.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 23:12:44

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: A6 2.5 TDi AEL 96' - kontrolka oleju
PostNapisane: 08.paź.2007 21:16:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.paź.2007 21:02:00
Posty: 21
Mam taki problem, ze zapala mi sie na wolnych obrotach kontrolka oleju, ale tylko jak auto jest w pelni rozgrzane, tzn nie ze temp. jest na 90C tylko ze termostat przepuscil juz caly plyn przez blok silnika i calosc jest nagrzana do 90C. Dodatkowo zapala sie to wtedy gdy obroty spadaja na wolne z bardzo wysokich. Jak jezdze po miescie i obroty trzymam w granicy do 3000rpm to kontrolka sie nie zapala. Wymieniany byl czujnik oleju oraz sprawdzane cisnienie (duzo wieksze niz minimalne na obrotach testowych -> przy 2000 rpm ma byc 2.0 bara a jest 4.4 bara). Niestety nie sprawdzalem cisnienia w momencie gdy kontrolka sie zapala tylko tak jak napisane w ksiazkach serwisonych tj. przy tem powyzej 80C. Sprawdzalem tez VAGiem czy pojawiaja sie jakies bledy i tez nie wiele to pomoglo bo komp nie wyrzuca niczego. Takze robione byly logi i wszystkie wartosci sa OK. Nie udalo mi sie polaczyc z modulem licznika (moze za stary interfejs) bo kiedys zauwazylem ze kontrolka oleju potrafi sie swiecic np z powodu spalenia bezpiecznika oswietlenia wewnetrznego (tak mialem w B4). Takze ludze sie jeszcze ze to moze jakas drobnostka i dlatego kontrolka sie zapala.

Jak na razie to dowiedzialem sie ze powodem tego moze byc pompa oleju, ale nie jestem w pelni do tego przekonany ze wzgledu na to ze gdy jedzie sie na odbrotach <3000rpm i obroty spadaja na min. to kontrolka sie nie zapala.

Ktos ma jakies sugestie co to moze byc lub spotkal sie z podobnym problemem ?

Thanks from montain.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.paź.2007 17:47:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.wrz.2007 17:45:50
Posty: 46
Lokalizacja: lodz
prawdopodobnie masz u siebie dwa czujniki oleju jeden dziala do 2500 rpm drugi powyzej.Jerzeli nie pomoze wymiana drugiego to stawiam na uklad w zegarze

_________________
audi c4 aah q jest audi c3 2,3 e+gaz bylo audi b2 1,8 było


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 35 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: