.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 23.kwi.2024 21:20:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 '98 2.5TDI AFB]AUDI-NERWICA
PostNapisane: 06.lip.2007 18:05:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.cze.2007 21:15:29
Posty: 21
Witam wszystkich Forumowiczów. Jestem nową osobą w tym gronie więc chciałbym na wstępie wszystkich powitać i pogratulować niektórym z Was rzeczowej i fachowej wiedzy na temat AUDI oraz zaangażowania w sprawy związane z użytkowaniem tego auta. Niestety zanim zakupiłem AUDI A6 AVANT 2,5 TDI AFB rocznik 1998 nie znałem tego forum i to spowodowało, że padłem ofiara mitu AUDI. Proszę nie odbierać mnie jako malkontenta i człeka użalającego się nad sobą ale niestety ten model auta to dziadostwo biorąc pod uwagę cenę jaką za niego trzeba zapłacić. Koledzy nie kupiłem auta tanio, nie kupiłem od turasa w Berlinie nie kupiłem z kręconym licznikiem. Kupiłem auto w Niemczech - tam siedzibę ma moja macierzysta Firma i auto zostało kupione od Niemca w salonie gdzie on je zostawiał w rozliczeniu za nowe. Przebieg to 178 000 pełna dokumentacja serwisowa- zresztą w Polsce w serwisie - jak zaczęło się nagminnie psuć i stałem się stałym klientem- Panowie podglądnęli jakieś ich wewnętrzne strony i potwierdzili, że wpisy do książki to autentyk. Owszem auto wygląda bombowo jest utrzymane wzorowo- no śladowe ilości rdzy na drzwiach bocznych ale jestem świadomym, że to 9 letnie auto więc tutaj OKI. Nie narzekam na drogi serwis, części itp. ALE NA MIłY BóG za te pieniądze , za tą niby markę solidnośc jakość jak ponizsze fakty maja się do rzeczywistości !!!!!!!!! Dotychczas jeździłem kilkoma autami w tym trzema skodami TDI. OKI nie ten komfort nie to wyposażenie to jasne ale były to auta służbowe nie oszczędzałem -przyznaję skruszony wcale -i przebiegi w granicach 250 000 i nic tylko bieżący serwis !!! Koledzy a AUDI teraz to strach mnie ogarnia przed każdym wyjazdem !!!.
Po zakupie wymieniłem rozrząd plus pompę wodną wszystkie filtry- to standard i tutaj nie ma tematu.
Zrobiłem 2300 i :
1. Zaczał dymić jak traktor i to w rożnych warunkach. Zimny ,rozgrzany podczas zatrzymania na światłach i nieregularnie. Dwa dni ciszy i znowy co dzienie i itd.
2. Wymieniona została odma. Przestał dymić.Koszt 650 złotych
3. Jadę nagle buuuuuu dekompresja max 100 km/h i bez życia się ciągnie. Serwis mówi, że turbina do wymiany. Koszt w granicach 6000 złotych.
K....WA dosyć.
4. Pomykam sobie a tutaj kuku wycieraczki się włączyły w słoneczny dzień - przy deszczu pomyślałbym, że ma czujnik- i działają bez ustanku nie da się za nic w świecie wyłączyć.
5. Wymiana całego przekaźnika SPR przy kierownicy- koszt 500 zł
6. Pewnego dnia w normalny słoneczny dzień na FIS- który zresztą wyświetla się w 30 % ale to zniosłem- jebudu wskazania temperatury zewnętrznej + 45 stopni- zajebiście jestem na Mauritius- koszt "pobytu" 380 złotych.
7. Dla pikanteri dodam, że w nieznanych okolicznościach przestałay opuszczać się - a były sprawne- tylne szyby sterowanie z pozycji drzwi kierowcy.
8. Ostatni hit AUDI - DZIAD to podczas kontroli VAG wyskoczył bład określający uszkodzenie pompy wtryskowej.
9. Dodam, że coś jeszcze stuka w zawieszeniu ale to nie wina AUDI to wina naszych dróg a jakże szkoda tylko, że inne marki maja jakiś mniejszy problem z tymi drogami ale nie jęczę AUDI jest dla rodzimej rasy aryjskiej a tam drogi mają IDEALNE.
Panowie szczerze zazdroszczę wam Waszych NIUń. Jestem przekonanym, że starsze modele są oki. Mnie diabeł podkusił do zakupu tego modelu z tym silnikiem a to wszystko opisałem ku przestrodze dla następnych potencjalnych nabywców tego bubla. Naprawdę nie odbierajcie mnie jak nawiedzonego czy rozgoryczonego kierowcę. To nie o to chodzi. Szczerze napisałam, zapewniam Was , że czytałem dziesiątki razy forum i jak pojawiała się polemika na temat tego modelu miałem pozycję kibica i wierzyłem pół na pół w te wszystkie opisywane perypetie. Długo milczałem i byłem powściągliwym ALE TERAZ NIE WYTRZYMAłEM!!! Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.
MAKU 8


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 18:19:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.lut.2006 19:40:13
Posty: 392
Lokalizacja: Szczecin
To jest auto z silnikem "specjalnej troski" i wysokiego ryzyka. Nie pozostaje nic innego jak zmienić na inne.

P.S. Mnie osobiście tez takie myśli chodzą po głowie. Kwestia tylko kiedy się naprawdę wku..ie.

Pozdrawiam

_________________
A6 3.0 ASB Avant


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 18:25:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.cze.2007 22:02:44
Posty: 11
Lokalizacja: Gogolin
To nic tylko współczuć koledze zakupu.Sam na temat marki się nie będę wypowiadał bo autko mam dopiero drugi tydzień.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 18:49:22 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.gru.2006 22:46:38
Posty: 2773
Lokalizacja: Koszalin Białogard
Hej :peace:
Bardzo podoba mi się historia nowego kolegi... :): :diabel:
Do tego stopnia, że powstrzymam się nawet od komentarzy...
Od siebie dodam, że turbinę można zrobić za 700 - 750 PLN więc skąd ta kwota 6000 PLN ? :galy: ;) :):
Za późno do nas trafiłeś, słoniu... :diabel: :peace:
Aaaach... :): i zapomnialeś jeszcze o wałkach i hydraulice... :):

_________________
A4 1.9 TDi Avant AWX '03 130 PS - dla żonki ;-)
A6 2.5 TDi V6 Avant AFB tiptronic 200 PS / 436 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 18:54:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.cze.2007 21:15:29
Posty: 21
wasylo napisał(a):
To jest auto z silnikem "specjalnej troski" i wysokiego ryzyka. Nie pozostaje nic innego jak zmienić na inne.

P.S. Mnie osobiście tez takie myśli chodzą po głowie. Kwestia tylko kiedy się naprawdę wku..ie.

Pozdrawiam


O to kolego masz chyba jeszcze lepszy HIT ze skrzynią ja przynajmniej mam manual. A jaki masz przebieg i czy coś po drodze już wymieniałeś ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 18:56:24 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
Rozumiem, że najlepsze auto to służbowe, ale żeby jeździć i nic nie dokładać to jeszcze tak nikomu się chyba nie udało... ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 19:00:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 04.cze.2007 21:15:29
Posty: 21
carlnova napisał(a):
Hej :peace:
Bardzo podoba mi się historia nowego kolegi... :): :diabel:
Do tego stopnia, że powstrzymam się nawet od komentarzy...
Od siebie dodam, że turbinę można zrobić za 700 - 750 PLN więc skąd ta kwota 6000 PLN ? :galy: ;) :):
Za późno do nas trafiłeś, słoniu... :diabel: :peace:
Aaaach... :): i zapomnialeś jeszcze o wałkach i hydraulice... :):


No niestety za późno. Ta turbina to w serwisie ja niestety jestem mało obeznany w tremacie więc mnie pewnie i skubnęli na pocieszenie mam fakturę więc pochwalę się przy sprzedaży. Ale jak pisałem nie chodzi mi o ceny części byłem tego świadomym przy zakupie to co mnie w..k to fakt, że się to sypie... wałki, hydraulika nie zapomniałem tylko to na razie jest OKI. Nie pisze horrorów tylko fakty.Pozdrawaiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 19:04:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lut.2007 14:11:20
Posty: 43
Lokalizacja: Sofia,Bulgaria
A przepływka ,carl, zapomniales przepływke !Bo TYLKO w ten nasz cholerne AFB, się spieprza .
Sorry za sarkazm,ale po dziurkach w nosie juz mam te nagonke na V6 TDI Audi.A jak by ktos robil statystyke ktore silniki (albo marki )to byście sie zdziewieli ze rzęch wcale nie jest najgorsze.

_________________
Subaru 1.8 combi,demolka
Skoda Octavia 2.0 okradli
BMW 520i okradli(a może dobrze)
AUDI A6 99 Avant tip.Q 2,5 TDI sprzedany
AUDI ALLROAD 2.7T 2004 MANUAL(chip na 300 p.s.)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 19:04:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.lut.2006 19:40:13
Posty: 392
Lokalizacja: Szczecin
Dokładnego przebiegu Ci nie podam, ale jest to w granicach 220-230 tyś. Co wymieniałem?
Standard: :D wałki, hydraulika, odma. O rozrządzie, filtrach i paskach nie wspominam, bo to materiały eksploatacyjne.
Byłbym zapomniał. Czeka mnie jeszcze wymiana przepływki i skrzynia zaczyna fiksować, ale to może wina tej padniętej przepływki więc narazie o skrzyni nie myślę.

Pozdrawiam i witam w klubie :D

_________________
A6 3.0 ASB Avant


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 19:06:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 30.kwi.2007 17:09:16
Posty: 62
Lokalizacja: Wieluń
I mamy kolejny wątek o sławnym AFB ;) No cóż współczuję Koledze problemów.
Ja sam zakupiłem autko z tym silnikiem w luty tego roku. Zainwestowałem do tej pory około 4 tys PLN. Dzięki Kolegom z AKP dowiedziałem się wielu ciekawych rzeczy, o tym czego nie lubi, co go może zaboleć oraz jak zapobiegać , żeby później drogo nie leczyć :diabel: Wielkie ukłony w tym momencie dla Carlnovy, Piotrusia,Meszruma, Wasylo i WOWo..(kolejność przypadkowa) WIELKIE DZIĘKI PANOWIE !!!
Powiem szczerze , że autko sprawuje się o wiele lepiej niż wtedy , kiedy je kupiłem. Pozostaje mi jeszcze wymienić wtrysk sterujący i wszystko mam nadzieję bedzię ok. Więc wszystko zależy widocznie od danego egzemplarza a raczej od tego, jak o niego dbał zarówno serwis , jak i właściciel.

Pozdrawiam wszystkich uzytkowników AFB (i nie tylko).

_________________
A6 2.5 TDi V6 Avant AFB tiptronic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 19:10:22 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.gru.2006 22:46:38
Posty: 2773
Lokalizacja: Koszalin Białogard
Wrzucam ankietę dla kolegów malkontentów... ;)
Dawno się nikt nie wpisywał. :): :diabel: :peace:

http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... ht=ankieta


Ps. Wasylo, przyjacielu co się dzieje z Twoim tipem ?
Coś mi umknęło... :/

_________________
A4 1.9 TDi Avant AWX '03 130 PS - dla żonki ;-)
A6 2.5 TDi V6 Avant AFB tiptronic 200 PS / 436 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 19:10:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.lut.2006 19:40:13
Posty: 392
Lokalizacja: Szczecin
Hm, ale mnie zaszczyt trafił znaleźć się w tak szanownym gronie. :064:

_________________
A6 3.0 ASB Avant


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 19:15:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.lut.2006 19:40:13
Posty: 392
Lokalizacja: Szczecin
Carl nic Ci nie umknęło. Postanowiłem się nie "chwalić" objawami klinicznymi skrzyni, bo w pierwszej kolejności musze wymienić przepływkę aby stwierdzić czy skrzynia powoli dziękuje za współpracę czy "gryzie" się z padniętą przepływką. :D

_________________
A6 3.0 ASB Avant


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 19:17:57 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.gru.2006 22:46:38
Posty: 2773
Lokalizacja: Koszalin Białogard
maxx28 napisał(a):
Pozdrawiam wszystkich uzytkowników AFB (i nie tylko).


A my pozdrawiamy Ciebie, maxx :peace:
Tak trzymaj... :):

_________________
A4 1.9 TDi Avant AWX '03 130 PS - dla żonki ;-)
A6 2.5 TDi V6 Avant AFB tiptronic 200 PS / 436 Nm


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 19:18:48 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.sie.2003 15:20:59
Posty: 2049
Lokalizacja: The Great Lakes
maxx28 napisał(a):
Więc wszystko zależy widocznie od danego egzemplarza a raczej od tego, jak o niego dbał zarówno serwis , jak i właściciel.

Dokładnie. A poza tym czasami po prostu trafi się feler, który będzie się psuł na potęgę, wbrew jakimkolwiek statystykom. Mi na przykład Honda Accord psuła się na potęgę, a jakością wykończenia przypominała jakiś wyrób auto-podobny made in China. Za to A4 nie psuło się praktycznie wcale. A teraz beemka... hmm też co chwila coś się sypie pomimo że mały przebieg i jeszcze w miare nie taka stara.

Jak się nadzwyczaj psuje, to trzeba się autka pozbyć i kupić drugie.

_________________
Było: B5 1.8Tq
Jest: E39 530i, 8R Q5 3.0T, Charger SRT392


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: AUDI-NERWICA
PostNapisane: 06.lip.2007 19:36:40 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 08.sie.2006 20:54:28
Posty: 430
Lokalizacja: Złotoryja
słoń1972 napisał(a):
Owszem auto wygląda bombowo jest utrzymane wzorowo- no śladowe ilości rdzy na drzwiach bocznych ale jestem świadomym, że to 9 letnie auto więc tutaj OKI.


śladowe ilośći rdzy??? Nie wiem co się działo z twoją Audi, ale moja 11-sto letnia A4 jeździła ponad rok z przetartym bokiem i na blachach nie pojawił się nawet kawałek rdzy! Chyba trafiłeś na jakiś zmęczony egzemplarz.

_________________
PIES...też człowiek :)

A4 Avant 2.8 Q Tiptronic - znowu żyje :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 19:46:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.lut.2006 19:40:13
Posty: 392
Lokalizacja: Szczecin
a4V6 wszystko zależy od tego czy wytrze się sam lakier czy razem z cynkiem :D

Pozdrawiam

_________________
A6 3.0 ASB Avant


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 19:51:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.sty.2006 20:52:21
Posty: 1000
Lokalizacja: Warszawa
Auto: A6 C7 3.0 biTDI
Posiadałem jak dobrze licze 7 wersii silnikowych Audi i faktycznie zgadzam się z autorem tematu,że 2.5TDI to kaszana. Lubie ten silnik, ale to dlatego ,że brzmi lepiej, jest elastyczniejszy od mniejszych klekotów i dlatego też ,że lubie grzebać przy afcie, ale zdecydowanie przy tej motorowni jest co robić!!! Nie robie nagonki, poprostu stwierdzam fakty, w zaprzyjaźnionym Diagtroniku mechanicy praktycznie robią tylko i wyłącznie 2.5 , 1.9 to żadkość, a benzyn się raczej nie spotyka, no chyba ,że moje ścierwo sie wysra :diabel: .
Pzdr i nie czujcie do mnie urazy fani tego silnika wszak w jakiś tam sposób też nim jestem :peace:

_________________
90 2.2 bylo
80 2.6 bylo
80 2.0 16v avant bylo
A4 2.8 bylo
A4 1.9 TDI avant baaardzo krótko było
A4 2.5 TDI avant Tip... :( było
S4 2.7 T 321KM 477Nm było minęło
RS4 2.7T 413KM 525Nm
S4 B8 475KM 550Nm
A6 C7 3.0 biTDI 397KM 795Nm obecnie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 20:01:49 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.lis.2006 14:22:33
Posty: 222
Lokalizacja: Karniowice
właśnie też chciałem zapytać o rdze, 9 letnie? rdza? taaaaa nawet moje B4 z 1992 nie ma rdzy:-P :!!:

_________________
80 B4 1.9 -XII 2006 > IX 2007
100 C4 2.8 -VIII 2007 >


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.lip.2007 20:12:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.lis.2005 22:54:12
Posty: 944
wspolczuje.... ,co do rrdzy nie nie koniecznie musialo byc bite itp.... moje s.p. b3 tez bylo bez chociasz miala otarcia 3 lub wiecej lat . moze zle w fabryce zakonserwowali....


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 115 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: