.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.kwi.2024 21:54:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 2,5 TDI BDH] Masakra głowic po przegrzaniu
PostNapisane: 10.cze.2008 15:27:23 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.cze.2007 23:55:42
Posty: 17
Lokalizacja: wawa
Witam,
ostatnia sobota nie należała do najmilszych w moim życiu, ponieważ zamęczyłem głowice w mojej A6-ce.
Momentalnie wzrosła temperatura do 120 stopni. Po zatrzymaniu zauważyłem ubytek płynu chłodzącego. Po uzupełnieniu i ponownym uruchomieniu usłyszałem żęcholenie.
Mechanik stwierdził uszkodzenia 2-ch wałków.
Czy ktoś miał podobne doświadczenia??
Nie wiem skąd wziął się ubytek płynu. Czy to nie wina głowic?
Naprawiać, czy kupić inne, kompletne głowice???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.cze.2008 15:42:02 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.paź.2005 12:36:56
Posty: 1696
Lokalizacja: Zielona Góra 32 w zwi... hehe
Czy nie gasiles silnika jak zauwazyles taki wzrost temperatury . Skoro nie i dolales plynu lub wody zwyklej na odpalonym to w sumie nic sie nie stalo bo jest jeszcze olej ktory chlodzi czesci ale jak zgasiles to uszczelniacze , popychacze praktycznie do wymiany a co za tym idzie wytarcie walkow i tez wymiana. To sa krotkie glowice wiec nie ma problemu, ze popekaja. Zobcz na bagnecie czy olej nie zrobil sie jasny. Skoro tak to bedzie duzy problem bo moga tez trzymac pierscienie. Najwazniejsze jak silnik zlapie temperature to go nie gasic.

_________________
(103KW)chip133 KW 375Nm AEL Tdi avant 6 gear
Q7 4.2 Tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.cze.2008 15:48:43 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.cze.2007 23:55:42
Posty: 17
Lokalizacja: wawa
Po zasygnalizowaniu temperatury na czerwono (dziwne, ze nie było ostrzeżenia o niskim poziomie płynu chłodzącego), jechałem jeszcze przez moment aby nie stanąć na środku drogi.
Wyłączyłem go na 5 minut (w tyle zadzwoniłem do mechanika i znalazłem wodę do uzupełnienia).
Po ponownym uruchomieniu już słyszałem odgłosy z głowic.
Rogal mi podpowiedział żeby przy rozebranych głowicach sprawdzić czy są równe i szczelne, a zepsute części wymienić na nowe. W sumie to chyba najtańsze rozwiązanie. Tylko, czy nie będzie to pozorna oszczędność?? Żeby znowu się to nie powtórzyło. :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.cze.2008 16:03:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.paź.2005 12:36:56
Posty: 1696
Lokalizacja: Zielona Góra 32 w zwi... hehe
Zrobiles blad , ze zgasiles silnik ale 90% kierowcow zrobi to samo wiec nie mart sie. Zawsze podczas wzrostu temperatury silnik zaczyna GRAC zaworami poniewaz nastepuje samozaplon niezaleznie od kata ale wierz mi, ze przy chlodzeniu olejowym nie trzeba go gasic a wystarczy dolac zwyklej wody , do zbiorniczka wyrownawczego i temperatura sie unormuje , chyba , ze pekl przewod wodny to wtedy jest problem bo nic go nie ochlodzi. Wyjscie masz jedno. Sciagasz glowice i sprawdzasz czy na cylindrach sa korki parowe, mechanik wie co to takiego, skoro sa to sprzedaj to auto i niech sie martwi kupiec bo bedzie pozeral olej . Skoro nie ma to ja bym kupil nowe glowice bo raczej stare moga miec juz material odksztalcony pompmo , ze sa krotkie to prowadnice zaworow dostaly popalic. Nie wiem jeszcze czy byl sygnal niskiego cisnienia oleju na wolnych obrotach i wyswietlalo to na FIS bo tez bardzo wazne i moze swiadczyc , ze olej przestal smarowac bo dostal bardzo wysokiej temperatury.

_________________
(103KW)chip133 KW 375Nm AEL Tdi avant 6 gear
Q7 4.2 Tdi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.cze.2008 16:25:31 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 05.cze.2007 23:55:42
Posty: 17
Lokalizacja: wawa
Po tym jak zaświeciła kontrolka temperatury, żadnych innych już nie widziałem, temperatura spadła w chwilę po tym jak uzupełniłem wodę (1,5 - 2 l. gdzie to się podziało ?? mechanik nie stwierdził żadnych wycieków) i delikatnie ruszyłem dalej .
Jednak po przejechaniu kilku kilometrów przy normalnej temperaturze nie dało się już z niego nic wykrzesać.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: