.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 06.maja.2024 20:19:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A8 2.8 AAH] POMOCY - ZLECE KONTROLE SILNIKA
PostNapisane: 19.cze.2008 23:08:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.sty.2008 01:34:45
Posty: 218
Lokalizacja: Skołyszyn,Biecz,Londyn East
Witam
Zlece komus kto robił przy tym silniku dokładna kontrole silnika po przeskoczeniu pasku rozrzadu i wymianie termostatu.
Byłem juz z nim u mechanika w ASO w Gorlicach u Polaka ,który stwierdził ze nie ma sensu sciągac głowic po przeskoczeniu paska,według niego cisnienie które zmierzył czyli 8 rowno na wszystkich cylindrach jest prawidłowe ,silnik nie brał oleju przed przeskoczeniem paska, a jak ja mierzylem cisnienie to miałem wskazania

11.8 - 3 12.0 - 5
12.5 - 2 13.9 - 4
11.8 - 1 13.3 - 6

a temp 110 st cały czas to normalna temp pracy tego silnika.
Wybieram sie samochodem za granice na 8 mies i musi byc sprawny.
Dobrze zapłace za dobrze wykonana prace.
Auto jest teraz w Bieczu na podkarpaciu a ja za granica i nie mam nikogo zaufanego kto mógł by sprawdzic dla mnie ten silnik.
Jezeli trzeba bedzie sciagac głowice i wymieniac co potrzeba nie ma problemu,zapłace.
Sprawa dosc pilna poniewaz potrzebuje samochód na 1 sierpnia.
Lub jezeli by ktos sie podjął tego z okolic MIEDZYZDROJÓW to bede tam autem od 4-15 sierpnia
BARDZO PROSZE O POMOC w tej sprawie napewno bede potrafił sie odwdzięczyc a to na czym mi zalezy to pewny samochód na 8-mio miesieczny wyjazd za granice.
Pozdrawiam i czekam na odpowiedz

_________________
była Dacia 1.3 :-)
była B3 2.0 91' :-) :-)
byla A8 2.8 96' :-) :-) :-) :-)
jest A8 4.2 04' :-) :-) :-) :-) :-)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.cze.2008 10:57:23 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.mar.2004 22:33:12
Posty: 1207
zrobiłbym jeszcze jedną próbę na sprawnym aku i otwartej przepustnicy

_________________
A6 c5 2.8 quattro limo


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.cze.2008 14:23:37 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2008 21:13:24
Posty: 1195
Lokalizacja: Gorlice
Saberek - niestety u Polaka to nie jest ASO - tylko marny bosch service.

Wypadało by zmierzyć stopień sprężania porządnym manometrem i tak jak mówi enduro - na dobrym akku i przy otwartej przepustnicy.

Ja bym się podjął - ale jakby to był diesel - blokady muszę kupić (to do benzyny też zapodałbym hurtem) bo u siebie będę rozpinał rozrząd prawdopodobnie za niedługo.

Niby mam za sobą (2 tygodnie temu) udaną reanimację benzyniaka po kolizji (zerwany pasek), ale to było 1.6 DOHC...

_________________
Pozdro Sławek :peace:
CCCO Allroad AKE Tip by SSerwis - 230PS 440nm :smokingdevil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: UZUPEŁNIENIE
PostNapisane: 23.cze.2008 19:57:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.sty.2008 01:34:45
Posty: 218
Lokalizacja: Skołyszyn,Biecz,Londyn East
Wiec tak,od zakupu autka zrobilem nim 30 000 i nie narzekałem na niego ani razu az do Wielkanocy....
Po wymianie termostatu 2 x bo 1szy sie nie otwierał - po Swietach Wielkanocnych ktory wymienialem z bratem i zapomnielismy dokrecic napinacza paska rozrzadu przeskoczył pasek na lewej glowicy patrzac pod mache.
Po wymianie termostatu temp dochodzi do 110 i stoi wentylatory sie załaczaja i wylaczaja co jakis czas ale nie wiem przy jakich temp bo na zegarach caly czas ponad 100.
Stukało wiec ustawilem rozrzad zmierzylem cisnienia i wyszło jak w poscie duze róznice i widzialem po wykreceniu swiecy ze puszcza olej bo swieca z prawej głowicy byla zalana olejem tam gdzie sie zaklada klucz i z tyłu za silnikiem jest mokro i cieknie delikatnie po skrzyni biegów która prawde mówiac tez wymieniałem po zrobieniu ok 10 000 od kupienia bo podobno wykruszył sie zab w mechanizmie róznicowym i rownomiernie stukało z okolicy mechanizmu. Wiec zostawilem auto i poleciałem do UK
Auto w miedzyczasie jak bylem w UK auto poszło do Pana Gargasa ma warsztat miedzy Bieczem a Gorlicami przed Polakiem kawałek
Powiedziałem mu co i jak i miał posprawdzac i naprawic
Co sie okazało wymienił płyn,pasek rozrzadu,rolke paska wielorowkowego a potem cały napinacz bo ocierał o plastik :D i ustawił rozrzad,nie sprawdzał cisnienia bo "auto chodzi ładnie i nie ma potrzeby"przy okazji przerysał mi błotnik.
Przylecialem i pojechałem autem do Poznania na wesele,w drodze rozleciał sie jeden z tłumików drgan za kolektorem wydechowym i jechalem traktorem w obie strony.
Wymieniłem oba tłumiki drgan,a ze czułem ze aut nie ma mocy wysłałem je do Polaka na badania i poleciałem do UK gdzie jestem do 31 lipca i na 2 sierpnia potrzebuje autko sprawne na wesele kolegi i na wyjazd nad morze do 18 sierpnia kiedy chce nim wracac do UK az do stycznia-lutego bo mam juz kupiony prom dlatego zalezy mi na czasie i naprawie wszystkiego do 31 lipca ewentualnie co by mnie bardzo zmartwiło do 17 sierpnia bo nie mógł bym jechac autkiem nad morze i wtedy jeszcze te 17 dni by mogło gdzies stac u mechanika ale lepiej zebym go sprawdził na trasie nad morze na wszelki wypadek :)
U Polaka wybadali ze ma cisnienie równe po 8 na wszystkich cylindrach co mnie zdziwiło bo nie brał mi oleju a mnie wyszły rózne cisnienia jak mierzyłem,przy okazji naprawili niedziałajacy ASR i zdiagnozowali ze nowe wisco które załozylem 2 000 km wczesniej nie włacza sie-poszedł na gwarancji do sklepu i ma wrocic w tym tygodniu.
Według Polaka " temp 110 to normalna temp pracy tego silnika a cisnienie jest w dolnych granicach normy" :/
Autko po tych zabiegach jezdzi silnik podobno "ładnie chodzi" ale wole sie upewnic i sprawdzic wszystko.
Bo wiem ze inne cisnienie mi pokazało a inne mechanikom i po przeskoczeniu rozrzadu nie była sciagana głowica i naprawiane wycieki oleju z tyłu i to co widzialem na swiecy.
Taka oto historia tego mojego silniczka

_________________
była Dacia 1.3 :-)
była B3 2.0 91' :-) :-)
byla A8 2.8 96' :-) :-) :-) :-)
jest A8 4.2 04' :-) :-) :-) :-) :-)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.cze.2008 21:37:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.mar.2004 22:33:12
Posty: 1207
nowy silnik ma od 9.0-14.0
do naprawy poniżej 7.5
max różnica między cylindrami 3.0 bar. to są dane z elsy

_________________
A6 c5 2.8 quattro limo


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: