.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 05.maja.2024 05:38:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [ A4 B7 2007 2.0 TDI 170 quattro ] nierówna praca na zimnym
PostNapisane: 27.gru.2016 08:59:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.gru.2016 08:26:35
Posty: 3
Witam
Jestem tutaj nowy więc na wstępie witam wszystkich :)
Chciałbym poprosić o pomoc w zlokalizowaniu problemu. Objaw jest taki że auto zachowuje się na ogół bardzo pozytywnie z wyjątkiem
pracy na zimnym silniku. Auto po uruchomieniu przez pewien czas pracuje poprawnie gdy temperatura podniesie się auto zaczyna w pewnym momencie naprawdę mocno nie równo, odczuwa się to podczas postoju trzęsie budą :) Kiedy wskazówka temperatury ustali się na temperaturę optymalną czyli stanie w okolicy 90 to wszystko ustępuje. Daje się też zaobserwować zjawisko mocnego dymienia z wydechu, gdy jest zimny, śmierdzi strasznie nie przepalonym paliwem. Auto jeździ bez zastrzeżeń z wyjątkiem opisanej powyżej nieprawidłowości. To co do tej pory w nim zrobiłem to Wymienione 4 pompki na nowe salonowe, klapa dusiciela, kolektor z klapkami, przepływomierz, czujnik temperatury płynu, zawór N75, wszystkie elementy są zakupione w oryginale i nowe nie używane ani regenerowane. Pochodzę z Łomży więc jak bym znalazł tutaj osobę chętną w pomocy z moim kłopotem to będę bardzo rad. Słyszałem i czytałem że może to być wina źle ustawionego rozrządu ( synchronizacji ) zostało mi około 20k do wymiany rozrządu więc może bym go od razu wymienić,
Pozdrawiam serdecznie i proszę o podpowiedzi sugestie i rady - oraz namiar na dobrego speca :)))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ A4 B7 2007 2.0 TDI 170 quattro ] nierówna praca na zim
PostNapisane: 27.gru.2016 15:00:44 
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 06.lis.2006 09:18:37
Posty: 8134
Lokalizacja: W-wa/Końskie
Auto: Audi S4
Zrob diagnostyke statyczną [logi] - VCDSem

_________________
Diagnostyka czyni cuda
"The force is with you young Skywalker but you are not a Jedi yet."

S4 B5 Avant quattro ..AGB.. szybka czarnulka

Była : B5 Avant quattro ..APU..
Była : B3 Limo ..SB..
Była : C4 TDi Avant quattro ..AEL..
Była : B5 TDi Avant quattro ..AFN..
Była : B3 Limo ..SF..
Była : B5 TDi Avant ..AFN..
Była : B5 TDi Limo ..AFN..
Była : B4 TDi Avant ..1Z..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ A4 B7 2007 2.0 TDI 170 quattro ] nierówna praca na zim
PostNapisane: 28.gru.2016 08:35:20 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.gru.2016 08:26:35
Posty: 3
he he he Łatwo powiedzieć nie mam czym tego zrobić a w okolicy Łomży nie wiem kto mi to zrobi dobrze :)) Chętnie bym do kogoś podjechał kto by się zajął rozwiązaniem tego problemu - czekam na propozycje :))))


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ A4 B7 2007 2.0 TDI 170 quattro ] nierówna praca na zim
PostNapisane: 17.lut.2017 11:38:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.maja.2015 19:58:10
Posty: 3
mareckopt napisał(a):
Witam
Jestem tutaj nowy więc na wstępie witam wszystkich :)
Chciałbym poprosić o pomoc w zlokalizowaniu problemu. Objaw jest taki że auto zachowuje się na ogół bardzo pozytywnie z wyjątkiem
pracy na zimnym silniku. Auto po uruchomieniu przez pewien czas pracuje poprawnie gdy temperatura podniesie się auto zaczyna w pewnym momencie naprawdę mocno nie równo, odczuwa się to podczas postoju trzęsie budą :) Kiedy wskazówka temperatury ustali się na temperaturę optymalną czyli stanie w okolicy 90 to wszystko ustępuje. Daje się też zaobserwować zjawisko mocnego dymienia z wydechu, gdy jest zimny, śmierdzi strasznie nie przepalonym paliwem. Auto jeździ bez zastrzeżeń z wyjątkiem opisanej powyżej nieprawidłowości. To co do tej pory w nim zrobiłem to Wymienione 4 pompki na nowe salonowe, klapa dusiciela, kolektor z klapkami, przepływomierz, czujnik temperatury płynu, zawór N75, wszystkie elementy są zakupione w oryginale i nowe nie używane ani regenerowane. Pochodzę z Łomży więc jak bym znalazł tutaj osobę chętną w pomocy z moim kłopotem to będę bardzo rad. Słyszałem i czytałem że może to być wina źle ustawionego rozrządu ( synchronizacji ) zostało mi około 20k do wymiany rozrządu więc może bym go od razu wymienić,
Pozdrawiam serdecznie i proszę o podpowiedzi sugestie i rady - oraz namiar na dobrego speca :)))



witam .mam ten sam problem ..ogarnales co jest nie tak ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: [ A4 B7 2007 2.0 TDI 170 quattro ] nierówna praca na zim
PostNapisane: 23.lut.2017 12:29:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 27.gru.2016 08:26:35
Posty: 3
Wydaje mi się że problem rozwiązany - pojeżdżę trochęto potwierdzę - A mianowicie wymieniłem cały kompletny rozrząd - kilometry już powoli się kończyły do wymiany postanowiłem nie czekać dłużej i wymienić go wcześniej - efekt jest zadowalający auto pracuje zupełnie inaczej. Wydaje mi się że problem był może nawet z samym paskiem na napinaczu było widać jak bardzo był już rozciągnięty. Po zmianie kompletu prawidłowym napięciu paska kontroli ustawienia synchronizacji wałków ( 0% ) wszystko zaczęło działać poprawnie. Dam znać po przejechaniu ok 5k kilometrów to da mi obraz czy efekt jest długotrwały i radość nie jest przedwczesna.

Pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: