.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 03.maja.2024 10:48:15

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 AFB] Problem z wyjęciem popychaczy z głowicy
PostNapisane: 11.cze.2007 19:58:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.lut.2006 19:40:13
Posty: 392
Lokalizacja: Szczecin
Postanowiłem dziś wymienić popychacze, bo jutro powinny dotrzeć wałki z regeneracji i chciałem mieć wszystko przygotowane do montażu. I zaczęło się :galy: Popychacze lewej głowicy po stronie wydechowej wyszły bez najmniejszego problemu, poprostu dało się je wyciągnąć palcami, natomiast po stronie ssącej jest taki objaw że ok. 3-5 mm poruszają się swobodnie a dalej z oporem. Nie wiem czy to przypadek, ale te które są bliżej ułożyskowania wałka rozrządu wychodzą lżej a te bliżej śrub głowicy bardzo ciężko. Jedną sztukę udało mi się wyciągnąć dopiero gdy wysunąłem go te ok 5mm i obróciłem ok. 180 stopni. Innego nie wyciągnąłem wcale bo nawet próba wytargania go solidnymi szczypcami nie przyniosła rezultatu. Obraca się i unosi kilka mm ale dalej za cholere nie chce wyjść. Odpuśćiłem sobie dalsze próby na dziś i jutro podchodzę ponownie do tematu. W prawej głowicy jest podobnie choć wszystkie z mniejszym lub większym oporem mają "ochotę " wyjść z gniazda. Spotkał się może ktoś z kolegów z takim przypadkiem? Inne pytanie dotyczy pracy popychacza w gnieździe głowicy. Patrząc jak zbudowany jest ten popychacz sądzę że, jego praca polega na kompensacji luzu poprzez napełnienie cylindra popychacza olejem pod ciśnieniem a tym samym wypchnięcie części tłoczkowej ( tej z główką). Jeśłi ten popychacz pracuje w ten sposób czyli sam w sobie a nie porusza się góra-dół w gnieździe głowicy to co może być przyczyną takiego stanu? I teraz pytanie czy jeśli te moje niektóre popychacze wchodzą z dość znacznym oporem ale gdy już są na swoim miejscu i tak jak pisałem wcześniej poruszają się swobodnie na wysokości ok3-5mm i obracają sie wokoł własnej osi bez oporu czy można tak to zostawić?

Pozdrawiam

_________________
A6 3.0 ASB Avant


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.cze.2007 20:12:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.sie.2005 10:55:28
Posty: 691
Lokalizacja: Gliwice
Winny może być delikatny słój nagaru na gładziach studzienek popychaczy. Spróbuj użyć solidnego magnesu do wyciągnięcia popychaczy, oczyść wszystko, być może uciekając się do delikatnego skrobania, naolej, złóż z powrotem i powinno hulać


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.cze.2007 21:03:44 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.paź.2005 12:36:56
Posty: 1696
Lokalizacja: Zielona Góra 32 w zwi... hehe
Popychacz chodzi do gory i nadol a tylko niewielki skok ktory ma w sobie kompensowany jest olejem pod cisnieniem. One sa dosyc dlugie i te ktore mocna siedza maja dobre scianki i szczelnosc samego gniazda jest wysoka dlatego ciezko je wydobyc. Podobnie jak zatkac w strzykawce wyjscie i chcesz wyciagnac tloczek. Tak jak jest moze byc, najwazniejsze po zalozeniu walkow odczekaj przez 30 minut i pozniej warto jest pokrecic silnikiem bez odpalania aby sprawdzic czy sie ulozyly bo czasami moze wlasnie tak zassac i sprezyna zaworowa nie zdazy go podniesc do gory i tloczek puknie.

_________________
(103KW)chip133 KW 375Nm AEL Tdi avant 6 gear
Q7 4.2 Tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.cze.2007 21:19:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.lut.2006 19:40:13
Posty: 392
Lokalizacja: Szczecin
Jack to nie jest opór typu podciśnienie ponieważ po puszczeniu popychacza wciągnęłoby go spowrotem poza tym ruch byłby miękki, spręzysty. Gdy go próbowałem wyciągnąć wyraźnie czuć, że jest mu "za ciasno" :D W gniazdach brak nagaru, głowice czyściutkie. Niestety z powodu rozmiarów hydrauliki nawet nie można włożyć palca do gniazda popychacza i pomacać sobie czy nie ma jakiś nierówności czy zadziorów :P Ta jedna sztuka z którą dziś walczyłem i nie mogłem wyciagnąć ewidentnie mi się nie podoba. Nie spotkałem się jeszcze z takim czymś. Cóz kiedyś musi być pierwszy raz. :/

_________________
A6 3.0 ASB Avant


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: