.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.maja.2024 15:06:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 1.8T] Niepokojący dźwięk
PostNapisane: 12.cze.2007 20:59:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.cze.2007 20:53:15
Posty: 2
Witam drogich Forumowiczów i Forumowiczki,

Od wczoraj jestem dumnym właścielem A6, jednak jest pewien niepokojący objaw który może ktoś z Was napotkał na swoich drogach.

Auto wczoraj spisywało się pięknie, dało się przegonić z 200km dla frajdy (wiecie jak to jest z nowym autem), przy czym nie cisnąłem go zbyt mocno bo wolę się lepiej zgrac z autem a na poganianie przyjdzie czas (co nie znaczy że jechałem jak dziadek :) ).
Wczoraj silniczek chodził igiełka aż musiałem patrzeć na obrotomierz żeby stwierdzić czy działa czy nie :)
Jednak dzisiaj zauważyłem niepokojący dźwięk który pojawia się przy odpuszczaniu gazu na każdym biegu lub po naciśnięciu sprzęgła (lekkim), coś jak burczenie połączone z lekką wibracją, przypomina to działanie ABS ale na... sprzęgle :>
Występuje przy odjęciu gazu (nawet częściowym) i gdy naciskam sprzęgło w celu zapodania wyższego biegu (lekkie drżenie pedału, jak ABS).

Czy ktoś z Was ma jakieś pomysły?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.cze.2007 22:38:22 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.lut.2006 18:32:04
Posty: 321
Lokalizacja: małopolska
Mam dokładnie to samo w passacie 1,8T (wydaje mi się, że chodzi Ci o ten sam dźwięk). Mój mechanik sprawdzał to ostatnio i stwierdził, że to luzy na przeniesieniu napędu. Choć dźwięk jak dla mnie nietypowy jak na luzy...

_________________
A8 AKE
W wolnym czasie: www.konradwojcik.xt.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.lip.2007 06:33:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 12.cze.2007 20:53:15
Posty: 2
Heh, co ja mogę teraz napisać... Auto jeździ już bardzo ładnie. Dlaczego już? Cóż, dźwięk to była uszczelka pod głowicą. Na trasie wyprzedziłem któegoś dnia kilka aut, potem biorę się za jakiegoś tira i mimo nogi w podłodze... auto przyspiesza jakbym je sam pchał... A potem to już scenariusz znany, gotujący się silnik.
Razem za wszystkie naprawy, wymiany (wliczając nawet przegrzane wisco) dałem ... 4.7k
Niezły początek przygody z Audi, ale teraz już po prostu nie ma co wymieniać w komorze silnika więc powinno już być lepiej.

Inna sprawa że turbina wydaje się już być lekko wylatana chociaż oleju dalej za dużo nie pije. Jest pęknięcie na kolektorze i wygląda na to że za pół roku może rok trzeba będzie ją wymienić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.lip.2007 11:43:05 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28.maja.2005 18:38:44
Posty: 3228
Lokalizacja: Pomorze
Auto: C7
4.7tyś.zł :galy: co ty remont robiłeś w ASO :): Za tą kase to cały motor można kupić :): .To się mechanik obłowił :diabel:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: