.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 20:30:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 AEB] Problem z kontrolką ciśnienia oleju. POMOCY!!!
PostNapisane: 08.maja.2007 19:29:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.maja.2007 14:48:59
Posty: 27
Witam.
Od września stałem się posiadaczem mojego pierwszego audi a6 1,8t 99 rok. Ale od pewnego czasu mam taki problem z kontrolką ciśnienia oleju. Może wszystko po kolei:)

Auto przywiozłem od naszych sąsiadów.Wszystko było w porządku do pierwszych kwietniowych "upałów" .
W marcu wymieniałem olej u znajomego fachmana (nie mam pewności co on tam wlał podobno Castrol - tak jak chciałem, przynajmniej tak jest na fakturze), paski i inne płyny (standardowo).
Tak jak już wcześniej wspomniałem wszystko było w porządku do czasu gdy zrobiło się gorąco.
Auto rano gdy wyjeżdżam z garażu chodzi znakomicie bez żadnych zastrzeżeń (po przejechaniu nawet dużych odległości tj.200 km), aż do momentu gdy stoję w korku (albo jadę powoli 20-30 km/h) wtedy włącza się kontrolka ciśnienia oleju ( dzieje się to tylko w upalne dni i to nie zawsze).
Moją Audiczką od wymiany oleju zrobiłem już około 5000 tys. i ani grama go nie ubyło.
Temperatura oleju waha się około 80 – 85 stopni i nie zwiększa się.
Raz na jakiś czas potrafi zakopcić na lekko niebieski kolor, ale tylko wtedy gdy zjeżdżam do garażu tyłem( na luzie) przy większym skosie lub gdy wyjeżdżam pod górę na "1" . Na równi gdy już zjadę / wyjadę dymienie zanika (może to przez tłumik strasznie brzęczy, bankowo jest do wymiany).

Nie wiem co robić, bo byłem już (u innego) mechanika, który sprawdził ciśnienie i na niskich obrotach jest trochę za małe, na wysokich idealne, czujniki podobno są dobre. Pytał też czy zmieniałem olej.
Stwierdził ,że można autem jeździć ,bo na razie nic się nie dzieje. Ale mnie to strasznie denerwuje. Tym bardziej ,że gdy włączy się brzęczyk zapiszczy 3 razy i potem miga kontrolka przeważnie po chwili gaśnie. Ale czasami gdy zgaszę auto i zapalę jeszcze raz problem znika.
Ciekawe jest to że ostatnio gdy zrobiło się chłodno (przez 2 tygodnie) jeździłem dużo w trasie i w mieście (w korkach) z kontrolką miałem spokój, aż do dzisiaj czyli do momentu ocieplenia się w południe było ok 25 stopni podczas manewrów na parkingu znów się odezwała. Gdy o 17 wracałem z pracy temperatura spadła do ok 15 stopni jeździłem przez 2 godziny i cisza :)

Co to może być?? Czy sprawcą zaistniałego problemu może być olej czy coś innego?? Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją???
Bardzo proszę o pomoc i z góry Wam dziękuje !!!
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [A6 C5 AEB] Problem z kontrolką ciśnienia oleju. POMOCY!
PostNapisane: 15.maja.2007 20:24:54 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.maja.2007 14:48:59
Posty: 27
Easy.Rider napisał(a):
Witam.


Co to może być?? Czy sprawcą zaistniałego problemu może być olej czy coś innego?? Czy ktoś z Was spotkał się z taką sytuacją???
Bardzo proszę o pomoc i z góry Wam dziękuje !!!
Pozdrawiam


No nic spróbuje wymienić "olej" może to pomoże:) Skoro wszystko było
w porządku przed zmianą.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.maja.2007 20:52:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lut.2007 14:40:43
Posty: 42
Lokalizacja: Ostroda
...mialem to samo w moim AFB, non stop po przekroczeniu 3000 obr zapalala sie kontrolka i ten dzwiek....brrrr, na zimnym silniku wszystko bylo ok, po jakims jednak czasie znowu to samo, co sie okazalo, pojechalem do ASO i oni to zdjagnozowali i tez za bardzo nie mieli pojecia co jest grane, znalazlem troche danych w necie i co mozesz zrobic? Primo - sprawdz czy funkcja servis jest uaktywniona, tzn czy limit kilometrow zostal ustalony? Secundo - zmien olej, na cos naprawde dobrego i ostatnia rzecz sprawdz czujniki cisnienia, u mnie byl jeden dosc mocno poluzowany, to tyle mam nadzieje ze pomoze seeeya

_________________
A6 '99 2.5 TDI Quattro Sport Tip - No moment You Enjoy Is Ever Wasted


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.maja.2007 18:51:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.maja.2007 14:48:59
Posty: 27
Socjalizacja napisał(a):
...mialem to samo w moim AFB, non stop po przekroczeniu 3000 obr zapalala sie kontrolka i ten dzwiek....brrrr, na zimnym silniku wszystko bylo ok, po jakims jednak czasie znowu to samo, co sie okazalo, pojechalem do ASO i oni to zdjagnozowali i tez za bardzo nie mieli pojecia co jest grane, znalazlem troche danych w necie i co mozesz zrobic? Primo - sprawdz czy funkcja servis jest uaktywniona, tzn czy limit kilometrow zostal ustalony? Secundo - zmien olej, na cos naprawde dobrego i ostatnia rzecz sprawdz czujniki cisnienia, u mnie byl jeden dosc mocno poluzowany, to tyle mam nadzieje ze pomoze seeeya


dzięki za pomoc:)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 36 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: