.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.mar.2024 11:42:58

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 1.8T] Uszkodzony czujnik poziomu oleju?
PostNapisane: 05.mar.2008 23:28:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lis.2007 23:39:12
Posty: 9
Lokalizacja: Legnica / Birmingham UK
Od niedawna wyskakuje mi komunikat niskiego stanu oleju, a stan na bagnecie jest ok. Autko ma 130k mil (208k km) przebiegu. Ciekło mi niedawno spod pokrywy zaworów, zmieniłem uszczelkę, a tu niedługo po tym znowu piszczy i wyskakuje min oleju, więc myślałem, że jeszcze jakaś uszczelka do wymiany. Automatycznie dolałem trochę oleju i po 40 milach w trasie znowu, ale jak dojechałem do domu, postawiłem autko, żeby silnik troszkę ostygnął, sprawdzam, a na bagnecie max. Po każdym sprawdzeniu oleju kontrolka gaśnie (właśnie doczytałem, że to chyba po otwarciu maski się resetuje), a po przejechaniu 20-50 mil znowu to samo. Wymieniał ktoś ten czujnik? Może ktoś wie w którym miejscu on się znajduje, sprawdzę czy to czasem przewód nie jest przetarty czy coś. W sobotę mam zamiar zmieniać klocki i tarcze z przodu, to od razu postaram się pozaglądać spod spodu czy coś jednak nie cieknie.

_________________
AUDI A6 1.8T tiptronic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.mar.2008 23:30:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.gru.2003 18:23:22
Posty: 5629
Lokalizacja: Olesnica
Auto: T&C 3.8
Sorry kolego ale masz większy problem.
Zatarty zawór ciśnienia na pompie oleju i silnik do od szlamienia.

Komunikat na czerwono ?? OILSTAND ...coś tam :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2008 00:34:07 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lis.2007 23:39:12
Posty: 9
Lokalizacja: Legnica / Birmingham UK
Nie, na żółto - zapala się konewka ze znaczkiem - min. Szukam właśnie na forum passata, bo ten silnik chyba był częściej stosowany w paskach i jest kilka podobnych postów i zazwyczaj pierwsza rada, to pomiar ciśnienia oleju. Podjadę jutro na warsztat podpytać.
Co ile zmieniacie olej? Mam magnateca 10w40, zrobiłem jakieś 7k mil (11,2k km), więc chyba kwalifikuje się do wymiany.
Jedno co mi się nie podoba, to że nie odpala już tak ładnie jak na począku, tylko muszę dłużej przytrzymać lub dodać gazu. Wcześniej paliła na dotyk. W sobotę zmieniam świece, nie wiem czy to może pomóc czy to będzie coś połączone z tą kontrolką.

_________________
AUDI A6 1.8T tiptronic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2008 21:04:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lis.2007 23:39:12
Posty: 9
Lokalizacja: Legnica / Birmingham UK
Zmienię w sobotę olej, bo dopiero wczoraj się jarnąłem, że zrobiłem już 11k km; w milach 7k jakoś to się mniej wydaje ;) Dotychczas w każdym aucie wymieniałem co 10-11k i nie zamierzam odstępować od normy, ale pytam dlatego że tu zmieniają olej co 15k mil.
Zmienię samemu olej i filter, bo w sumie nie mam 100% pewności czym mi zalali w warsztacie i zobaczę co dalej... Jak pokaże się znowu min poziom oleju, to pojadę na sprawdzenie ciśnienia oleju. Co Wy o tym myślicie? Teraz, po 11k km to już chyba nie ma tych właściwości co nowy, chyba badanko po wymianie, nie?? Czy od razu brać się za ściąganie miski i czyszczenie pompy oleju i dopiero wtedy zmiana oleju?

_________________
AUDI A6 1.8T tiptronic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2008 21:05:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.gru.2003 18:23:22
Posty: 5629
Lokalizacja: Olesnica
Auto: T&C 3.8
Stan oleju niewielema wspólnego z jakością oleju.
JA bym zaczoł od pompy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2008 21:36:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lis.2007 23:39:12
Posty: 9
Lokalizacja: Legnica / Birmingham UK
Ale oleju mi nie ubywa, tylko w czasie jazdy mi wyskakuje nagle konewka z 'min', więc na chłopski rozum, to ten czujnik nie może działać na zasadzie czy jest zanużony w oleju czy poziom spadł poniżej, tylko jakoś inaczej. Pomiar ciśnienia? Nie wiem, dlatego pytam. Z kolei każdy kto ma problem z pompą ma wcześniej komunikat ciśnienia oleju na czerwona, a ja nic takiego nie miałem. Nie bronię się od tego rękami i nogami, ale też nie chcę tego jeśli nie ma potrzeby.
Samo czyszczenie pomaga? Na czym to polega? Co się dzieje z tą pompa? Jaki jest tego przybliżony koszt w Polsce? Problem powraca po jakimś czasie czy miałbym spokój na dłuższy czas?

_________________
AUDI A6 1.8T tiptronic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2008 21:47:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2008 21:13:24
Posty: 1195
Lokalizacja: Gorlice
Ja tak miałem w skodzie 4x4 TDi po przekroczeniu serwisu o jakieś 500km. Nagle podczas jazdy mi wyskakiwała kontrolka oleju. Po zgaszeniu i odczekaniu chwilę gasła. Pojechałem na serwis co 15kkm i jak ręką odjął. Może Ci to pomoże

_________________
Pozdro Sławek :peace:
CCCO Allroad AKE Tip by SSerwis - 230PS 440nm :smokingdevil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.mar.2008 21:54:21 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2008 21:13:24
Posty: 1195
Lokalizacja: Gorlice
I skasuj podczas zmiany oleju inspekcje.

_________________
Pozdro Sławek :peace:
CCCO Allroad AKE Tip by SSerwis - 230PS 440nm :smokingdevil:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 51 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: