.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 25.kwi.2024 16:50:14

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 1.8TAWT] Problem z kontrolką ciśnienia oleju
PostNapisane: 06.sie.2008 13:46:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.lut.2007 18:45:27
Posty: 64
Lokalizacja: opolskie
Witam. Jak w temacie, problem z zapalającą się kontrolką ciśnienia oleju. Byłem dziś u mechanika, komputer nie pokazał żadnych błędów, wymieniony olej, sprawdzone ciśnienie oleju (podobno OK czyli pompa oleju też OK) i wymieniony czujnik ciśnienia oleju, ale nic nie pomogło - kontrolka dalej się zapala. Może ktoś miał podobną sytuację. Z góry dziękuję za jakieś sugestie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.sie.2008 15:38:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lip.2008 22:02:12
Posty: 79
Lokalizacja: Kłodzko
Witaj.
Wymień pompę.

Pozdro
Jankes

_________________
Audi A6C6 3.0d CYDA


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.sie.2008 15:53:03 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.lut.2007 18:45:27
Posty: 64
Lokalizacja: opolskie
t_jankes napisał(a):
Witaj.
Wymień pompę.

Pozdro
Jankes


Ale skoro ciśnienie oleju jest OK to czy coś da wymiana pompy na nową? Czy będzie to 100% gwarancja, że wszystko wróci do normy. Już podmieniałem czujnik ciśnienia na nowy i też nic. Podobno na tablicy rozdzielczej jest jakiś przekaźnik do tej kontrolki. (Może mógłby ktoś zobaczyć na ETCE, lub wie czy w tym silniku są 2 czujniki ciśnienia oleju czy 1)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.sie.2008 16:29:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lip.2008 22:02:12
Posty: 79
Lokalizacja: Kłodzko
Powiem Ci tak. U mnie kontrolka pokazywała się sporadycznie. Mogłem jeździć kilkanaście (kilkadziesiąt) kilometrów wolno lub też cisnąć na maxa i... nic lub się pokazała - taka loteria. Może jak sprawdzałeś ciśnienie akurat wszystko było ok? Moja pompa po wyjęciu nie była tak zajechana jak by się mogło wydawać. Za to smok był raczej przybrudzony. Jak to złożyć do kupy wychodzi, że w pewnym momencie bardziej się układ przytykał i stąd kontrolka.
Tyle ja.
Jak zrobisz to daj znać.
Pozdro
Jankes

_________________
Audi A6C6 3.0d CYDA


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 08.sie.2008 18:44:51 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20.lut.2007 18:45:27
Posty: 64
Lokalizacja: opolskie
Jak na razie problem rozwiązany - pomogło wyjęcie pompy oleju i jej przeczyszczenie (smok i zawór). Po nagrzaniu silnika i w czasie dynamicznej jazdy wszystko jest OK. Mechanik twierdzi, że jest to dość częsta bolączka tych silników benzynowych zarówno w audi jak i vw (przyczyną jest podobno olej Castrol lany obowiązkowo w czasie serwisu). Nie polecał też wymiany pompy, bo niby ta co jest zamontowana jest w 100 % OK. Także na razie tyle.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 42 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: