.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 23.kwi.2024 14:16:50

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [80 B4 ABK] skrzynia biegów
PostNapisane: 20.maja.2007 19:45:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2006 19:50:54
Posty: 19
Lokalizacja: Łęczyca
Chcę wymienić sprzęgło kompletnie na nowe. Mechanik po obejrzeniu spodu powiedział, że będzie musiał rozebrać trochę przedniego zawieszenia, bo skrzynia jest na dodatkowej poduszce i nie da się wyciągnąć inaczej. Czy koledzy potwierdzają?. A może temat był poruszany. Szukałem, ale nie znalazłem.

_________________
AUDI 80 B4 ABK 2.0E


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.maja.2007 19:57:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.mar.2007 22:04:43
Posty: 159
Lokalizacja: Opolskie - Głubczyce
Trochę zawieszenia ?? Ostatnio wymieniałem akurat skrzynię, trzeba wymontować wydech, odkręcić silnik na poduszkach i trochę go przesunąć do przodu. Chyba że masz skrzynię automat.

_________________
Audi 80 B4 '94 rok, ABK 2.0 + gaz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.maja.2007 20:30:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2006 19:50:54
Posty: 19
Lokalizacja: Łęczyca
No to dzięki za info. Myślałem że gość przesadza ale widzę że nie. Pozdrawiam.

_________________
AUDI 80 B4 ABK 2.0E


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.maja.2007 21:55:12 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.maja.2006 13:26:07
Posty: 540
Lokalizacja: WG
mechanniorowi chodziło może o to, że trzeba by było odpiąć wachacze, aby odciągnąć koła z pólosiami bo wtedy łatwiej skrzynia wyjdzie. Ostatnio przerabiałem ten temat u siebie. Silnika nie ruszałem, tylko przy wyciąganiu skrzyni będą przeszkadzały drążki kierownicze przykręcone do maglownicy i przydało by się je odkręcić. :)

_________________
oooo A4 1.8 20V TQ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.maja.2007 23:33:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.mar.2007 22:04:43
Posty: 159
Lokalizacja: Opolskie - Głubczyce
Można też półośki wykręcić i przesunąć motor do przodu. Ale wymontowanie wydechu to podstawa. Reszta zależy od tego jak kto do tematu podejdzie, jest parę sposobów.

_________________
Audi 80 B4 '94 rok, ABK 2.0 + gaz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.maja.2007 17:51:59 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2006 19:50:54
Posty: 19
Lokalizacja: Łęczyca
Panie i Panowie jako ostrzeżenie. Po odkręceniu skrzyni biegów okazało się że sprzęgło jest w idealnym stanie. Oryginał fabryczny po latach w lepszym stanie niż to co kupiłem (z wiadomych przyczyn nie podam nazwy firmy). Przyczyną szarpania były zniszczone poduszki silnika. Kłania się tu brak wnikliwej analizy przyczyn jakie mogą występować przy róznego rodzaju usterkach.Zbędnie wydana kasa (sprzęgło wzmocnone do ABK). Pozdrawiam i apeluję UWAZAJCIE.

_________________
AUDI 80 B4 ABK 2.0E


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.maja.2007 21:01:02 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.maja.2006 13:26:07
Posty: 540
Lokalizacja: WG
Co do poduszek to dodam, że moim zdaniem należy wymieniać obie naraz, a nie na raty. Jakiś czas temu wziąłem się za wymianę poduszek i na początku wymieniłem jedną a po pewnym czasie wymieniłem drugą i kicha dalej szarpało skrzynią. Niedawno wymieniłem sprzęgło, ale u mnie zbuntował się docisk i spręzynki w tarczy luźno siedziały. Po wymianie sprzęgła dalej szarpie :< , ale troche jakby mniej. Jednak wkur..a mnie to szrpanie i jeszcze raz wymienie poduszki, ale teraz obie razem. Narazie czekam na drugą poduchę. Zobaczymy co będzie po wymianie. Może w sobote coś się wyjaśni.

_________________
oooo A4 1.8 20V TQ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.maja.2007 22:03:57 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.mar.2007 22:04:43
Posty: 159
Lokalizacja: Opolskie - Głubczyce
A u mnie to poduchy na skrzyni i na silniku już do wymiany. Jak to sprawdzić to proste, przy normalnej jeździe puścić nogę z gazu i raptownie z powrotem przycisnąć. Jak szarpie drążkiem do biegów to znaczy żę cały układ napędowy się przesuwa, poduchy wtedy do wymiany, najlepiej komplet silnik i skrzynia za jednym razem. Acha, Ja 2000 km temu też dałem nowe sprzegło, Luka. A pomimo to szarpie przez wywalone poduchy.

_________________
Audi 80 B4 '94 rok, ABK 2.0 + gaz.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2007 15:23:19 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2006 19:50:54
Posty: 19
Lokalizacja: Łęczyca
uki napisał(a):
Co do poduszek to dodam, że moim zdaniem należy wymieniać obie naraz, a nie na raty. Jakiś czas temu wziąłem się za wymianę poduszek i na początku wymieniłem jedną a po pewnym czasie wymieniłem drugą i kicha dalej szarpało skrzynią. Niedawno wymieniłem sprzęgło, ale u mnie zbuntował się docisk i spręzynki w tarczy luźno siedziały. Po wymianie sprzęgła dalej szarpie :< , ale troche jakby mniej. Jednak wkur..a mnie to szrpanie i jeszcze raz wymienie poduszki, ale teraz obie razem. Narazie czekam na drugą poduchę. Zobaczymy co będzie po wymianie. Może w sobote coś się wyjaśni.

Wymieniłem od razu dwie. Samochodzik jak nowo narodzony

_________________
AUDI 80 B4 ABK 2.0E


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2007 16:52:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.paź.2006 17:22:33
Posty: 161
Lokalizacja: KRK/SCI
Dobra panowie czy ktos mógłby napisac po kolei trzeba by odkrecic w punktach zeby skrzynie wyciagnąć? czeka mnie wymian sprzęgła i mam zamiar się wziąc za to sam z takiego powodu ze szkoda mi kasy na mechanika a dwa że nic co ludzkie nie jest mi obce i sam conieco potrafię wykrecac w samochodzie tylko chodzi mi o tok postępowania.

_________________
ABK :) 115 koników


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2007 17:13:48 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.sty.2007 00:15:52
Posty: 117
Lokalizacja: PL
OREŁ25 może to Ci wystarczy

http://img168.imageshack.us/my.php?imag ... 121kb4.jpg

A ja mam pytanie troche moze poza tematem. Czy to jest normalne w audi ze po puszczeniu sprzegła czy na luzie czy na biegu slychac z zewnatrz metaliczne stukniecie? tak jakby o coś uderzało?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2007 17:29:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 01.maja.2006 13:26:07
Posty: 540
Lokalizacja: WG
Zuraw napisał(a):

A ja mam pytanie troche moze poza tematem. Czy to jest normalne w audi ze po puszczeniu sprzegła czy na luzie czy na biegu slychac z zewnatrz metaliczne stukniecie? tak jakby o coś uderzało?


Czy chodzi Ci o metaliczne stuknięcię po zapięciu biegu :?: Jeżeli tak to u mnie jest to samo. Też się zastanawiam co to może być, może skrzynia już jest troche podjechana.

ksp01marek napisał(a):
Wymieniłem od razu dwie. Samochodzik jak nowo narodzony


No i w końcu wymieniłem dwie poduchy i nie jest tak jakbym chciał. Czy te poduszki są może do dupy i nie dają rady, bo mam twardy zawias i jak jade po nierównościach czuć jak chodzi drążek. Dodam, że sprzęgło jest nowe.

_________________
oooo A4 1.8 20V TQ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2007 17:39:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2006 19:50:54
Posty: 19
Lokalizacja: Łęczyca
uki napisał(a):
No i w końcu wymieniłem dwie poduchy i nie jest tak jakbym chciał. Czy te poduszki są może do dupy i nie dają rady, bo mam twardy zawias i jak jade po nierównościach czuć jak chodzi drążek. Dodam, że sprzęgło jest nowe.


Musiałem wydostać stare i dać do sklepu do sprawdzenia, bo podobnież są cztery typy twardości. Po założeniu jest ok. Handlowiec odczytywał dane z napisów na gumie.

_________________
AUDI 80 B4 ABK 2.0E


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2007 18:00:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.sty.2007 00:15:52
Posty: 117
Lokalizacja: PL
Cytuj:
Czy chodzi Ci o metaliczne stuknięcię po zapięciu biegu Question Jeżeli tak to u mnie jest to samo. Też się zastanawiam co to może być, może skrzynia już jest troche podjechana.


Nie, to stukniecie wystepuje zawsze kiedy puszce przeglo, niezaleznie czy jest wrzucony bieg czy jest luz czy silnik pracuje czy tez nie, zawsze o coś tam udeża. Skrzynia pracuje super, raczej nic jej nie doelga.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.maja.2007 22:50:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.maja.2007 16:38:53
Posty: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Witam klubowiczów.Pozwolę się wtrącić i podpiąć pod temat.A propo tego latającego lewarka to u mnie po wymianie poduszek też chodzi prawdopodobnie bo jest trochę wyrobiony i ma luzy.A teraz mój problem:
Wymieniłem tarczę, docisk sprzęgła(Kager), wszystkie 3 poduszki zgodnie z oznaczeniami, brak luzów na wszystkich gumach a silnik jak szarpał przed wymianą elementów tak szarpie a nawet nieco mocniej.Czuć to przede wszystkim przy ruszaniu i redukcji z większego na mniejszy bieg.Przy jeździe jakąś prędkością obojętnie na jakim biegu przy delikatnym wysprzęglaniu i puszczaniu sprzęgła czuć wyraźne drgania jakby krzywo coś brało. Zastanawiałem się czy może być krzywe koło zamachowe i tarcza nierówno łapać ale to raczej niemożliwe.Nie wymieniłem jeszcze łożyska oporowego ale czy ono może mieć jakiś związek?Proszę o jakieś wskazówki i z góry dzięki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.maja.2007 16:42:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2006 19:50:54
Posty: 19
Lokalizacja: Łęczyca
Czy docisk nowy?

_________________
AUDI 80 B4 ABK 2.0E


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30.maja.2007 17:33:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 29.maja.2007 16:38:53
Posty: 2
Lokalizacja: Gdańsk
Wszystko nowe.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 17 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 32 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: