.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 17:20:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 2.4] głośna praca silnika -stukanie
PostNapisane: 16.sie.2008 17:12:46 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.sty.2006 11:47:02
Posty: 86
Lokalizacja: Siedlce
Witam, mam taki problem z silnikiem strasznie glośno pracuje (coś jakby chrobotanie) gdy złapie temperatury, prze odpalaniu rano chodzi cichutko, byłem u kilku mechanikow i każdy mówi co innego, to pompa wody, to szklanki, jeszcze inny ze to wałki, co moge powiedziecto to to że rozrząd z pompą wody oleju i alternatorem zostały sprawdzone i wykluczone, nic z tych części nie stuka. Padło jeszcze stwierdzenie ze być może to wałek w skrzyni biegów - więc byłem u mechanika co naprawia skrzynie ale powiedział ze to nie to. Nagrałem pracę silnika jak jest rozgrzany, ok 30 sekund i słuchać te odgłosy a pod koniec w szczególności jest charakterystyczne chrobotanie - przy wyłączaniu zapłonu. Dzwięk był nagrywany z góry silnika.

http://rapidshare.com/files/137773591/R ... 2.wav.html

http://www.soundupload.com/audio/6e4enl0f4j5ggkbq

Może któryś z Kolegów spotkał sie z podobnym problemem, dodam że przesukałem całe forum i nieznalazłem podobnego problemu. Z góry dzieki za podpowiedzi, Pozdrawiam.

_________________
A6 avant 2.4 2002
było Audi A6 avant 2.6 V6 1994


Ostatnio edytowano 21.sie.2008 21:38:14 przez kajoj, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.sie.2008 09:01:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sie.2008 16:49:58
Posty: 35
Lokalizacja: Piotrków Tryb.
Witam. Nie pomogę Ci ale chcę cię pocieszyć że nie jesteś sam. U mnie jest dokładnie ten sam dźwięk (trochę cichszy) i nikt nie potrafi go zlokalizować.
audi a6 c4 1994r.
Powodzenia w szukaniu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.sie.2008 12:35:25 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.sty.2006 11:47:02
Posty: 86
Lokalizacja: Siedlce
marcin1979 napisał(a):
Witam. Nie pomogę Ci ale chcę cię pocieszyć że nie jesteś sam. U mnie jest dokładnie ten sam dźwięk (trochę cichszy) i nikt nie potrafi go zlokalizować.
audi a6 c4 1994r.
Powodzenia w szukaniu


No, ale może cos powiesz gdzie szukali Ci Twoi mechanicy, może razem dojdziemy do jakiegoś wniosku. Ja w tym tygodniu jadę na sprawdzenie wałków i mechanizmu zmiany fazy rozrządu - bo u mnie taki jest, i podobno tu cos może stukać.

_________________
A6 avant 2.4 2002
było Audi A6 avant 2.6 V6 1994


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.sie.2008 14:32:47 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sie.2008 16:10:34
Posty: 207
Lokalizacja: Jelenia Góra/Poznań
Rzeczywiście chodzi coś nie tak, u mnie przy przbiegu 77 tys, trochę inaczej.

Wydaje mi się, że silniki v6 są bezawaryjne, ale ze względu na fakt, że są rzadkie, trudniejsze do diagnozy.

Ostatnio zapaliła mi się kontrolka check engine, żadnych zmian w pracy silnika, pojechałam na komputer - wyszło nastawnik wałka rozrządu, są w tym silniku dwa, każdy po 1400 zł. Skasowałem błąd, jeżdże tydzień i na razie ok.
Byłem jeszcze raz na komputerze teraz i żadnych błędów.

Może jakiś magig w końcu Ci pomoże. Powodzenia.
Napisz co było.

_________________
Audi A4 Avant 2.4 v6 [BDV] Multitronic
www.toratore.republika.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.sie.2008 16:16:45 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.sty.2006 11:47:02
Posty: 86
Lokalizacja: Siedlce
toratore napisał(a):
Rzeczywiście chodzi coś nie tak, u mnie przy przbiegu 77 tys, trochę inaczej.

Wydaje mi się, że silniki v6 są bezawaryjne, ale ze względu na fakt, że są rzadkie, trudniejsze do diagnozy.

Ostatnio zapaliła mi się kontrolka check engine, żadnych zmian w pracy silnika, pojechałam na komputer - wyszło nastawnik wałka rozrządu, są w tym silniku dwa, każdy po 1400 zł. Skasowałem błąd, jeżdże tydzień i na razie ok.
Byłem jeszcze raz na komputerze teraz i żadnych błędów.

Może jakiś magig w końcu Ci pomoże. Powodzenia.
Napisz co było.


Umnie jest w tej chwili niecałe 190tys, w styczniu była założona intslacja sekwencyjna, co więcej zadnych błędów na kompie niema, i ciężko powiedziec coto stukać, a Ci wszyscy mechanicy to wszystko pokolei by wymieniali. Jak uda mi się zlokalizować to stukanie to napewno napiszę coto było :).

_________________
A6 avant 2.4 2002
było Audi A6 avant 2.6 V6 1994


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.sie.2008 21:41:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.sty.2006 11:47:02
Posty: 86
Lokalizacja: Siedlce
Byłem dzisiaj u kolejnego mechanika no ale nic sesownego nie udało mu sie wymyślić pierwszy raz spotkał się z takim stukaniem, mówił cos o kolektorze, być może znajdujące się w nim przepustnice (czy jakos tak) zwiększające dopływ powietrza po dodaniu gazu, że to niby one mogą dzwonić, może ktoś z Kolegów oriętuje się jak jest zbudowany kolektor i czy mogą w nim dzwonić jakieś elementy, ale z tego co wiem w moim modelu kolektor jest plastikowy a co jeszcze w nim jest to niemam pojęcia.

_________________
A6 avant 2.4 2002
było Audi A6 avant 2.6 V6 1994


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.sie.2008 21:47:24 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2006 02:49:47
Posty: 829
Powiem tak:
ałaaaaaaaaaa
mam ten sam motór byle tego nie było!! Współczuje!! Pozdro

_________________
Renault 17 1.7 Hatchback (tluczek) ... bylo
Fiat CC VAN 700ccm AISAN (glosna puszka) ... bylo
Audi A6 C4 2.8 ACK QUATTRO 1997r. (ulubieniec w quattro) ... bylo
BMW 330i. M54 (rwd na gwincie) ... bylo
VW Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM (bezawaryjny dieselek) ... bylo
VW Polo MK4 3dr 1.4 TDI Highline (twarda rakietka) ... bylo
Seat Leon 1.4 TGI ST (komfortowe, bezawaryjne, oszczedne [3.6kg/100 :D], rodzinne wozidlo) ... jest
TGI => https://www.seat.com/car-terms/t/tgi-technology.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21.sie.2008 22:19:06 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.sty.2006 11:47:02
Posty: 86
Lokalizacja: Siedlce
Czakol napisał(a):
Powiem tak:
ałaaaaaaaaaa
mam ten sam motór byle tego nie było!! Współczuje!! Pozdro


Powiedz cos więcej, jak mozesz odsluchaj nagranie moze miales taki sam problem, jesli tak czy to moze byc właśnie kolektor.

_________________
A6 avant 2.4 2002
było Audi A6 avant 2.6 V6 1994


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.sie.2008 02:49:03 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.wrz.2006 02:49:47
Posty: 829
kajoj napisał(a):
Czakol napisał(a):
Powiem tak:
ałaaaaaaaaaa
mam ten sam motór byle tego nie było!! Współczuje!! Pozdro


Powiedz cos więcej, jak mozesz odsluchaj nagranie moze miales taki sam problem, jesli tak czy to moze byc właśnie kolektor.

Nie wiem czy to może być kolektor u mnie tak nie stuka, dla mnie to praca małego diesla - tak to słychać może coś z tłokami czy rozrządem al nie wiem nie pomogę Ci przykro mi... :(

_________________
Renault 17 1.7 Hatchback (tluczek) ... bylo
Fiat CC VAN 700ccm AISAN (glosna puszka) ... bylo
Audi A6 C4 2.8 ACK QUATTRO 1997r. (ulubieniec w quattro) ... bylo
BMW 330i. M54 (rwd na gwincie) ... bylo
VW Passat B5 Kombi 1.9 TDI 110KM (bezawaryjny dieselek) ... bylo
VW Polo MK4 3dr 1.4 TDI Highline (twarda rakietka) ... bylo
Seat Leon 1.4 TGI ST (komfortowe, bezawaryjne, oszczedne [3.6kg/100 :D], rodzinne wozidlo) ... jest
TGI => https://www.seat.com/car-terms/t/tgi-technology.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.sie.2008 20:03:43 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.lut.2007 00:46:01
Posty: 1347
Lokalizacja: Chełmno-Coventry
Auto: Audi Q7 4L 3.0 TDI
a nie zaczelo sie to czasem od chwili kiedy zalozyles sekwencje?

_________________
Pozdrawiam :diabel:
Obrazek

Bylo
AUDI A6 C5 2.4 98r AGA LPG
Mercedes CL 500 W215
Mercedes E320 CDI S211
Jest
Audi Q7 4L 3.0 TDI 12r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22.sie.2008 20:23:15 
Użytkownik

Dołączył(a): 16.wrz.2007 17:30:33
Posty: 11
Lokalizacja: ZST
dla mnie to wtryskiwacze gazowe

dodatkowo potwierdzialo by to stukanie tylko na cieplym, bo na zimnym one nie pracuja


pozdr


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.sie.2008 09:46:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.sty.2006 11:47:02
Posty: 86
Lokalizacja: Siedlce
MiKev napisał(a):
a nie zaczelo sie to czasem od chwili kiedy zalozyles sekwencje?


moglo tak byc ze to po zalozeniu sekwencji, no ale to moze byc wina listw wtryskujacych od gazu ??, niepamietam jakiej firmy sa ta listwy ale maja kolor niebieski - te plastikowe cewki czy jak tam sie nazywaja

_________________
A6 avant 2.4 2002
było Audi A6 avant 2.6 V6 1994


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.sie.2008 09:49:32 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.sty.2006 11:47:02
Posty: 86
Lokalizacja: Siedlce
eMeM napisał(a):
dla mnie to wtryskiwacze gazowe

dodatkowo potwierdzialo by to stukanie tylko na cieplym, bo na zimnym one nie pracuja


pozdr


no dobra tylko teraz jak to sprawdzic, moge przegonic autko na bezynie, tylko jak odłączyć ten gaz - bezpiecznik jak się wyjmie to listwy niebeda pracowaly ??, czy jakos inaczej trzeba ją odłączyć ??

_________________
A6 avant 2.4 2002
było Audi A6 avant 2.6 V6 1994


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.sie.2008 11:17:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lip.2008 19:34:23
Posty: 128
Lokalizacja: Wrocław
[/quote]

no dobra tylko teraz jak to sprawdzic, moge przegonic autko na bezynie, tylko jak odłączyć ten gaz - bezpiecznik jak się wyjmie to listwy niebeda pracowaly ??, czy jakos inaczej trzeba ją odłączyć ??[/quote]

Ej , bez jaj :d , masz napewno gdzieś zamontowany przełacznik taki swich gdzie jest widoczne na jakim paliwie jedziesz (gaz/benzyna) więc tam tez jest przełącznik i nim wlasnie przełącz sie na benzyne i srawdz . jesli sie potwierdzi to masz napewno elektrozaworki do wymiany ewentualnie do regeneracji (raczej sie ni eopłaca regenerować ) .

_________________
A6 Avant 2.8 Q ,AQD [ C5 ] plus STAG 300 plus MAGIC JET


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.sie.2008 11:25:39 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.sty.2006 11:47:02
Posty: 86
Lokalizacja: Siedlce
normoxic napisał(a):


no dobra tylko teraz jak to sprawdzic, moge przegonic autko na bezynie, tylko jak odłączyć ten gaz - bezpiecznik jak się wyjmie to listwy niebeda pracowaly ??, czy jakos inaczej trzeba ją odłączyć ??[/quote]

Ej , bez jaj :d , masz napewno gdzieś zamontowany przełacznik taki swich gdzie jest widoczne na jakim paliwie jedziesz (gaz/benzyna) więc tam tez jest przełącznik i nim wlasnie przełącz sie na benzyne i srawdz . jesli sie potwierdzi to masz napewno elektrozaworki do wymiany ewentualnie do regeneracji (raczej sie ni eopłaca regenerować ) .[/quote]

no mam ale czy te listwy napewno nie pracuja jak się przełączy na benzynę,
co do tych elektrozaworków to one są w tych listwach ?? - listwy sa jeszcze na gwarancji więc pewnie by się wymieniło. zaraz po pracy sprawde

_________________
A6 avant 2.4 2002
było Audi A6 avant 2.6 V6 1994


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.sie.2008 11:33:08 
Użytkownik

Dołączył(a): 17.lip.2008 19:34:23
Posty: 128
Lokalizacja: Wrocław
kajoj napisał(a):
normoxic napisał(a):


no dobra tylko teraz jak to sprawdzic, moge przegonic autko na bezynie, tylko jak odłączyć ten gaz - bezpiecznik jak się wyjmie to listwy niebeda pracowaly ??, czy jakos inaczej trzeba ją odłączyć ??


Ej , bez jaj :d , masz napewno gdzieś zamontowany przełacznik taki swich gdzie jest widoczne na jakim paliwie jedziesz (gaz/benzyna) więc tam tez jest przełącznik i nim wlasnie przełącz sie na benzyne i sprawdz . jesli sie potwierdzi to masz napewno elektrozaworki do wymiany ewentualnie do regeneracji (raczej sie ni eopłaca regenerować ) .[/quote]

no mam ale czy te listwy napewno nie pracuja jak się przełączy na benzynę,
co do tych elektrozaworków to one są w tych listwach ?? - listwy sa jeszcze na gwarancji więc pewnie by się wymieniło. zaraz po pracy sprawde[/quote]


napewno nie pracują :D

_________________
A6 Avant 2.8 Q ,AQD [ C5 ] plus STAG 300 plus MAGIC JET


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23.sie.2008 15:57:54 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.sty.2006 11:47:02
Posty: 86
Lokalizacja: Siedlce
normoxic napisał(a):
kajoj napisał(a):
normoxic napisał(a):


no dobra tylko teraz jak to sprawdzic, moge przegonic autko na bezynie, tylko jak odłączyć ten gaz - bezpiecznik jak się wyjmie to listwy niebeda pracowaly ??, czy jakos inaczej trzeba ją odłączyć ??


Ej , bez jaj :d , masz napewno gdzieś zamontowany przełacznik taki swich gdzie jest widoczne na jakim paliwie jedziesz (gaz/benzyna) więc tam tez jest przełącznik i nim wlasnie przełącz sie na benzyne i sprawdz . jesli sie potwierdzi to masz napewno elektrozaworki do wymiany ewentualnie do regeneracji (raczej sie ni eopłaca regenerować ) .


no mam ale czy te listwy napewno nie pracuja jak się przełączy na benzynę,
co do tych elektrozaworków to one są w tych listwach ?? - listwy sa jeszcze na gwarancji więc pewnie by się wymieniło. zaraz po pracy sprawde[/quote]


napewno nie pracują :D[/quote]



no niestety wyłączylem gaz i nawet bezpiecznik wyjolem, nic z tego dalej stuka to nie to :(

_________________
A6 avant 2.4 2002
było Audi A6 avant 2.6 V6 1994


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.sie.2008 05:30:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.lip.2008 11:04:47
Posty: 10
Lokalizacja: Kraków
W moim 2.6 dokładnie to samo:( Nikt nie wie co to może być:/
Niedawno wymieniałem rozrząd i założyłem sekwencje. Na benzynie tez stuka.
Zdjąłem pasek z alternatora i pompy wspomagania i też stukało wiec to
wykluczyłem. Patrzyłem na rozrząd i wszystko ładnie sie kręci (tylko ten hałas:/)
Wydaje mi się że to coś z wałkami rozrządu ale dopiero za kilka dni jadę do mechanika wiec może coś się dowiem to napisze. Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.sie.2008 10:16:45 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.sty.2006 11:47:02
Posty: 86
Lokalizacja: Siedlce
beny66 napisał(a):
W moim 2.6 dokładnie to samo:( Nikt nie wie co to może być:/
Niedawno wymieniałem rozrząd i założyłem sekwencje. Na benzynie tez stuka.
Zdjąłem pasek z alternatora i pompy wspomagania i też stukało wiec to
wykluczyłem. Patrzyłem na rozrząd i wszystko ładnie sie kręci (tylko ten hałas:/)
Wydaje mi się że to coś z wałkami rozrządu ale dopiero za kilka dni jadę do mechanika wiec może coś się dowiem to napisze. Pozdrawiam


hm, właśnie wszyscy mechanicy mi mówią ze to nie wałki bo to inny dzwięk, zobaczymy ja w poniedziałek jadę do następnego, ma zdejmować kolektor i tam zobaczyć, bo istnieje jeszcze taka mozliwośc że z gazu był jakiś mały strzał i mogło coś rozwalić w takim kolektorze - lepiej żeby nie. Jeśli się okaże że to nie to to zostaje chyba tylko jedno - łożysko w sprzęgle :(. Jak bede coś wiedział to napisze Pozdro.

_________________
A6 avant 2.4 2002
było Audi A6 avant 2.6 V6 1994


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.sie.2008 22:14:48 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.lis.2007 23:58:02
Posty: 135
Wydaję się, że to mogę być luzy na zaworach. Mogę się mylić...

_________________
Audi 80 B4 2.6 ABC 94 r Q -> JEST :)
Audi 100 c3 2.3NF 89r Automat -> BYŁO


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 117 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: