizujące mocne zużycie pompy paliwa to wahania ciśnienia paliwa, zbyt niskie lub zbyt wysokie ciśnienie paliwa czy głośna praca.
Zdarzają się przypadki zatarcia pompy paliwa oraz samej VP44 w samochodach fabrycznie nowych, które zjeżdżają z górnego poziomu lawety jak są transportowane do salonu.
Wystarczy, że ktoś nie uzupełni paliwa w zbiorniku a podczas przechyłu paliwo odsłoni smok pompy. Koszty naprawy liczymy w tysiącach złotych, zwłaszcza, że opiłki czy raczej plastikowe wiórki z wnętrza pompy bardzo szybko rozprzestrzeniają się na dalsze części układu zasilania...
To tyle wyjaśnień - myślę, że wystarczy ;)

_________________
A4 1.9 TDi Avant AWX '03 130 PS - dla żonki ;-)
A6 2.5 TDi V6 Avant AFB tiptronic 200 PS / 436 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.kwi.2007 15:02:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sie.2003 18:31:38
Posty: 2236
Lokalizacja: Norwegia
Auto: Audi Coupe Quattro V8T ; VW Golf 1 4x4 T
A jak odpowietrzyć VP44 gdy skończy sie paliwo?

_________________
Jestem Audiholikiem i jest mi z tym dobrze...i... jakoś nie chcę się z tego leczyć...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.kwi.2007 15:15:15 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.paź.2005 00:05:45
Posty: 2821
Lokalizacja: Beskid Śląski
kefir200 napisał(a):
A jak odpowietrzyć VP44 gdy skończy sie paliwo?


Jeśli wszystko jest sprawne to silniczek powinien odpalić natychmiast po zatankowaniu (wystarczy 5 litrów).

_________________
Obrazek
Z cyklu złotych myśli:: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.kwi.2007 20:55:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.kwi.2007 20:27:06
Posty: 11
serdeczne dzięki za obszerny wykład na temat pompy pozostało mi tylko wymiana przewodów przelewowych ewentualnie oring przy filtrze paliwa na koniec odpowietrzanie ,usprawniłem twoją pompe podciśnieniową podłączyłem wąż ssący do sprężarki w miejsce w którym zasysa powietrze.Czy jest coś jeszcze o czym powinienem wiedziec zanim zaczne moje próby uruchomienia niuni by mogła zaśpiewac wszelkie rady mile widziane ,najchętniej zaprowadził bym do warsztatu ale jestem w ojczyznie audi mają tu bolące ceny w warsztacie, myślę że z waszą pomocą dam rade .

_________________
kto ci pomorze ?,gdy twoja niunia poczuje się gorzej ,może kolega z ulicy ? lub ładna lala w spódnicy ? napewno nie mechanicy tylko nasi panowie z klubu audicy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.kwi.2007 22:18:23 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.gru.2006 22:46:38
Posty: 2773
Lokalizacja: Koszalin Białogard
Waldemar Szut napisał(a):
serdeczne dzięki za obszerny wykład na temat pompy pozostało mi tylko wymiana przewodów przelewowych ewentualnie oring przy filtrze paliwa na koniec odpowietrzanie ,usprawniłem twoją pompe podciśnieniową podłączyłem wąż ssący do sprężarki w miejsce w którym zasysa powietrze.Czy jest coś jeszcze o czym powinienem wiedziec zanim zaczne moje próby uruchomienia niuni by mogła zaśpiewac wszelkie rady mile widziane ,najchętniej zaprowadził bym do warsztatu ale jestem w ojczyznie audi mają tu bolące ceny w warsztacie, myślę że z waszą pomocą dam rade .


Jedyne co można Ci doradzić:

1. Nie pij za dużo browara przy odpowietrzaniu - wolnego czasu będziesz miał mnóstwo jak użyjesz sprężarki :diabel:

2. Nie zapomnij włożyć bezpiecznika 28 i zdjąć zacisków na filtrze paliwa :):

3. Teraz na poważnie - nie kręć rozrusznikiem dłużej niż 10 sekund - jak nie odpala - powtórz odpowietrzanie.

4. To sobie powieś przed nosem: :diabel:

W szczególnym przypadku wystarczy kilkadziesiąt sekund „kręcenia” rozrusznikiem na „sucho” i można szukać nowej pompy VP44

Zastosowanie się do powyższych - gwarantuje 100% sukces :peace:

_________________
A4 1.9 TDi Avant AWX '03 130 PS - dla żonki ;-)
A6 2.5 TDi V6 Avant AFB tiptronic 200 PS / 436 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: