.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 24.kwi.2024 01:13:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A3 8L ALH] Samo sprzęgło czy razem z dwumasem?
PostNapisane: 26.sie.2008 18:11:50 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.sty.2007 09:12:19
Posty: 6
Lokalizacja: Kraków
Witam! Od jakiegoś czasu jeżdżę ze ślizgającym sprzęgłem. Nie ma tragedii, autem da się jechać i co najdziwniejsze zdarza się, że czasem przestaje ślizgać (ciekawe dlaczego?). Przymierzam się do wymiany i mam dylemat. Wymienić tylko sprzęgło czy zdecydować się od razu na cały zestaw z dwumasem? Autko ma 230 tkm przebiegu, jest po zmianie programu. Na wolnych obrotach słychać czasem takie dziwne odgłosy tak jakby było zużyte (luźne) jakieś łożysko oraz słychać takkie szuranie w trakcie jazdy na bardzo niskich obrotach na każdym biegu. Wiadomo, że wolałbym wsadzić samo sprzęgło ale tutaj pytanie do bardziej doświadczonych kolegów czy to ma sens? Czy te odgłosy mogą sugerować kończącego się dwumasa? Czy jest bardzo prawdopodobne że tego dwumasa i tak będe musiał kiedyś wymienić bo ma jakiś określony limit wytrzymałości? Czy po rozebraniu autka można stwierdzić, że dwumas jest zużyty i nadaje się do wymiany czy jest to niemożliwe. (ewentualnie jak to sprawdzić) Doradźcie na co się zdecydować bo nie chciałbym przepłacać jeśli nie ma takiej potrzeby. Dzięki z góry!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.sie.2008 18:40:09 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17.gru.2006 15:47:08
Posty: 931
Lokalizacja: ŻAGAŃ
minimum do wymiany przy ślizgającym sprzęgle dla mnie to
- wiadomo tarcza
- docisk do tarczy (ze starym dociskiem ""może""źle współpracować tarcza objawiając się szarpaniem na pół sprzęgle przy ruszaniu ""nie płynnym ślizganiu""
-no i łożysko wyciskowe oporowe ??

masz tu trochę do poczytania o kole dwumasowym

http://www.motofocus.pl/index.php?aid=3316

_________________
prawko i 126p ( 3 lata extremalnej jazdy ;) i żyję
80 B4 Avant 2.6 Q
ObrazekObrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27.sie.2008 06:37:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 23.cze.2007 18:44:23
Posty: 252
Lokalizacja: Gdańsk, Gorlice
Zalecałbym bym nie zwlekać z wymianą. Dla mnie takie jeżdżenie skończyło się pewnego niedzielnego poranka na trasie z dala od domu... :( Sprzęgło siadło totalnie i pozostała laweta... Po rozbiórce mechanior zaleciał do wymiany komplet wraz z dwumasem, niestety to najbardziej kosztowna część, ale pozostawienie starego dwumasa mogło byc tylko na moją odpowiedzialność... Nie ma co gdybać, zasuwaj na warsztat, a tam sie okaże.

_________________
było: zastawa 1100p, vw jetta 1,6,
vw passat 1,8,
jest audi a6 sedan benzyna 2,8 quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 38 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: