.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 06.maja.2024 20:38:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A4 1.9 TDI]- banał ale problem - wymiana filtra paliwa w A4
PostNapisane: 07.sie.2007 12:44:34 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13.sty.2006 13:34:33
Posty: 130
Lokalizacja: Warszawa
nie sądziłem, że będę z takim drobiazgiem się tu produkował, ale mam mały problem. Otóż w dwóch, zdawałoby się duzych serwisach, nie moge wymienić filtru paliwa w moim A4 Avant 1.9 TDI z 2000 r. W sobote wymienialem okresowo olej, wszelkie filtry na stacji shell autoserv w Wawie. I wszystko byłoby ok, ale goście nie mieli klucza (chyba ampulkowy) do odkręcenia filtra. Zabralem wiec filtr i udalem sie do auto feuvert na ursynowie. Trzeba bylo sie umawiac, ale spytalem wczesniej czy maja klucz. Zapewniali - no problem!. Po 2 dniach czekania, dokladnie wczoraj bylem na umowiona godzine. I znow nic nie zaltwilem. panowie zdjeli obudowe silnika i po 30 min poszukiwania stosownego klucza spasowali. Ja tez spasowalem, bo jak takie numery sa w wiekszych zakladach, to nie wiem gdzie mam szukac warsztatu, ktory mi wymieni ten filtr. Oczywiscie ASO sobie daruje z wiadomych względow. Moze ktos podpowie gdzie w Wawie moge to zrobic bez problemu. Najlepiej w sobote, ew. w ciagu tygodnia, ale wtedy byloby dobrze jakby gdzies w obrebie centrum, gdzie pracuje. Wtedy uda mi sie wyskoczyc. Ew. w tygodniu do 18.00 na Kabatach-Ursynowie, tam mieszkam. Bede wdzieczny za kazde info.

_________________
Don_Pazurro - Audi A4 TDI


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.sie.2007 11:06:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.sie.2007 11:25:09
Posty: 10
Lokalizacja: Legnica
Witam
Jakiego rodzaju jest tam filtr paliwa??
Włożony w taką dużą opaskę i dochodzą do niego 4 wężyki??
Jeśli tak to wystarczy zdjąć wężyki i zawleczkę (taki powyginany drucik) i wyjąć stary filtr. Włożyć nowy i tak samo nasunąć wężyki jak było w starym i gotowe. Trzeba pamiętać że nowy filtr trzeba zalać świeżą ropą aż do pełna, aby uniknąć zapowietrzenia układu.

Jeśli jest to filtr wkręcany w jakiś element to wystarczy dobry klucz do filtrów oleju i da się to zrobić. Trzeba postępować ostrożnie i umiejętnie, żeby nic nie urwać ani nie uszkodzić.

Jaki jest silnik na pompowtryskach (szeroki dekiel) czy z pompą wtryskową (wąski dekiel silnika)???

Pozdrawiam i życzę powodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.sie.2007 12:20:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30.sty.2007 22:18:04
Posty: 739
Lokalizacja: k/Garwolina
z tego opisu co napisał to ma AJM czyli na PD. a ten filtr to mógłbyś sobie bez problemu sam wymienić, potrzebny jest klucz ampulowy, ale możesz go zastąpić np.
1 opcja: nie wiem jak to napisać, bierzesz srubę (nie pamiętam rozmiaru chyba M8 ) ale jest ona na klucz 13 nakręcasz ją całą nakrędkami, kontrujesz i masz przejściówkę z klucza nr 13 na ampula.
2 opcja: sruba rzymska łącząca cięgno od sprzęgła w ciągniku c-360 pasuje idealnie, ma ona ok 4cm długosci, jeden koniec wkładasz w miejsce na klucz ampulowy a na drugi nakładasz klucz nasadowy nr 13 i odkręcasz. ]
nie wiem kiedy teraz będę w wawie bo bym Ci pomógł. jak coś to daj znać na pw.

_________________
Krzyniek :o) A4 1XXKM 3XXNM ;)


sprzedam koła 15"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: