.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 23.kwi.2024 07:23:21

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C4 2,8 AAH] nierówne obroty silnika / podlączanie Vag-a
PostNapisane: 05.cze.2008 21:30:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sty.2008 18:50:01
Posty: 10
Lokalizacja: Bełchatów
Witam wszystkich!!
Chciałem sie was forumowicze prosic o pomoc, a pytań mam kilka więc postaram sie zamieścić w jednym temacie.

1) Autko podczas pracy na benzynie utrzymuje ok 500 obr/min, a co jakis czas obroty spadają az zapalą sie kontrolki od ładowania i silnik albo wbije sie na obroty ponownie albo zgasnie :(
Na gazie sytuacja jest identyczna.

2)jeśli nie mam złącza diagnostycznego w skrzynce z bezpiecznikami, to gdzie go szukać??

3)jak skasowac inspekcje 2 i zczytac kody błędów ( jestem totalnym laikiem)
aha, gzie znajde rozpiske z kodami??

4)no i najsmutniejsze...wycieka olej z silnika, ulany jest cały filtr oleju, miska itp.
Czytałem że może to byc uszczelka pod głowicą i troszke mnie to przeraziło :(
jesli nie byłaby to uszczelka to skąd jeszcze może cieknąc olej??

pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.cze.2008 22:39:57 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25.mar.2007 20:40:24
Posty: 114
Lokalizacja: Nowy Tomyśl
Co do obrotów to może być silniczek krokowy a jeżeli idzie o olej to może być pokrywa zaworów albo głowica.
Zobacz w który miejscu silnik zaczyna się robić mokry.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 05.cze.2008 22:52:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sty.2008 18:50:01
Posty: 10
Lokalizacja: Bełchatów
co do tego oleju to ciężko wykryć, od strony kolektora dolotowego jest ok, z drugiej strony nic nie widać :(
patrząc od spodu, ulana jest cała miska olejowa az kapie :( (czy w tych silnikach wystepuje podwójna miska olejowa?? bo może to spod tej "górnej" części miski leci??
kurde auto jest w moim posiadaniu przez 3 dni a ja przewrazliwiony jestem i cała sytuacja bardzo mnie stresuje :/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.cze.2008 02:27:25 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23.gru.2005 20:09:30
Posty: 491
Lokalizacja: Poznań
Auto: A6 C6 i 80 B4 q
Co do tych kostek diagnostycznych to w skrzynce z bezpiecznikami dwie kostki na dwa piny każda, jedna czarna druga biała lub jeśli OBDII ale raczej nie to po lewej stronie obok nóg kierowcy a co do tych falujących obrotów i przygasającego silnika to moze być też przepływomierz lub poprostu jakaś nieszczelność w dolocie może też zawór regulacji biegu jałowego czyli tzw silniczek krokowy ale biorąc pod uwagę że na gazie śmigasz i to pewnie nie jest sekwencja tylko jakaś starsza generacja to prawdopodobnie padł przepływomierz ale wcale tak nie musi być, przepływomierz można sprawdzić mulimetrem albo powinno pokazać na VAG'u jak już uda Ci sie podłączyć to napisz co Ci za błędy pokazało to ktoś z forum Ci napewno pomoże i powie co to może być. Z tym cieknącym olejem to nikt Ci nie pomoże jak sam sobie nie pomożesz. Musisz sam dokładnie to wszystko sobie obejrzeć jak będzie trzeba to wjechać na jakiś kanał albo podnośnik a raczej trzeba będzie chyba ze lewar ;) i wszystko dokładnie obejrzeć i poszukać źródła a jak wszystko bedzie zapaćkane to powycieraj starannie wszystko do sucha pojeździj troche i znów na inspekcje i wtedy będzie Ci już łatwiej zlokalizować źródło wycieku bo gdybać skąd moze cieknąć to sobie można tak długo długo ze prędzej silnik zatrzesz niż będziesz na 100%pewien skąd leci.

_________________
---===Otwierając Przepustnicę Doznaję Wrażeń NIESAMOWITYCH===---
Audi 80 B4 AAH 2.8 quattro <- Bo ja KOCHAM to Autko..... te zakręty na gazie :D.. po szosie ten skracany dolocik na 4100
ten guziczek DIFF i Torsena w skrzyni.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.cze.2008 00:16:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sty.2008 18:50:01
Posty: 10
Lokalizacja: Bełchatów
wyciek oleju zlokalizowałem.
pęknięty czujnik oleju- leci z nego dosłownie ciurkiem :D
jak podłącze kompa i zczytam błędy to odezwe sie na pewno.
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: RaindGamer i 26 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: