.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 13:52:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: AUDI A8 2.5 TDI r.97
PostNapisane: 20.sie.2008 09:13:55 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.gru.2007 22:12:42
Posty: 9
Lokalizacja: Słubice
Witam, czy ktos mial juz taki problem z a8 2.5 (150 KM) :( , a mianowicie auto sie zapowietrzalo wiec zostal wymieniony kompletny bak wraz z pompkami, nastepnie mechanik stwierdzil ,ze wtryski sa takie sobie wiec zostaly wymienione.... na obecna chwile mruga kontrolka swiecy zarowej a auto nie ma mocy chwilami chodzi w miare normalnie (w miare bo ciezko jest przekroczyc 3500 tys.obr.) a przez wiekszosc czasu 2000 tys.obr. to jest max. co mozna wykrecic. Przy tej dziwnej sytuacji nadmienic trzeba, ze auto pali bez problemu i nie kopci.... :/


PS. Moze sa jacys dobrzy mechanicy na forum, ktorzy maja doswiadczenie z tymi silnikami i ich elektronika :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.sie.2008 09:43:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2008 21:13:24
Posty: 1195
Lokalizacja: Gorlice
Z chęcią pomoglibyśmy Ci ale przydała by się choć garść informacji odczytanych z ECU. Jak możesz to odczytaj błędy ze sterownika silnika, zapisz je, skasuj i zrób diagnostykę zgodnie z wątkiem o niej.
Wtedy z pewnością otrzymasz więcej pomocy :)

_________________
Pozdro Sławek :peace:
CCCO Allroad AKE Tip by SSerwis - 230PS 440nm :smokingdevil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.sie.2008 11:05:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.gru.2007 22:12:42
Posty: 9
Lokalizacja: Słubice
Problem w tym, ze w serwisie nic mi niepowiedzieli, wymienili jedynie przewod od turbo co troszke pomoglo ale na krotko bo tak to zamontowali ze przy wyzszych obrotach rura odksztalcala sie i obcierala o kolo chyba wspomagania i znowu musze kupic nowa, a w warsztacie u nas tzw. fachowcy stwiedzili, ze jedyny blad to poduszka silnika :| , szczerze mowiac to nie mam sie za bardzo do kogo zglosic :/ , bylibyscie w stanie to u mnie sprawdzic :?: no i przedewszystkim ile kilometrow jest do was, ja jestem z Lubuskiego, przejscie graniczne Frankfurt/Słubice


PS. pompa wtryskowa i wtryski sa wymienione


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.sie.2008 13:34:53 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.kwi.2006 15:01:42
Posty: 33
Lokalizacja: Będzin
Kolego ja mam AKN silnik tylko ze w A6 2,5 TDI, jeżeli dobrze poszukasz znajdziesz na tym forum wszystkie odpowiedzi. Jeśli sam chcesz zobaczyć co się dzieje z silnikiem to gorąco polecam samo-diagnostyke kablem od viakena: http://viaken.pl/sklep.php?lang=pl&kat=5&prodid=103

i poczytać dokładnie lekturę o diagnozowaniu tdi (przyklejona), odpowidzi fachowców na tym forum są wprost zaskakujące skąd oni mają taką wiedzę, i doświadczenie. Wg mnie ASO to tylko zbieranina mechaników na przyuczeniu jednego majstra który coś wie, ale naprawia tylko na jednym stanowisku i ciężko do jego rąk trafić.

Generalnie, nie trać czasu i pieniędzy i dzwoń pod ten nr: 601458482 Tomasz Kuna (Tarnowskie Góry, www.autoelektronika.com.pl), jest kawałek ale to i tak nic w porównaniu z tym co będziesz musiał zostawić pieniędzy u pseudomechaników, o ASO nie wspomnę. A czas to też strata.

Od roku czasu tam naprawiam swoje auto i machanik-właściciel jest po prostu profesorem jeśli chodzi o nasze auta, NIGDY nie wystawił złej diagnozy, nawet teraz okazało się że mam wtryski do wymiany i moje auto już tam jest. A ile zapłacę za komplet wtryskiwaczy? Ano 1900zł/6szt., w co nikt nie uwieży i to nowe...
1300zł/1 wtrysk to cena strandard, na ebay.de widziałem po 2500zł/6szt.

pozdrawiam

P.S. a Tarnowskie Góry ładne miasto...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20.sie.2008 14:49:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.gru.2007 22:12:42
Posty: 9
Lokalizacja: Słubice
Dzieki za telefon, bede jutro dzwonil moze sie czegos dowiem interesujacego, a co do samodiagnostyki to chetnie bym sie czegos wiecej na ten temat dowiedzial jakich podzespolow samodiagnostyki bym potrzebowal, widzialem stronke VIAKEN-u ale nie wiem ktore elementy kopic :| pisales cos o kablu ale chyba jest jeszcze jakis program do kompa potrzebny i chyba sam interfeis czy cos takiego :/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: