.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 20.kwi.2024 17:27:31

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [a6 C5 2.4 V6]Dziwne obroty na biegu jalowym
PostNapisane: 27.sie.2008 20:30:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sie.2008 20:19:01
Posty: 6
Lokalizacja: Strzelin
Prosze o pomoc w sprawie obrotow w moim sam. Otoz chodzi o wolne obroty ktorych w zasadzie nie ma bo silnikiem szarpie w zakresie od 0-700obr/min nie jest to spokojne falowanie a raczej szarpanie-sprawa sie pogarsza gdy stoje w korku i trzymam hamulec(dodam ze mam tipronic)wtedy wariacja obrotow-nawet potrafi zgasnac.Gdy trzymam 1000obr/min chodzi rowniotko. Na zimnym silniku jest wszystko ok-dopiero jak sie rozgrzeje to sie zaczyna.Szukalem juz podobnych tematow na forum,ale wszysto dotyczy silnikow tdi.Prosze o jakies sugestie-moze odma moze przeplywomierz???????? A moze ma to cos wspolnego z dziwnym szumem w okolicach walka rozrzadu-koles mi mowil ze jeden wakek napedza drugi lancuchem,a pomiedzy nimi jest hydrauliczny napinacz lancuchacha i u mnie to siedzi bo strzsznie rzezi-jak to sie nazywa i ile moze kosztowac? Dzieki za pomoc,bo dopiero sie ucze silnika 2.4 v6.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sie.2008 00:05:17 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.lut.2007 00:46:01
Posty: 1347
Lokalizacja: Chełmno-Coventry
Auto: Audi Q7 4L 3.0 TDI
na ten temat jest wiele postow bo dotyczy to tez innych silnikow np 1.8 1.8T 2.4 2.8
Falowanie to przypuszczam ze przepustnica (bylo setki razy) a co do napinacza lancuszka to ktos Niedawno (wiec bylo) pisal ze 1400zl szt.
sprawdz bledy VAGiem bo jezeli w kwestii obrotow sie nie myle to powinie zapisac sie blad ustawienia przepustnicy.

_________________
Pozdrawiam :diabel:
Obrazek

Bylo
AUDI A6 C5 2.4 98r AGA LPG
Mercedes CL 500 W215
Mercedes E320 CDI S211
Jest
Audi Q7 4L 3.0 TDI 12r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28.sie.2008 20:27:27 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sie.2008 20:19:01
Posty: 6
Lokalizacja: Strzelin
Dzieki kolego za podpowiedz,z miesiac temu robilem caly wydruk w serwisie vw i nie wykazalo przepustnicy tylko dwa razy jakis blad na sondzie,ale sprawdze jeszcze raz.Poki co dzieki


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29.sie.2008 22:00:01 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sie.2008 20:19:01
Posty: 6
Lokalizacja: Strzelin
Sprawdzilem dzisiaj kolejny raz VAGiem-znowu pojawily sie te same bledy co mieesiac temu:rzad 2 sonda 1-brak akytywnosci, rzad 1 sonda 1-brak aktywnosci oraz tym razem pojawil sie komunikat o uszkodzonym"nastawiaczu faz rozrzadu"-tzn.elektryczno-hydrauliczny napinacz lancuszka rozrzadu-tego co laczy ze soba walki-no i teraz mam pytanie co ma wiekszy wplyw na nierowna prace silnika na wolnych obrotach??????? I co dalej z tym "fantem "zrobic????????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 04.wrz.2008 18:09:30 
Użytkownik

Dołączył(a): 22.sie.2008 20:19:01
Posty: 6
Lokalizacja: Strzelin
Dzisiaj dopatrzylem sie nowych objawow tzn.starych-silnikiem szarpie na wolnych obrotach TYLKO i wylacznie na wlaczonej klimie,po wylaczeniu po 2s silnik sie uspokaja i chodzi rowniotko jak typowe V6!!!!!!! I co wy na to- KTOS MI POMOZE??????????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 07.wrz.2008 19:50:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 10.sie.2008 16:10:34
Posty: 207
Lokalizacja: Jelenia Góra/Poznań
Interesuje mnie sprawa tego nastawiacza faz rozrządu.

Kiedyś zapaliła mi się kontrolka "elektronika silnika", po dignozie właśnie wyszło "nastawnik wałka rozrządu". Błąd skasowałem, przejechałem ok. 800 km i znowu się zapaliła, Jutro znowu jade to zdiagnozować.
Cholera ten nastawnik kosztuje 1400 zł. Nie wiem co jest, po 77 tys. km, żeby się taka rzecz zepsuła - to przesada. Napiszę jak zdiagnozuję.


Co może być w związku z tym błędem?
Jedyny jakiś objaw to, że chyba jakby nie równo pracował na wolnych obrotach, albo mi się już coś zdaje.

_________________
Audi A4 Avant 2.4 v6 [BDV] Multitronic
www.toratore.republika.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: