.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 29.mar.2024 12:27:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 2,5 TDI AUTOMAT 2000r -jaki olej i co jaki czas wymieniać
PostNapisane: 28.wrz.2007 17:36:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.sie.2007 15:45:15
Posty: 18
Lokalizacja: Gdynia Dąbrowa
Co jaki czas wymienia sie olej w automatycznej skrzyni biegów. Co ile tysiecy wymienia sie rozrząd w 2,5 TDI :!!: :!!: :!!: Dzieki i Pozdro

_________________
Zibi
Audi A6 Avant/2.5TDi/180Km


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2007 17:45:25 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2005 10:59:34
Posty: 2370
Lokalizacja: Pomorskie
w skrzyni olej i filtr co 60tys. km. :):

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.wrz.2007 19:36:42 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.lip.2007 10:02:47
Posty: 169
Lokalizacja: 3miasto
Ja dodam jeszcze jedną ważną rzecz a mianowicie, wszystko zależy w jakim stanie masz sprzęgło hydrokinetyczne tz. jak mocno jest zużyte ( wszytko jest zależne od przebiegu i eksploatacji pojazdu) co za tym idzie juź postaram sie wyjasnić.


Jeżeli sprzęgło hydrokinetyczne jest już na wykończeniu (objawy to przeważnie obroty silnika na zegarach podskakują zamiast sie równomiernie sie poruszać )
,a olej w skrzyni nie był długo wymieniany to wymiana oleju nie pomoże a tylko przyśpieszy rozszczelnienie sie skrzyni ze sprzęgłem olej wyleje sie, a to niesie za sobą bardzo duże koszty naprawy przekraczjące 7 tys zł.

Dlaczego tak sie dzieje?
bo trzeba wyjąć skrzynie , całą rozbierać czyścić,pompa olejowa jest do wymiany czyszczenie skrzyni, nowe sprzęgło hydrokinetyczne,filtr oleju i przeważnie jak jest skrzynia całkowicie pusta wchodzi 2 litry oleju więcej.

powiem Ci kolego ze ja mam na swojej A6 tip tronic obecnie 217 tyś km, śmigam nią od czasu jak miała na budziku 189tys,km i nie wiem czy wogóle ktoś wcześniej zmieniał olej w tej skrzyni, a dodam ze mam obecnie czarny i nie zaryzykuje samej wymiany bo mogę sobie tylko zaszkodzić , właśnie w środę jestem umówiny w warsztacie i wyciagam skrzynie i bedą mi najpierw sprawdzać sprzęgło hydrokinetyczne ( nowe ok 2500zł ) ale myślę że bedę zakładał nowe razem z wymiana oleju filtrem.


Ostatnio wymieniałem cała hydraulike z wałkami, rozrzadem
pompa wtryskową, i jak by mnie spotkało uszkodzenie wyżej omówionej usterki poprostu bym się załamał.

Ja osobiście znam kilka przypadków jak ktoś wymienił sam olej w skrzyni a za niedługi czas skrzynia poprostu sie skonczyła, ale oczywiście to moze byc w takim przypadku jak moim bo nie mam zadnych dokumetów potwierdzajacych jakiekolwiek napawy czy tez serwis.

zabieg jaki mnie bedzie czekał ze skrzynią to ok 3000 zł.

wyjęcie skrzyni w warsztacie bez quattro to ok 450zł, myśle że jak sie nie zna samochodu jak ja warto wydać takie piniadze niz miec potem duzo wieksze koszta...



pozdrawiam Danek3miasto
A6 2,5 TDI AKE


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lis.2009 19:34:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.sie.2007 15:45:15
Posty: 18
Lokalizacja: Gdynia Dąbrowa
A czy jest możliwość sprawdzenia poziomu oleju w automacie jeśli tak to gdzie się on znajduje???

_________________
Zibi
Audi A6 Avant/2.5TDi/180Km


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 02.lis.2009 20:40:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sie.2003 14:30:33
Posty: 400
Lokalizacja: olsztyn
3 tysie toto co ty mowisz to bzdura kosztuje naprawa skrzyni faktem jest ze niemcy nie wymieniaja oleju w skrzyniach i jak ty tego nie zrobisz to zatrzesz panewke w pompie i co zatym idzie rozwali sie szyjka konwertera pocieknie olej sprzeglo regeneruja w warszawie cena to okolo 800-1000 zl teraz juz nie pamietam ile ostatnio placilem do tego pompa oleju filterek jakies tarczki ewentualnie
ja bym wymienil sam olej z filtrem z plukaniem skrzyni czyli wymiana dynamiczna profilaktycznie to proponuje wymienic samochod bo jusz jest stary

_________________
audi v8 3,6 89'
audi v8 4.2 93'
citroen xantia 1,8 95' był golf IV 1.9 tdi 99'
audi A6 c6 s-line 2,7 tdi quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lis.2009 10:26:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
juzek v8 napisał(a):
faktem jest ze niemcy nie wymieniaja oleju w skrzyniach i jak ty tego nie zrobisz to zatrzesz panewke w pompie i co zatym idzie rozwali

Niemcy nie wymieniaja bo producent wyraznie napisal, ze oleju w tiptronicu sie nie wymienia (oni czytaja wiecej a mniej kombinuja:))

Do Autora watku
Wymiana oleju w tipie opisana jest w podpietym watku http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopic.php?t=76853
Watek zostal podpiety aby zanim sie zada zdublowane w 100 innych watkach wyptanie dotrzec do odpowiedzi
Pozdrawiam,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 03.lis.2009 14:38:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 13.sie.2007 15:45:15
Posty: 18
Lokalizacja: Gdynia Dąbrowa
Dzięki bardzo.
ps. Szukałem ale widocznie nie tak jak powinienem na przyszłość będę pamiętał.
Pozdro.

_________________
Zibi
Audi A6 Avant/2.5TDi/180Km


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 64 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: