.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 04.maja.2024 19:38:51

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 2,5 TDI V6] Padła pompa wtr. gdzie naprawić we Wrocku ?
PostNapisane: 14.paź.2008 20:14:52 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.mar.2007 21:00:30
Posty: 609
Lokalizacja: Wrocław
Witam, znajomej padła pompa wtryskowa w Audi, znany silnik 2,5TDI V6, awaria miała miejsce w Niemczech i auto trafiło do serwisu Audi który stwierdził awarię tejże pompy ale koszt naprawy był zbyt duży więc auto trafiło na lawecie do PL.

Pytanie brzmi : Gdzie można oddać to auto do naprawy żeby wszystko było zrobione solidnie ? sam Wrocław lub okolice Wrocławia oczywiście.

Z góry dzięki za pomoc.

_________________
A6 C4 2,5TDI Automat AVANT + chip ABT !
Było:
A6 C4 2,5TDI Manual AVANT + chip ANGLIK- do sprzedania części!
F 126S 900ccm 45KM - sprzedany


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2008 21:10:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 07.paź.2006 19:38:05
Posty: 235
Lokalizacja: Wrocław
http://www.s-auto.com.pl/index.html
Ja tam zrobiłem i na razie nie narzekam...
Pompę dałem do regeneracji ale nie mam namiarów już na tą firmę..
Poszukaj na allegro - widzę że ceny spadły odkąd ja robiłem 2 lata temu..
Jesteś pewny na 1000 % że to padła pompa?
Czy przy kręceniu rozrusznikiem nie cieknie na wtryskach, jak je lekko popuścisz? Sprawdż to.. I Vag'uj...

_________________
Jest:
AUDI A6 C5 2,5 TDI AVANT/2000r...

były:
VW SHARAN 2,0 BENZYNA/1996, T4 MULTIVAN 2,4/1994, VW PASSAT 1,9 TDI/1995, VW GOLF 1,9/1992, AUDI 100 AVANT 2,3/1989, AUDI 80 1,6 PRZEJŚCIÓWKA/1986, Polonez 1,5, Maluch 650, Fiat Kombi 1,5, reszty grzechów nie pamiętam..


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.paź.2008 21:17:36 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.mar.2007 21:00:30
Posty: 609
Lokalizacja: Wrocław
Pewien nie jestem bo nawet auta nie widziałem na oczy. Tak stwierdził niemiecki serwis Audi, jak trafi do speca to oni już będą wiedzieli co z autem zrobić i chyba pompy nie zmienią/naprawią przed potwierdzeniem usterki.
Dzięki za pomoc :)

_________________
A6 C4 2,5TDI Automat AVANT + chip ABT !
Było:
A6 C4 2,5TDI Manual AVANT + chip ANGLIK- do sprzedania części!
F 126S 900ccm 45KM - sprzedany


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.paź.2008 01:28:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 02.sie.2007 22:40:34
Posty: 56
Lokalizacja: Kalisz \ Poznań
Witam
Z tego co ja się orientuje to serwis pomp VP44 jest w bosh w krotoszynie, większość warsztatów z tego rejonu tam wysyła, ja tam robiłem pompe z focusa i wszystko gra, a i jeśli chodzi o ceny to jest tam kwestia do dogadania, mi bez faktury wzięli 2000zł... z fakturą 2900zł, a z tego co tam gadałem, gwarancja jest na podstawie numeru pompy, i u nich nie bedzie z tym problemu :) puki co od ponad roku nic się nie dzieje, po naprawie dostałem wszystkie wymienione części, więc raczej żadnego wałka nie było :D musisz tylko znaleźć warsztat który ci pompę wykręci i wkręci... ja robiłem to sam :)
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.paź.2008 19:05:58 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14.mar.2007 21:00:30
Posty: 609
Lokalizacja: Wrocław
Dzięki za info :)

Ja tam nawet się nie bawiłem z tym autem bo to audi znajomego mojej szefowej dokładnie więc dałem tylko jej namiar na polecany warsztat VW/AUDI - RS Service / Wrocław więc auto jest w dobrych rękach :)
Pozdrawiam

_________________
A6 C4 2,5TDI Automat AVANT + chip ABT !
Było:
A6 C4 2,5TDI Manual AVANT + chip ANGLIK- do sprzedania części!
F 126S 900ccm 45KM - sprzedany


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.paź.2008 21:02:56 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.lis.2007 12:34:27
Posty: 1902
Lokalizacja: Wroclaw
mialem wyciek z vp44 i sprawa dala sie rozwiazac bez rozbierania wprawdzie ale i tak zrobilem profilaktycznie research tematu (rok temu).. wiec tak:
generalnie polecaja we wro punkt w sobotce (robili pompe w transicie mojemu ojcu np) ale gosc vp44 nie robil wtedy.. kolejny polecany jakis gosc byl z obornik slaskich ale on tez nie robil vp44 natomiast podpowiedzial mi, ze robia w Krotoszynie (chyba bosch) - polecali ludzie i Dusznej Gorce (chyna nieautoryzowani)
Napewno robia tez w Olawie w PKS/Bosch z tym, ze oni raczej robia ciezarowki i im pompe trzeba wyslac/zawozic - zaleta: olawa jest blisko
Napewno jest punkt Boscha w Pietrzykowicach, ktory niby robi ale kolega z firmy transportowej powiedzial, ze gosc kroi okrutnie (oni pompy tirow wozili do obornik) i ze niby gosc i tak nie robi ale wysyla do Olawy + swoja marza do ceny
Generalnie kicha do kwadratu.. wydawalaby sie rzecz stara, silnik popularny ale znalezc kogos kto podejmie sie naprawy jest ciezko. Najlepiej chyba oddac auto kumatemu mechanikowi, niech on wytarga, wysle, odbierze i zamontuje .. doda cos do ceny ale wiadomo, ze bierze odpowiedzialnosc za robote wtedy
Jezeli wysylkowo sprawe sie zalatwil to moze bosch smietana gdzies na slasku
***
Namiarow nie mam ale google i <miasto> diesel serwis to znajdziesz namiary

Teraz jeszcze jedna zmienna: czy padla pompa czy jej elektronika.. jezeli to drugie to elektronike mozna naprawiac (chodzi teoria ze elektronika pada be mechanika nie tegos tamtegos) i sa fachury co to po kilkaset pln robia (wysylasz...i odbierasz naprawiona elektronike)

Pozdrawiam,
Przemek

_________________
TDI VP, PD: Analizujemy Logi - przepływomierz
TDI VP:Analizujemy Logi TDI - kąt wtrysku


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: