.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 26.kwi.2024 17:30:52

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 c4 2.5diesel AAT]sterownik
PostNapisane: 21.wrz.2007 20:53:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.wrz.2007 05:45:54
Posty: 60
Witam wszystkich goraco,prosze o jakies sugestie,porady?mam 100 C4 kombi, 1994r. 2.5 diesel,niedawno go nabylem i mam taki problemik.silnik poprostu mi nierowno pracuje.pojechalem do znajomego mechanika,stwierdzil ze to wina sterownika od pompy wtryskowej,zasugerowal mi 3opcje.pierwsza wymienic pompe ze sterownikiem na uzywana dobra,2kupic nowa pompe wtryskowa ze sterownikiem,3zregenerowac sterownik,niemajac stuprocentowej pewnosci ze bedzie ok.po regeneracji,koszt 600zl.nadmienie tez ze pali normalnie od kopa,niema zadnych wyciekow,ani lewego powietrza,rano zapala po okolo5sek.komputer spalania mi pokazuje 9.2jazda tylko po miescie.wszystko niby ok.poza nierownym chodzeniem silnika.dodam ze mam ten model sterownika,ktory da się zregenerowac.prosze z calego serca o jakies wskazowki porady,co mam robic,zeby bylo ok.przy minimalnym nakladzie funduszu.dzieki,pozdrawiam.PS.czy mozna kupic sam sterownik,czy cala pompe.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.wrz.2007 22:50:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2004 14:35:36
Posty: 259
Lokalizacja: Rzeszów
pompę z nastawnikiem (sterownikiem jak piszesz) kupsza za 2 tys plz. I nie będziesz miał pewności, po regeneracji za jak napisałeś (600 pln) dostajesz spokojnie gwaranje na około 20 000 km. Po regeneracji wiesz czym jeździsz. A te niby dobre z allegro to te które ktoś niby chciał naprawiać i wolał kupić inne .

Z allegro to co kupowałem to deska licznikowa - wiesza się szybkościomiesz
intercoller - urwana śróba mocująca
zacisk chamulca sprawny ( o dziwo ) - na allegro są same szroty a nie dobre częsci więc lepiej regeneruj i miej pewnośc a nie wpier... sz się w bagno finansowe

_________________
C4 '93 100 AAT 2.5TDI (115 oficjalnie może więcej)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [100 c4 2.5diesel AAT]sterownik
PostNapisane: 21.wrz.2007 22:53:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.cze.2006 22:18:20
Posty: 856
Lokalizacja: Poznań
marget napisał(a):
Witam wszystkich goraco,prosze o jakies sugestie,porady?mam 100 C4 kombi, 1994r. 2.5 diesel,niedawno go nabylem i mam taki problemik.silnik poprostu mi nierowno pracuje.pojechalem do znajomego mechanika,stwierdzil ze to wina sterownika od pompy wtryskowej,zasugerowal mi 3opcje.pierwsza wymienic pompe ze sterownikiem na uzywana dobra,2kupic nowa pompe wtryskowa ze sterownikiem,3zregenerowac sterownik,niemajac stuprocentowej pewnosci ze bedzie ok.po regeneracji,koszt 600zl.nadmienie tez ze pali normalnie od kopa,niema zadnych wyciekow,ani lewego powietrza,rano zapala po okolo5sek.komputer spalania mi pokazuje 9.2jazda tylko po miescie.wszystko niby ok.poza nierownym chodzeniem silnika.dodam ze mam ten model sterownika,ktory da się zregenerowac.prosze z calego serca o jakies wskazowki porady,co mam robic,zeby bylo ok.przy minimalnym nakladzie funduszu.dzieki,pozdrawiam.PS.czy mozna kupic sam sterownik,czy cala pompe.


Hmmm...Osobiście nie wydaje mi się aby to była wina sterownika. Czy działa nierówno przy każdych obrotach czy tylko na biegu jałowym?
Albo nastawnik pompy albo trzeba ustawić dawkę.
Chyba trafiłeś na czarodzieja amatora.

_________________
Obrazek
__A6 C4 2.5 TDi AEL__


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.wrz.2007 15:57:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 03.wrz.2007 05:45:54
Posty: 60
Dzieki ,gkorzen tak zrobie jak mowisz,decyzja podjeta.sory troche pomerdalem sam,teraz juz wiem o co biega.nie sterownik pada,tylko pompa,prawdopodobnie dlawik.gosc z serwisu diesla,jak pisalem zaproponowal regeneracje pompy,3dni,600zl.dzieki wszystkim,pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.wrz.2007 19:54:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.cze.2006 22:18:20
Posty: 856
Lokalizacja: Poznań
marget napisał(a):
Dzieki ,gkorzen tak zrobie jak mowisz,decyzja podjeta.sory troche pomerdalem sam,teraz juz wiem o co biega.nie sterownik pada,tylko pompa,prawdopodobnie dlawik.gosc z serwisu diesla,jak pisalem zaproponowal regeneracje pompy,3dni,600zl.dzieki wszystkim,pozdrawiam.


Gdybym był mechanikiem uwielbiałbym takich klientów jak ty :)

_________________
Obrazek
__A6 C4 2.5 TDi AEL__


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: