.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 07:51:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [a6 c5 2.5TDI AFB] Drgania samochodu
PostNapisane: 07.sie.2007 16:17:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.maja.2007 07:51:20
Posty: 155
Lokalizacja: Oświęcim
Auto: A6 Allroad c6
Witam, panowie nie wiem czy we wlaściwym dziale pisze ten temat ale najbardziej mi to pasowalo tutaj, wiec opisuje problem:

przy predkosci okolo 60km/h 3 bieg i w gore auto wpada w wibracje trzesie sie ciezko mi to wytlumaczuc ale tak jakby na boki uchwyt na navi ktory mam na przedniej szybie doskonale to pokazuje (zaczyna sie telepac na boki) tak samo drazek zmiany biegow trzesie w niepokalane przy wyzszych predkosciach pomalu to zanika dodam ze wystepuje to przy przyspieszaniu na luzie (bieg jalowy) brak drgań. Wymieniłem całe przednie zawieszenie bo bylo wybite jest cale nowe, tarcze,klocki,wachacze,amortyzatory. Nie wiem co moze byc jeszcze złego wyważyłem kola 2 przednie feli byly lekko krzywe dalem je na tyl z tylnie wywazylem dalem na przod w 100% proste nic nie pomoglo zadnej poprawy ;( poradzcie cos bo juz nie mam pomysłu.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.sie.2007 19:36:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.maja.2007 07:51:20
Posty: 155
Lokalizacja: Oświęcim
Auto: A6 Allroad c6
Nikt nic nie wie :(

Tak sobie mysle moze to poduszki pod silnikiem ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.sie.2007 20:38:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lip.2003 09:38:34
Posty: 2106
Lokalizacja: Warszawa
Witaj

Jeżeli masz to przy przyspieszaniu to bedzie to wina układu napędowego. Coś co przenosi moc na koła pracuje nie równomiernie. Może to także być przegub napędowy albo skrzywiona półoś.Powiąż fakty i napisz czy bardziej to zależy od zakresu obrotów silnika czy bardziej od rozwijanej prędkości auta.

Jeżeli faktycznie nikt w okolicy nie pomoże zapraszam do mnie...

Pozdrawiam

_________________
diesel - silnik z duchem :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.sie.2007 06:55:06 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.maja.2007 07:51:20
Posty: 155
Lokalizacja: Oświęcim
Auto: A6 Allroad c6
Cytuj:
Jeżeli faktycznie nikt w okolicy nie pomoże zapraszam do mnie...


Rogal nie ma problemu :D:D
ale ja 14 wyjezdzam za granice i nie bedzie mnie do grudnia. Masz jakis wolny termin ?? dzieje sie to podczas przyspieszania od 55km/h w gore ;(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.sie.2007 07:48:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lip.2003 09:38:34
Posty: 2106
Lokalizacja: Warszawa
Czyli na całym pierwszym biegu tego problemu nie ma ? nie ma także na postoju jak dodajesz gazu ?

_________________
diesel - silnik z duchem :-)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.sie.2007 08:40:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29.sie.2006 16:23:22
Posty: 135
Lokalizacja: Wrocław
U mnie byly objawy drgawek przy nizszych obrotach i to byla wina wtrysku sterujacego.
Moze warto sprawdzic silnik ?
Na postoju na wolnych obrotach tez masz takie drgania ?

_________________
Audi A6 2.5 TDI 1999 r. AKN


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.sie.2007 12:55:52 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.maja.2007 07:51:20
Posty: 155
Lokalizacja: Oświęcim
Auto: A6 Allroad c6
Cytuj:
U mnie byly objawy drgawek przy nizszych obrotach i to byla wina wtrysku sterujacego.
Moze warto sprawdzic silnik ?
Na postoju na wolnych obrotach tez masz takie drgania ?


Kat wtrysku jest do ustawienia ale w sobote bedzie wymieniany rozrzad wiec wtedy sie wypowiem co i jak.

Cytuj:
Czyli na całym pierwszym biegu tego problemu nie ma ? nie ma także na postoju jak dodajesz gazu ?


na pierwszym biegu nie ma na drugim zaczyna sie w okolicach 55km/h i trwa caly caly czas.

Cytuj:
Na postoju na wolnych obrotach tez masz takie drgania ?


Minimalne sa mowiłes mi jak byłem u ciebie o jakims zaworze ktory moze byc uszkodzony i powoduje lekkie drgania samochodu na postoju. Nie chciałem ci zawracac glowy a zapomniałem co to bylo.

Rogal link do moich logow jesli cos ci moga powiedziec ==> http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... highlight=

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.kwi.2008 20:50:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 20.maja.2007 07:51:20
Posty: 155
Lokalizacja: Oświęcim
Auto: A6 Allroad c6
Jako iz rozwiazałem problem napisze rozwizanie. Problemem okazaly sie zuzyte 3 przeguby 2 zew i jeden przy skrzyni odziwo przy skreconych kolach nie bylo ich slychac. Nawet mechanicy ktorzy wchodzili pod samochod i sprawdzali te przeguby wykluczlai je dopiero po wyciagnieciu kompletnych polosi z przegubami bylo widac roznice w stosunku do nowych.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 46 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: