.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 11:02:23

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [V8 3.6 '88] Praca skrzyni aut. a olej
PostNapisane: 11.lis.2007 18:29:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.kwi.2007 10:35:09
Posty: 64
Proszę mi powiedzieć jaki olej (konkretnie) mam wlać do tej skrzyni??

Pytam dlatego że cały czas walczę z tą skrzynią i może to być wina oleju.

Sprawa wygląda tak że po rozgrzaniu się oleju skrzynia blokuje się na 3 biegu (rusza i jedzie na 3) i pomaga dopiero (oczywiście na chwilkę) zgaszenie silnika i ponowne włączenie.

Ostatnio jednak zauważyłem że zależy to od temperatury oleju w skrzyni a co za tym idzie może też jego gęstości. Otóż podczas jazdy na trasie w ostatnie chłodniejsze dni automat pracuje bez zarzutu, dopiero w momencie gdy stanę na chwilkę gdzieś w korku i olej sie rozgrzeje to znowu się przełącza na 3 bieg i tam już zostaje. nie znam się na automatach ale może mam zły olej w skrzyni...

Jako ciekawostkę dodam do tego że kiedyś w przypływie złości i w akcie desperacji odłączyłem sterownik od automatu i co ciekawe auto blokuje się wtedy na 4 biegu i tak rusza, rozpędza się i jedzie. I bez względu na temp. oleju nie zmienia biegu na trzeci.

Proszę o pomoc bo to chyba ostatnia rzecz jaka mi została do zrobienia przy tym aucie (ale pewnie najgorsza)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.lis.2007 22:54:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.kwi.2007 10:35:09
Posty: 64
nikt nic nie wie... :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.lis.2007 00:32:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lip.2005 16:14:05
Posty: 569
Lokalizacja: Wrocław
Olej do twojego automata to Dextron II lub III dowolnej firmy np. Castrol, Mobil itd.
Sprawdź stan oleju w skrzyni a najlepiej wymień razem z filtrem u kogoś kto ma pojęcie o automatach. :peace:

_________________
Audi S6 4,2 AEC Automat
Drogo sprzedam informacje telefonicznie
tel. 604 514 301


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 144 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: