.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 06.maja.2024 01:45:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 AVF Multitronic 2003]samoczynnie wzrastaja obroty i wibr
PostNapisane: 08.mar.2008 10:28:31 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2005 10:59:34
Posty: 2370
Lokalizacja: Pomorskie
Witam panowie ;)

Mam problem z wibracjami i takimi "strzałami" w zakresie obrotow 1500-2200, ponizej i powyzej tych obrotow objawy te nie wystepuja.

Pojawia sie to na postoju (na P) oraz podczas jazdy w tym samym zakresie obrotow.

Dodatkowo zaoobserwowalem, ze jak na postoju podniose obroty na 1650 i trzymam rowno pedal (na vagu ok 14,7%) to po chwili strzalów i wibracji obroty samoczynnie wzrastaja do ok 2900 i stoja rowno, juz bez wibracji. (pedal nadal 14,7%)
Podczas jazdy jest ponownie- nie moge utrzymac stalej predkosci bo sam mi podnosi obroty, musze ciagle redukowac gazem :>

W miedzy czasie wymienilem zawor N18 i N75 dla pewnosci.

Macie panowie jakis pomysl na to :?: Ja juz wszystkie swoje wyczerpalem a jest to bardzo wk.... :):

Z gory dziekuje za pomoc :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.mar.2008 10:38:38 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
Zadam najprostsze pytanie - czy VAG coś pokazał (silnik, skrzynia)??
IMHO jeśli nie będzie błędów trzeba dokłanie przejść po grupach silnika i analizować każdą pokazaną wartość - jak coś będzie odbiegało od normy to tam trzeba by szukać przyczyny...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.mar.2008 23:13:50 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2005 10:59:34
Posty: 2370
Lokalizacja: Pomorskie
Ktore bloki wrzucic :?:

Bledow w silniku zadnych nie ma, jedynie w skrzyni mam 17090 ze nie widzi biegu, ale to w okreslonej temp i przechodzi.

Logi:
Dynamiczne

001
Obrazek

003
Obrazek

004
Obrazek

008
Obrazek

010
Obrazek

011
Obrazek

Basic Settings
003
Obrazek

011
Obrazek

013 na postoju:
Obrazek

Logi wygladaja ok, ale prosze o ich dokladna analize.... ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.mar.2008 20:18:35 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 03.sie.2005 10:59:34
Posty: 2370
Lokalizacja: Pomorskie
dzisiaj nastapilo cos dziwnego, odpalilem samochod, podpialem kompa, wlaczam grupe 011BS, obroty zaczynaja wzrastac do 1400 (tak byc powinno w tym modelu), lecz podczas tego wzrastania silnikiem zaczelo rzucac na wszystkie strony, cala buda sie kolysala, cos w stylu jakbym dodal za malo gazu w benzyniaku przy ruszaniu i chcial zgasnac :): Gdy obroty doszly do 1400, jeszcze chwile trwaly kolysania, nagle z rury wydechowej wyszla potezna chmura szarego dymu :peace: Wtedy komp wylaczyl mi blok 011BS.

Po chwili znow wszedlem w 011BS i wszystkie wibracje, strzaly ustaly, silnik chodzil rowniutko jak V6 :diabel: Recznie podnoszac obroty w przedziale 1600-2200 tez juz nie bylo tych wibracji, wszystko pieknie :):

Dalem mu wystygnac, wlaczylem silnik i znow wszystko po staremu, dalej sa wibracje w tym przedziale obrotow :<

Wie ktos co moglo sie stac ze nagle zaczal tak pieknie chodzic :?:

Cos mi sie wydaje ze przepusnica padla, bo po trochu otworkami cieknie z niej olej, ale czy ona moze powodowac takie objawy :?: :):

Fajne opowiadanie mi wyszlo :peace:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: