.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 02.maja.2024 16:28:28

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C5 AFB] błąd 00550
PostNapisane: 25.wrz.2008 11:35:00 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.maja.2006 15:06:20
Posty: 516
Lokalizacja: Parczew
Witajcie!
W diagnozowanym ostatnio przeze mnie Audi A6 2.5 Tdi AFB z 00 pojawiła się ciekawa przypadłość. Właścicielka auta poinformowała mnie, że auto jak jest zimne to po rozruchu dziwnie się zachowuje. Chodzi o to że, silnik powinien pracować i w miarę rozgrzewania powinny spadać obroty biegu jałowego. Powiedzmy obroty na zimnym silniku dochodzą do ok 950 po czym mają spaść do takich jakie są ustawione w EKU. Podczas pracy silnika da się usłyszeć zmienne jego brzmienie tzn. jest taki moment kiedy motor (pomimo tego, że obroty spadają)obroty wzrastają na jakiś czas po czym efekt ten ustaje. Jest to dla mnie dziwne. Zrobiłem logi i niestety ten odczyt zaraz po odpaleniu na zimnym silniku gdzieś przepadł :/ ale sprawa wyglądała tak. W statycznych w grupie 04 w tym pierwszym okienku gdzie pokazują sie cyfry, jak dobrze pamiętam wartość początkowa wskazywana przez VAG'a to 6. Wraz z większą temperaturą osiąganą przez V6 wartość ta spadała regularnie mnie więcej do 3.8-4 po czym wskoczyła znowu na wspomniane 6 i w ty momencie słychać było tak jakby zwiększenie obrotów przez engine. Po osiągnięciu zadanych obrotów raczej wszystko jest OK. Moje przypuszczenia obarczające kąt wtrysku zostały potwierdzone VAGiem w postaci błędu:
Cytuj:
00550 - Start of Injection Regulation
17-00 - Control Difference


Logi:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Czy winę za taki stan rzeczy ponosi złe ustawienie rozrządu? a może VP odmawia posłuszeństwa? wtryski wykluczam bo wyglądają naprawdę dobrze.
Chociaż zostawiam sobie miejsce na margines błędu bo dopiero zaczynam raczkować z diagnostyką :)

_________________
2.5 V6 To Dopiero Idzie
Obrazek
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
.
Moja NiuŃkA
Jestem optymistą, wiem to pewne kupię 2.5 Tdi BAU i to jest niezmienne.

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.wrz.2008 12:47:18 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19.wrz.2004 22:11:37
Posty: 5122
Lokalizacja: Łódź / Warszawa
na pewno, jak zauważyłeś, należy ustawić kąt wtrysku.
jeżeli będzie problem z jego ustawieniem [tzn. tak by w 004.2 i 004.3 wartości były jednakowe, a w 004.4 było mniej niż 100%], wówczas należy skontrolować ustawienie rozrządu [w tym napięcie paska na VP44].
...choć z tego, co widać to od tego bym zaczął.


co do pływania kąta,
zaloguj 007 - być może błędne/zmienne wskazania temp. płynu powodują wędrówkę kąta wtrysku.

_________________
Diagnostyka TDI
Czyszczenie przepływomierza masowego Bosch stosowanego w silnikach AFB/AKN
Problematyka wibracji biegu jałowego silników 2.5TDI - dokumentacja serwisowa

Anthem Advanced 1

:P(|)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.wrz.2008 13:08:23 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.maja.2006 15:06:20
Posty: 516
Lokalizacja: Parczew
meszrum napisał(a):
na pewno, jak zauważyłeś, należy ustawić kąt wtrysku.
jeżeli będzie problem z jego ustawieniem [tzn. tak by w 004.2 i 004.3 wartości były jednakowe, a w 004.4 było mniej niż 100%], wówczas należy skontrolować ustawienie rozrządu [w tym napięcie paska na VP44].
...choć z tego, co widać to od tego bym zaczął.


co do pływania kąta,
zaloguj 007 - być może błędne/zmienne wskazania temp. płynu powodują wędrówkę kąta wtrysku.

Dziękuję za naprowadzenie. autko jest już umówione na warsztat i zobaczymy co z tego wyjdzie. Po naprawie zaloguję autko i zobaczymy co z tego wyjdzie. Wiem, że podczas wymiany rozrządu na 100% nie wymieniane były wszystkie roki tak się dowiedziałem od właścicielki. Coś mi się zdaje, że tutaj jest pies pogrzebany.

_________________
2.5 V6 To Dopiero Idzie
Obrazek
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
.
Moja NiuŃkA
Jestem optymistą, wiem to pewne kupię 2.5 Tdi BAU i to jest niezmienne.

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.wrz.2008 13:36:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 25.wrz.2008 11:54:51
Posty: 2
Lokalizacja: PUŁAWY
Kolego LEEVUS daj znać co tam Ci w końcu wyszło,bo obawiam się że i ja mam podobne objawy a nikt nie potrafi mi ich zdiagnozowac.Byłbym wdzięczny,pozdrawiam.

_________________
AUDI A6 2.5 V6 TDI AFB 150KM, AVANT

Nie wszyscy mogą poczuć tę przyjemność


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.wrz.2008 14:25:15 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10.maja.2006 15:06:20
Posty: 516
Lokalizacja: Parczew
majek82 napisał(a):
Kolego LEEVUS daj znać co tam Ci w końcu wyszło,bo obawiam się że i ja mam podobne objawy a nikt nie potrafi mi ich zdiagnozowac.Byłbym wdzięczny,pozdrawiam.

Dobrze jeśli wszystko będzie dobrze to na pewno powiadomię o tym fakcie jak i również jakie elementy były naprawiane.

_________________
2.5 V6 To Dopiero Idzie
Obrazek
Obrazek Piszę poprawnie po polsku
.
Moja NiuŃkA
Jestem optymistą, wiem to pewne kupię 2.5 Tdi BAU i to jest niezmienne.

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: