.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 06:21:20

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [b4 ABK + II gen Bingo-s4 LPG] bogata mieszanka
PostNapisane: 18.lis.2007 21:18:28 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.gru.2005 13:27:40
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Witam, mam pytanko odno snie sondy lambda. Po wymianie na nowa sonde orginal Bosha (3 - wtyczki). Zauważylem ze po odpaleniu silnika z rury wydostaje sie czarny dym, wcześniej autko bylo u elektryków ktorzy szukajać przyczyny kopcenia bawili sie troche przeplywomierzem (taki plastikowym kolkiem z zabkami) ale w końcu nie udalo im sie wyregulować i wyszlo na to ze musialem wymieni sonde. Na początku wyślalem że czarny dym to przez ta rozregulowana przeplywke, znalazlem na forum dane odnośnie napiecia na przeplywce w stosunku do obrotów silnika (fakt ze dane byly od KE-Jetronica ale chyba tam jest podobna przeplywka, mozę ktoś posiada dane odno snie przeplywki w ABK?? chodzmi mi o napiuecie na 2 pinie w stosunku do obrotów silnika) no i z rury zaczelo mniej kopcic :). Adaptowalem mape z odlaczonym kompem LPG (Bingo -S4). Po bezposrednim podlaczeniu pod sąde (cyfrowym miernikiem) mialem bardzo male oscylacje w okolicy 0.7-0.9V i nie moglem osignać niższego wskazania sada byla oczywiście odlaczona od ECU. Po podlaczeniu kompa LPG i ogladaniu wykresu w programie Bingo na PB wykres startuje od 0.46V i leci do 0.9V i zeby nie wiem co robil z przeplywka to nie moge wywolać oscylacji, na LPG tez jest wysokie napiecie ale jak dodaje gazu to wykres zaczyna oscylowaća, a na PB ciagle jest staly zero ooscylacji?? dlaczego??

pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.lis.2007 21:25:58 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.sty.2006 22:15:16
Posty: 3775
Lokalizacja: okolice Strzyżowa
Sprawdź sondę oscyloskopem bezpośrednio na wtyczce.
Wg mnie jest padnięta, mimo, że nowa.
Sprawdź też czujnik temp. silnika i potencjometr przepustnicy.

_________________
S4 3.0T CGXC S-tronic '13 srebrne 08.2021
A4 1.8T BEX '04 w srebrnym avancie [było 11.2015 - 11.2020]
A4 1.8T AEB '95 czerwień isis-metalic [było09.2008 - 09.2021]
80 '93 ABK + LPG [było: 04.2006 - 12.2008]
aha jest też ecoboost 1.0T.
Jest też TQT


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.lis.2007 12:20:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.gru.2005 13:27:40
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Mam pytanie odnośnie sprawdzenia tej lambdy...jesli podpinam sie pod czarna końcówke w komorze silnika to mam sygnal z sondy czy z ECU?? bo na nagrzanym silniku na tej koncówce mam okolo 0,37-0,4 V i nie oscyluje powyzej tej wartości a w Vagu mam w pierwszym bloku na 3 pozycji wartość 0,52 V i tez nie oscyluje za bardzo....wiec juz nie wiem kiedy jaki sygnał mam. po podpieciu sie pod kompa LPG tam znow bardziej zgodnie z rzeczywistościa (patrząc na to co z rury wylatuje) dostaje sygnal okolo 0,85-0,9 V i niestety ECU tak jakby na niego wogole nie reagowalo.....tylko dostawalo te 0,4V informujace ze sklad jest za ubogi....Zastanawiam sie czy gazownicy wogole nie odcieli sondy lambda od ECU inie wiem jak to sprawdzić bo w Vagu nie mam bledu ale chyba możliwe jest to ze nie bedzie bo ECU dopuszcza brak sygnalu z sondy napoczatku generując blą a pozniej juz nie tylko ze u mnie po resecie kompa tez go nie widac wiec juz sie gubie w tym diagnozach....zastanawiam sie czy nie mam walnietego ECU ale Vagiem moge sie podlaczac;/ Moze ktos cos mi moze podpowiedziec bo juz nie zostawie autka u mechanika bo po ostatniej wizycie bez mojej wiedzy grzebali w przplywce i do tej pory nie wiem czy moze ja podmienili czy tylko starali sie regulowac;/

pozdrawiam,


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.lis.2007 14:18:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 05.gru.2005 13:27:40
Posty: 30
Lokalizacja: Warszawa
Troche wczoraj pogrzebalem przy aucie i wychodzi na to ze lambda jest sprawna....przed zmiana lambdy mialem na LPG 2,5% CO teraz mam 0,25%CO wiec spoko tylko na PB mam dalej o wiele za duzo 10 % a bylo 13%. Zauwazylem ze komp ECU nie reaguje na lombde?? dlaczego?? Orientuje sie ktos jak to jest bo niby przy sondzie mam odlaczony szary przedow od ECU ale myslalem ze ten fioletowy ktory idzie do centralki LPG pozniej podaje do ECU szarym przewodem z centralki LPG sygnal lambdy (schemat instalacji Bingo) jednak wyglada na to ze chyba gazownicy nie podlaczyli wogole sandy do ECU bo nie reaguje na bogata mieszanke, czy to mozliwe?? Co mam zrobic by prawidlowo zaadoptować ECU szczególnie ze jeszcze mam przeplywke rozregulowana?? Moze ktoś posiada wartości napiecia na przeplywce w zalezńości od obrotów silnika?? (albo moze dla mnie zmierzyc na drugim pinie przeplywki (liczac od akumulatora)) Czy moze wystapic taka sytuacja ze do ECU mozna sie podlaczyc Vagiem ale jednak cos tam w nim jest spalone i dlatego nei reaguje na sonde??

pozdro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.lis.2007 20:57:31 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.sty.2006 22:15:16
Posty: 3775
Lokalizacja: okolice Strzyżowa
Ja pie.....
Kolego stosuj trochę znaków interpunkcyjnych, bo nie idzie przeczytać.
Jest możliwe, że sterownik nie widzi sygnału sondy Lambda, w Digifantach to nawet bywało spotykane.
Napięcie z przepływomierza jest z zakresu 0 do 5 V.
Jeśli sonda stoi w miejscu to jest uszkodzona ewidentnie (kiedy dolot i wydech jest szczelny).
Oscyloskopem zmierz sygnał na wtyczce od strony sondy po rozłączeniu. Ma się zmieniać w zakresie od 0 do 1 V.
Jeśli ECU wykryje uszkodzenie sondy, przełącza się w tryb awaryjny i podstawia sobie stałą wartość 0,5V zamiast sygnału z sondy Lambda.

_________________
S4 3.0T CGXC S-tronic '13 srebrne 08.2021
A4 1.8T BEX '04 w srebrnym avancie [było 11.2015 - 11.2020]
A4 1.8T AEB '95 czerwień isis-metalic [było09.2008 - 09.2021]
80 '93 ABK + LPG [było: 04.2006 - 12.2008]
aha jest też ecoboost 1.0T.
Jest też TQT


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: