.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 27.kwi.2024 03:29:35

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [100 C4 2.0E+LPG 115KM] Katalizator a kontrolka oleju??
PostNapisane: 11.wrz.2008 22:06:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lip.2008 21:37:30
Posty: 4
Lokalizacja: Mikołów
Witam. Mój problem jest następujący. Dziś na autostradzie A4 w pewnym momencie auto przestało reagować na gaz, zgasło i koniec. Po godzinie przemyśleń nad ukł. zapłonowym okazało sie, że katalizator rozpadł sie i zatkał całkowicie wydech. Że stało się to na autostradzie 200 km od domu jedynym wyjściem było rozwalenie puszki katalizatora i wyciągnięcie wnętrzności. Po tej operacji odpalił i dojechałem do domu budząc wszystkich po drodze :). O zastępowaniu katalizatora znalazłem multum rzeczy na forum więc problem jest inny. Gdy sie zatrzymuje i obroty spadają na swoje wolne 850 zaczyna żarzyć sie kontrolka oleju a wcześniej tego nie było.. Może mieć jakiś związek jedno z drugim??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.wrz.2008 13:05:29 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.sty.2006 16:34:18
Posty: 162
Lokalizacja: Andrychów
podejżewam że kontrolka się zapala bo silnik schodzi za nisko na prędkości obrotowej co w przełożeniu na obroty pompy oleju daje za małe ciśnienie co z koleji powoduje zwarcie czujnika ciśnienia oleju. to i tak jest dobrze że nic innego z tym ciśnieniem się nie dzieje ;)

Sprawdź wszystko co odpowiada za niskie obroty silnika... ew. zrób coś z tym wydechem żeby się uspokoiło.

_________________
(___\-==OOOO==-/___)
Jest: A6 C5 Avancik 2.5 TDI AKE Quattro Webasto Solar TV tylko kuchenki mikrofalowej na pokładzie brak ;]
Było: Audi 100 C4 kolor: LY9Z ("Panther") rok: 1992r motor: 2,8 V6 AAH BLOS LPG, strumienice, MALON DZ100, 17" 7.5J ET35 225/45


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.wrz.2008 13:10:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lip.2008 21:37:30
Posty: 4
Lokalizacja: Mikołów
No i niestety po włożeniu strumienicy w miejsce katalizatora okazało się, że wali panewka. Spaliny które nie mogły wydostać sie przez wydech cofnęły się no i niestety po silniku. Choć z kontrolką oleju to dziwna sprawa bo po założeniu strumienicy przestała świecić i póki co z walącą panewką zrobiłem już 400 km. Teraz tylko czekam, aż korbowód wyjdzie bokiem a w między czasie szukam silnika:/ ale widzę, że z znalezieniem AAD jest problem:(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.wrz.2008 13:29:13 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.maja.2006 22:04:35
Posty: 584
Lokalizacja: Zgierz
Auto: A6 C6 2.0 TDI CAHA
Kolego nie musisz szukać tylko AAD takim samym identycznym wręcz silnikiem jest ABK różni sie tylko tym że ma wtrysk elektroniczny a AAD to wtrysk mechaniczny KE-Motronic
http://allegro.pl/item432923642_audi_a6 ... zesci.html

http://allegro.pl/item429234244_audi_a6 ... ealny.html

przekręcasz wtryski z aad i juz po sprawie silnik jest identyczny możesz sprawdzić w etce tylko osprzęt inny czyli wtryski przepływomierz i silnik krokowy ale to po prostu zostawiasz ze starego i po kłopocie

_________________
A6 1.8T AEB
A4 1.8 ADR(było)
c4 2.0 e 115KM (było)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.wrz.2008 15:19:41 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lip.2008 21:37:30
Posty: 4
Lokalizacja: Mikołów
Dzięki za podpowiedź. Jeśli naprawdę same silniki są identyczne to bardzo upraszcza sprawę gdyż tych silników na allegro jest sporo a AAD nie znalazłem ani jednego. Choć naprawdę szkoda mi mojego silnika bo do tej pory chodził super bez wycieków nie palił oleju. Dlatego zastanawiam sie jeszcze, żeby spuścić olej odkręcić miskę i jeśli nie będzie tam żadnych wiórów to wymienić samą panewkę i zrobić szlif korby. Co myślicie o takim rozwiązaniu?? nigdy nie miałem takich problemów i nie wiem czy w tej sytuacji konieczny jest kapitalny remont czy można zrobić sam dół? Co o tym myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.wrz.2008 11:20:31 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.sty.2006 16:34:18
Posty: 162
Lokalizacja: Andrychów
a skad wogóle diagnoza usterki że to na pewno panewka?
jak zdejmiesz dół silnika i będziesz miał na wierzchu panewki to sobie odkręcisz po kolei każdą i sprawdzisz czy są uszkodzone... może być tak że są wszystkie ok, a może być tak że rzeczywiście któraś poszła i wtedy są dwa wyjścia 1. jeśli uszkodzona jest sama panewka i nie uszkodziła wału to zakładasz nominalną panewkę i jezdzisz dalej 2 jeśli panewka przeszlifowała gładź wału to będzie koniczne zdjęcie go i rzucenie się na maszynkę szlifujacą a później zamówienie odpowiednio grubszych panewek... ciężka dkładna robota Cię czeka i dlatego warto się zastanowić nad nowym klockiem zamiast remontować ten stary.

Tylko najpierw upewnij się że to aby napewno panewka :)

_________________
(___\-==OOOO==-/___)
Jest: A6 C5 Avancik 2.5 TDI AKE Quattro Webasto Solar TV tylko kuchenki mikrofalowej na pokładzie brak ;]
Było: Audi 100 C4 kolor: LY9Z ("Panther") rok: 1992r motor: 2,8 V6 AAH BLOS LPG, strumienice, MALON DZ100, 17" 7.5J ET35 225/45


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15.wrz.2008 15:58:32 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lip.2008 21:37:30
Posty: 4
Lokalizacja: Mikołów
To, że walą panewki potwierdziło już 4 mechaników:(. Kupować inny silnik naprawdę się boję bo nigdy nie wiadomo co się kupi a z tego byłem naprawdę zadowolony do tej pory, jest suchy nie brał oleju. także jednak zdecyduję sie na remont dołu. Mechanik powiedział mi że w 1500 się zamknę a może być mniej jeśli nie będzie przykładowo konieczny szlif


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.wrz.2008 19:28:24 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.sty.2006 16:34:18
Posty: 162
Lokalizacja: Andrychów
ok, tak więc powodzenia i napisz po skończonej naprawie jakie były uszkodzenia i jakie koszta... pozdrawiam ;)

_________________
(___\-==OOOO==-/___)
Jest: A6 C5 Avancik 2.5 TDI AKE Quattro Webasto Solar TV tylko kuchenki mikrofalowej na pokładzie brak ;]
Było: Audi 100 C4 kolor: LY9Z ("Panther") rok: 1992r motor: 2,8 V6 AAH BLOS LPG, strumienice, MALON DZ100, 17" 7.5J ET35 225/45


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 48 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: