.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.kwi.2024 15:07:48

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: (A6 C5 AFB) Kupno wałków -gdzie sukać i naprawiac w ok. wawy
PostNapisane: 25.maja.2008 17:58:34 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.mar.2008 17:36:01
Posty: 51
Lokalizacja: dolnośląskie/mazowieckie
Cześć Koledzy. Mam pytanie odn. wałków rozrzadu do mojej afb 2.5tdi. Powiedzcie gdzi mozna kupic cały ten zestaw?
Wałki rozrządu nowe AMC 4szt

Dzwigienki zaworowe nowe 24 szt

Podkładki dzwigienki nowe 24szt

Popychacze hydrauliczne nowe INA 24szt
Znalazłem taki na allegro oto on:
http://moto.allegro.pl/item362235510_wa ... _5tdi.html

Czy opłaca sie go kupić? Czy trafia sie tańszy?
Drugie pytanie co z regenracją wiem że jest o ok polowe tansza?
I jeszcze czy trzeba wymieniac ponownie rozrzad na nowy po takim zabiegu? - chyba raczej wskazane i odma też. Obecnie jestem poza pl. mieszkam w uk, planuje wyjazd do kraju niebawem(sochaczew-k/warszawy), a wiem że zabieg się powoli chyba zbliża? Zerknąłem na wałki przez korek wlewu oleju i lekko przytarty wg. mnie. Mimo to auto chodzi jak zegarek, żadnych błędów, chodzi jak rakieta, a przbieg to 227500km. Jest 16kkm po rozrządzie i kilku innych wymianach. jeździ na mobil 10w40 ale bede zmieniał na total 5w40(mam go za darmo:))

Jeśli ma ktoś może jakieś polecane miejsca gdzie mogę kupic taki zestaw troche taniej bede wdzięczny. Pozdrawiam Koledzy. Cześć ;)

_________________
A6 2.5 TDi AFB Avant


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.maja.2008 01:27:46 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.gru.2006 15:44:56
Posty: 66
Lokalizacja: Szczecin
naregenerowanych ja się przejechałem - nie polecam - a nowe dostaniesz po 600 za sztukę - w innym wątku podane są namiary na sklem w karpaczu

_________________
leopard

Audi A6 - Leichtpanzer

znajdziesz mnie przez www.g-lab.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.maja.2008 07:32:09 
Klubowicz

Dołączył(a): 17.sie.2004 08:34:00
Posty: 7309
Lokalizacja: mazowieckie
A ja Ci polecam ASO. Wałki w ASO są niewiele droższe (a warsztaty mają tam zazwyczaj spore zniżniki) - jakość pewna. Co do tych wałków z allegro i Karpacza - one na "oko" wyglądają inaczej niż te z ASO i nigdy bym tego nie założył - są one zbyt ważne w silniku. Rozrząd kompletny naturalnie warto zrobić, bo i tak trzeba go rozebrać... pasek obowiązkowo, termostat z ASO również... Ja pojechałem kompletem i mam spokój - nic się nie dzieje, a rok już śmigam. Co do Warsztatu - albo Diagtronik, albo Mieralna. Diagtronik cieszy się dobrą opinią, ja robiłem na Mineralnej 26 w MR Motors (tam gdzie siedzibę ma Rogal) - jakość prac w zupełności mnie zadowoliła (a jestem wymagający), w związku z czym ich mogę polecić (choć to duża robota i na "taniość" nie masz co liczyć... o Diagtroniku poczytaj na forum - ja u nich nie byłem więc 100% opinii Ci nie dam...

Może w Diagtroniku zrobią Ci szybciej, ale na Mineralnej musisz liczyć, że robota zajmie minimum tydzień.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.maja.2008 08:20:51 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.paź.2005 00:05:45
Posty: 2821
Lokalizacja: Beskid Śląski
Dorzucę swoje trzy grosze i powiem, że na temat "podróbek" mam identyczne zdanie co Grzesiek ( :peace: ) . Audi conajmniej czterokrotnie poprawiało wałki oraz elementy hydrauliki i w dalszym ciągu są problemy w tym obszarze, więc czego można się spodziewać po "podróbach" (??) ... .
Jedyne czego nie wiadomo (tzn. jeszcze nikt nie narzekał), to trwałość ostatniej generacji - ale to jest "nowość", która pojawiła się na rynku dopiero pod koniec ubiegłego roku (więc za szybko żeby coś powiedzieć) .

Osobiście polecam regenerację w Firmie Świątek. Trzykrotnie taniej od nowych części a jakość wzorowa i trudno będzie znaleźć niezadowolonych klientów tej firmy (pomijając oszołomów, którzy zakładając nowe wałki/hydraulikę odpuścili sobie temat pompy olejowej, zaworków systemu olejowego oraz czystości/drożności odmy) .

Zachowując należytą dbałość o układ smarowania (odpowiedni olej, filtry i drożność odmy) oraz stan hydropopychaczy - z wałkami "od Świątka" nie dzieje się kompletnie nic złego, a "wyjechane podróby" już widywałem ... .

Ostateczna decyzja jak zwykle należy tylko i wyłącznie do "sponsora" :): ... .

PS: Nie wystawiłbym gwarancji na naprawę wykonaną przy użyciu "zamienników", czyli zupełnie odwrotnie do usług opartych na częściach zregenerowanych "u Świątka" ... .

_________________
Obrazek
Z cyklu złotych myśli:: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.maja.2008 11:51:04 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.mar.2008 17:36:01
Posty: 51
Lokalizacja: dolnośląskie/mazowieckie
dzięki chłopaki, co prawda nie bede tego robić ''na dniach'' gdyz nie mam takiej mozliwości, natomiast w niedalekiej przyszłości muszę pomalu robić rozeznanie po ASO. Strasznie jestem wdzieczny za informacje choć licze jeszcze na wypowiedzi tych co maja od świątka:) poniewaz jakby nie było nie jest to 5 tylko np.2,5-3 tysiące. dzięki jeszcze raz. pozdrawiam

_________________
A6 2.5 TDi AFB Avant


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.maja.2008 19:26:00 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.maja.2008 20:03:47
Posty: 776
Lokalizacja: trojmiasto
Auto: A8 D3 4.2 MPI
witam jestem nowy na tym forum ale z 2.5 tdi mam juz sporo do czynienia jezdze a6 c5 avant quattro silnikiem ake walki mialem wyjechane przy przebiegu okolo 200 tys regenerowalem u swiatka 30 tysiecy temu walki i nienarzekam caly komplet z popychaczami podkladkami i dzwigienkami (oryginal)dalem 2360 zl z rabatem okolo roku i 4 miesiecy temu korekcje mam na ta chwile na poziomie lewa glowica 1 cyl 008-000 3 cyl 070-058 prawa 4 cyl-048--026 5cyl podobnie i 6cyl tez podobnie po takim przebiegu :peace: :peace:

aha zapomnialem jezdze caly czas po wymianie walkow na mobilu 1 turbo diesel 0w40 zagladalem ostatnio przez korek wlewu oleju niewiele widac ale dwie krzywki co mozna pozadnie obejzec sa idealne :d

_________________
audi a8 d3 4.2 pb 2003 jest
http://www.youtube.com/watch?v=0TGOmui21CY - takie tam bączki A8

Obrazek

audi a3 1.9 tdi ahf jest
bmw e46 330d 204 ps byla :)
bmw e46 320d 150 ps byla
audi a6 c5 avant quattro 2.5 tdi ake bylo
suzuki gsxr 1000 k3 175 ps ponad 300 km/h smiga:):) 0-200 km/h 7 sek :P
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... 6h8e2jv3-c
tak to daje ognia :):


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 41 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: