.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 16.maja.2024 02:49:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [Coupe 2.3 NG] Brak mocy po zmianie silnika
PostNapisane: 19.sie.2007 08:50:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lis.2005 18:28:52
Posty: 15
Witam, niedawno pisałem o wybuchu gazu i problemach z tym związanych, postanowiłem wywalić gaz.... kupiłem cały działający silnik po przebiegu 114tys m który nigdy nie widział gazu, po odpaleniu choził jak marzenie :) przełożyłem do siebie cały mechanizm wstryskowy łącznie z wtryskami, cały kolektor ssący z przepustnicami, silniczek krokowy, wszystkie gomowe łacznia, które choć troche mogły byc przetarte lub zaciągać lewe powietrze, nowy aparat zapłonowy, nówki kable, świece, po odpaleniu auta nadal nie równo pracuje jak przed wybuchem gazu, a teraz na dodatek nie ma mocy a jeżdze tylko na benzynie (może należy wyregulować zapłon?? i to jest całą przyczyną) ale sytuacja jest taka ze jak przybutuje to wchodzi max na 5 tyś obrotów ale i tak bez życia na 7 to już musze go ostro cisnąc gdzie precedzej na gazie po wybuchu chodził lepiej... dodam iże symbole na rozdzielaczu i przepustnicy są identyczne jak te orginalne moje.... jedyną róznicą jaką zauwarzyłem jest inny kompute...auto z którego wziołem czesci było z 89r, i miało taki duży komputer jetronic który był schowany w okolicach deski po stronie pasarzera, moja coupe jest z 88r i komputer ma o wiele mniejszy (wygląda na nowszy) i schowany jest w dole słupka przy nadkolu pasarzera.... wydaje mi sie ze jest nowszy bynajmniej tak wygląda z wierzchu.... o co z tym wszystkim chodzi??

_________________
Audi 90 Coupe 2.3


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.sie.2007 09:30:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.lis.2006 13:27:37
Posty: 2158
Lokalizacja: k/Łukowa
Jeden komputer ten pod deską nad nogami pasażera to jest główne ECU a na słupku to jest sterownik VEZ od zapłonu.

Sprawdź zapłon skoro wszystko powymieniałeś i dobrze to zrobiłeś.

_________________
Obrazek
Star 1142- 150KM- 410Nm
Audi 80 B4 2.0 ABT- 90KM- 148Nm
Audi 100 C4 2.8 AAH Quattro- 174KM- 245Nm

W sumie 414KM i 803Nm szkoda, że nie pod jedną maską :):


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.sie.2007 11:52:24 
Klubowicz

Dołączył(a): 04.wrz.2006 20:43:09
Posty: 160
Lokalizacja: Ostrołęka
Po zmianie aparatu raczej trzeba ustawic zaplon, u mnie kiedys braciak przestawil delikatnie zaplon i wogle nie chciala jechac
ustaw zaplon i wroci do normy

_________________
S2 Coupe


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: