.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.kwi.2024 09:07:37

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 2.7T 2002] Stuki i zgrzytania w przednim zawieszeniu
PostNapisane: 23.gru.2007 18:01:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.gru.2007 05:34:32
Posty: 32
Lokalizacja: Chicago
Witam. To moj pierwszy post na tej stronie. Posiadam Audi A6 2002 2.7T quattro, automat 5 biegowy. Ostatnio kiedy wyjezdzalem z parkingu na wstecznym cos lekko stuknelo. Kiedy jechalem ulica kierownica zaczela mi latac na boki. Kiedy puscilem gaz uspokoilo sie. Przy skrecaniu w prawo cos zgrzyta w prawym kole. Dzien po tym wydarzeniu odpalilem samochod i postanowilem sie nim przejechac. Wszystko bylo ok. Jedynie podczas skrecania przegub stukal. Wiem ze mam popekane oslony przegubow. Czy to znaczy ze przyszedl czas na wymiane przegubu? Jak to sprawdzic? Mam jeszcze dwa pytania. Gdzie znajduje sie filtr paliwa? Pod maska jest tak napchane wszystkiego, ze ciezko gdziekolwiek sie dostac. Wymiana filtra powietrza byla nie lada wyzwaniem, nie mowiac juz o wymianie xenonow. Drugie pytanie to, czy normalne jest ze w miescie ten samochod pali ok 20 l na 100 km? Komputer pokazuje mi 11mpg, co po przeliczeniu na europejskie miary wlasnie tyle wynosi. Pozdrawiam i czekam na jakies podpowiedzi.

Edit by Buba :
zapraszam do FAQ żebyś na przyszłość wiedział jak tytułować wątki. NIepoprawne tytułowanie skutkuje usuwaniem postów.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.gru.2007 18:20:59 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.gru.2004 19:31:24
Posty: 938
Lokalizacja: Legnica
Jeśli ci zgrzyta przy skręcie to może być to przegub i trzeba go wymienić, co do spalania to tyle będzie palić samo to że automat + quattro to dodatkowo ok. 2 litry po mieście a silniczek też nie mały to tak będzie.

_________________
A6 C6 3.0 BMK 05 Q tiptronik
A4 B5 1,6 ADP 95/96 automatik
Jak jest problem to to nie jest problem , można go rozwiązać, jak nie ma problemu to jest dopiero problem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.gru.2007 18:36:16 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 02.lut.2004 08:38:37
Posty: 3695
Lokalizacja: Bydgoszcz
w odpowiedzi na Twoje pytanie dotyczące przegubu:
tak nadaje się on najprawdopodobniej do wymiany no chyba że Ci się jeszcze uda i po prostu pęknięta guma spowodowała wymycie smaru i jego uzupełnienie pomoże. Jak najszybciej zajmij się gumami !!
Co do spalania to pali zbyt dużo ale nie znam prawidłowego spalania dokładnie. Myślę że w zależności od stylu jazy od 12 do 15 litrów powinien spić

_________________
Pozdrawiam
Buba
_________________
Bestia 2,2 T 20 V Q pod kołderką w garażu


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: