.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 28.kwi.2024 00:20:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 23.paź.2008 08:44:26 
Użytkownik

Dołączył(a): 28.lut.2004 18:11:56
Posty: 2899
Lokalizacja: Śląsk
Auto: A8, R8
Stamlej napisał(a):
Oooo - to nie wiedziałem tego Pablo.

Człek się uczy całe życie :D


Inny olej i po skrzyni znam paru takich

_________________
Odis online GeKo CP, VCP
Konwersja USA to EU gratis
Kodowanie online_+48605203589


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26.paź.2008 15:05:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.paź.2008 19:05:06
Posty: 179
Lokalizacja: radom/reading-UK
ok. Odnośnie skrzyni już się dowiedziałem.
Teraz zapytam o olej do silnika:
musi spełniać normę 503.00 lub 503.01. Ze znanych mi marek znalazłem castrol edge sport 0W40, shell 5W40. Z mobila tylko 5W30, ale to jest raczej olej pomyślany do klekotów, jest droższy, bo ma chronić filtry cząstek stałych....raczej odpada.
Proszę o jakies sugestie, który z tych olejów wybrać i ile tego oleju mieści się w silniku??

_________________
Audi A8L 4,2 2004r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lis.2008 19:16:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.paź.2008 19:05:06
Posty: 179
Lokalizacja: radom/reading-UK
Dziś byłem w ASO w Reading i na zapytanie o wymiane oleju w mojej skrzyni usłyszałem, że w tym aucie nie wymienia się oleju w skrzyni, nie ma tego w instrukcji serwisowej.

Jeśli tak, to czemu wszyscy mnie straszą, że wymieniać, bo zaraz sie popsuje?? Audi to raczej producent budujący opinię aut bezawaryjnych, więc czemu, jeśli trzeba jednak wymieniać, dopuszcza możliwość rozsypania się skrzyni??

czy jest na forum ktoś z polskiego ASO, żeby potwierdzić tą informację, bo może ta dziewczyna z niejscowego serwisu coś pomyliła...

_________________
Audi A8L 4,2 2004r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lis.2008 19:39:07 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15.sie.2006 21:43:49
Posty: 1443
Lokalizacja: Těšin
Auto: S8 D2 MTM Optikpaket Schwarz
Taka polityka :] Za naprawe/nowa wywalisz sporo więcej. Z tego co słyszałem w Welmie - są mało awaryjne, jeśli prawidłowo użytkowane. W w dwóch serwisach (Katowice i Bielsko) nie podejmą się wymiany oleju i filtra (co sam sprawdzałem).

Ogólnie co do wymiany oleju - są dwie szkoły, co z resztą dowiesz się z forum (warto poczytać jak to jest głównie w stanach załatwiane).

PS - widząc olej po 200 tyś zmieniłbyś zdanie

_________________
Sex, drugs and ROTFL & LOL... Black Cars Matters


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lis.2008 21:17:22 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.paź.2008 19:05:06
Posty: 179
Lokalizacja: radom/reading-UK
dice111 napisał(a):
PS - widząc olej po 200 tyś zmieniłbyś zdanie


Jeszcze troche ponad rok temu miałem astrę, w której producent też nie przewidział wymiany oleju, jak zlałem ten stary, to nawet oleju już nie przypominał.
Problem mam taki, że tu gdzie mieszkam nie znam żadnego kompetentnego mechanika, któremu mógłbym zlecić wymianę oleju, a w aso nie chcą.

Jeśli zczytam numer ze skrzyni, czy ktoś jest w stanie powiedzieć mi jaki dokłądnie olej mam kupić??

_________________
Audi A8L 4,2 2004r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lis.2008 21:24:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 01.gru.2003 18:23:22
Posty: 5629
Lokalizacja: Olesnica
Auto: T&C 3.8
szoszon1983 napisał(a):
Dziś byłem w ASO w Reading i na zapytanie o wymiane oleju w mojej skrzyni usłyszałem, że w tym aucie nie wymienia się oleju w skrzyni, nie ma tego w instrukcji serwisowej.


A jeśli w instrukcji napiszą że masz przywalić w mur przy przebiegu 150 tyś to to zrobisz ??

Czy aby sobie uświadomić jak ważne są wymiany oleju w ASB musisz usłyszeć to od "fachofca" z ASO ??

Użyj opcji SZUKAJ i poczytaj o kosztach napraw ASB po tym jak nie zmieniono oleju w skrzyni....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lis.2008 22:32:21 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.paź.2008 19:05:06
Posty: 179
Lokalizacja: radom/reading-UK
ADAM 12, chyba nie czytasz uważnie tego co napisałem. Poza tym, to chyba właśnie aso powinno być źródłem najbardziej wiarygodnej informacji. Bardzo źle, że tak nie jest, bo jeśli przyczyną awarii jest niewymieniony olej, to oni powinni o tym wiedzieć pierwsi i zmienić instrukcje serwisowe, tego przynajmniej ja oczekiwałbym od producenta aut tej klasy i za taką kasę...
jak tylko uniosę auto i zczytam numer skrzyni, to postaram się dobrać odpowiedni olej...

_________________
Audi A8L 4,2 2004r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.lis.2008 23:55:59 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.wrz.2006 20:32:55
Posty: 1447
Lokalizacja: VarszaVka
szoszon1983 napisał(a):
Poza tym, to chyba właśnie aso powinno być źródłem najbardziej wiarygodnej informacji


Mylisz się kolego. Na tym forum są ludzie od których "fachowcy" z ASO mogliby się duuuuuuuuuużo nauczyć. Słuchaj starszych stażem kolegów, a napewno źle na tym nie wyjdziesz...

I wymieniaj czym prędzej olej w skrzyni :peace:

_________________
Pozdrawiam,
designer
4G63T - more than 300 rice horse power
BJB Altea Stylance TDI infected by Masters


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lis.2008 00:03:25 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2008 21:13:24
Posty: 1195
Lokalizacja: Gorlice
Szoszon pojedź do ASO i powiedź żeby Ci go zmienili i tyle.
Mają się podjąć bo to ich za***ny obowiązek. Mają materiały i powinni mieć doświadczenie w tym. Pozatym jak naprawiają skrzynię np. po rozwaleniu miski olejowej lub zaworków itd to olej muszą umieć nalać. W 6 tipie robi się to prawie identycvznie jak w 5ce.
Zresztą ostatnio dowiedziałem się że te nowe tipy też są ZF i za niedługo pewnie wprowadzę uzupełnienie do tematu o tiptronicach.
Ale narazie możesz się trzymać go jako wiarygodnego źródła informacji. Są pewne różnice jak choćby z olejem ale generalnie jest podobnie.

W ASO w polsce czasem zdarzy się że polecają wymianę co 60-80kkm. W trzech serwisach audi z którymi miałem do czynienia tak mówili.

Pozdr!

_________________
Pozdro Sławek :peace:
CCCO Allroad AKE Tip by SSerwis - 230PS 440nm :smokingdevil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11.lis.2008 18:11:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.paź.2008 19:05:06
Posty: 179
Lokalizacja: radom/reading-UK
Stamlej, tak właśnie zrobię, może wymienią, tyle, że mogą nie dać gwarancji na tą usługę. Jak tylko znajdę chwillkę to podjadę (jutro wymieniam przedniąszybę, więc nie dam rady).

Wcześniej pytałem o to ile oleju wchodzi do silnika, już wiem-7,5l

_________________
Audi A8L 4,2 2004r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25.lis.2008 01:39:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.mar.2007 23:07:46
Posty: 17
Panowie tak czytam i ja juz nie raz spotkałem sie ze stwierdzeniami ze jak sie olej zmieni to skrzynia sie wypłuka i dopiero wtedy szlak ją trafić moze hmm ja juz mialem kilka aut w automacie i tylko w pierwszym zmieniłem olej (hmm zaczął szarpać- ale wiąze to z lpg) a tak nie ruszam, tylko sprawdzam stan i dolewam. W instrukcji np bmw tez piszą że oleju sie nie wymienia... Jednak temat polityki mnie przekonuje, szczególni eże wiadomo ze taka skrzynia od groma km zrobi zanim padnie, nawet bez wymian oleju...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.maja.2009 20:53:17 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.paź.2008 19:05:06
Posty: 179
Lokalizacja: radom/reading-UK
odświeżę temat...

Olej w skrzyni wymienili mi w aso, ale była to wymiana statyczna i nie wymienili filtra, bo wg. nich jest niewymienny (tak mi powiedzieli). W lipcu jadę do Polski i chciałbym zrobić wymianę dynamiczną. Czy ktoś może polecić dobry warsztat zajmujący się automatami, gdzie zrobią mi taką wymianę?? Będę w Radomiu, więc najlepiej warsztat z okolic W-wy, Lublina, Kielc...


Jeszcze co do obsługi: czy przeniesienie napędu poza skrzynią wymaga jakiejś obsługi typu wymiana oleju w dyferencjale??

_________________
Audi A8L 4,2 2004r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.maja.2009 22:16:22 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18.wrz.2006 20:32:55
Posty: 1447
Lokalizacja: VarszaVka
szoszon1983 napisał(a):
odświeżę temat...

Olej w skrzyni wymienili mi w aso, ale była to wymiana statyczna i nie wymienili filtra, bo wg. nich jest niewymienny (tak mi powiedzieli). W lipcu jadę do Polski i chciałbym zrobić wymianę dynamiczną. Czy ktoś może polecić dobry warsztat zajmujący się automatami, gdzie zrobią mi taką wymianę?? Będę w Radomiu, więc najlepiej warsztat z okolic W-wy, Lublina, Kielc...


Jeszcze co do obsługi: czy przeniesienie napędu poza skrzynią wymaga jakiejś obsługi typu wymiana oleju w dyferencjale??


www.automat.pl

_________________
Pozdrawiam,
designer
4G63T - more than 300 rice horse power
BJB Altea Stylance TDI infected by Masters


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.maja.2009 22:54:57 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2008 18:59:07
Posty: 497
szoszon1983 napisał(a):
(...)

Po co wymieniać jeśli nie masz ze skrzynią problemów ? Zrób wymianę po 60-90 tyś, a teraz daj spokój.
To nie ma sensu a stracisz teraz tylko czas i pieniądze.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.maja.2009 16:35:40 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.paź.2008 19:05:06
Posty: 179
Lokalizacja: radom/reading-UK
chce wymienić, bo jak powiedziałem, wymiana była statyczna bez filtra, a auto ma nalatane ponad 150kkm, wolę dmuchać na zimne, a nie czekać na problemy. Nie wiem, kiedy następny raz będę w Polsce, a tu na miejscu jeszcze nie znalazłem warsztatu, który wykonuje wymiany dynamiczne

_________________
Audi A8L 4,2 2004r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.maja.2009 16:56:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 06.sie.2003 14:30:33
Posty: 400
Lokalizacja: olsztyn
filt w skrzyni sie wymienia razem z olejem mialem juz takie a8 2005 rok co aso wymienialo olej bez filtra troche smiesznie ale sa tacy co mysla ze jak w aso tak mowia i robia ta tak musi byc bo to aso i tam sa prawdziwi fachowcy jesli chcesz to ja moge ci sie plecic ale jesli chodzi o warszawe
Cytuj:
to firma samko warszawa ulica spokojna bodajrze

_________________
audi v8 3,6 89'
audi v8 4.2 93'
citroen xantia 1,8 95' był golf IV 1.9 tdi 99'
audi A6 c6 s-line 2,7 tdi quattro


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.maja.2009 21:23:45 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.paź.2008 19:05:06
Posty: 179
Lokalizacja: radom/reading-UK
ok, olej w skrzyni wymienię w lipcu, będę pewny, że jest zrobione....

Wrócę, jeszcze do pytania: o co jeszcze należy zadbać?? olej w dyferencjale?? może jeszcze coś??

_________________
Audi A8L 4,2 2004r


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.maja.2009 23:02:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 26.lip.2008 18:59:07
Posty: 497
To co zmieniasz to olej w silniku, skrzyni, torsen, płyn hamulcowy, wspomagania, chłodniczy, klima, spryski itp itd Do tego dochodzą filtry..i w sumie tyle, z eksploatacyjnych - reszta jak sie zepsuje ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12.maja.2009 23:41:42 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27.gru.2007 20:20:09
Posty: 974
Lokalizacja: Kołobrzeg/Bristol Obecny od 27.05.2007
szoszon1983 napisał(a):
chce wymienić, bo jak powiedziałem, wymiana była statyczna bez filtra, a auto ma nalatane ponad 150kkm, wolę dmuchać na zimne, a nie czekać na problemy. Nie wiem, kiedy następny raz będę w Polsce, a tu na miejscu jeszcze nie znalazłem warsztatu, który wykonuje wymiany dynamiczne

Nie szukaj tylko serwisuj w ASO. Za wymianę oleju w ASO zapłaciłem tyle samo ile w serwisie w PL. W nie ASO zapłaciłem o 30 f więcej i wlali mi nie taki olej (do innego typy skrzyń), a serwis renomowany. Ja mam bardzo dobre zdanie o ASO Audi w UK - w moim goście chyba uczą się z naszego forum :peace: - majstersztyk. Nie zawsze są dużo drożsi niż inne zakłady w UK - mam spore doświadczenie. Nawet zdarzyło się, że w PL zostałem wykasowaniy na poziomie cen UK. Po za tym masz auto bardzo drogie, bardzo drogie w serwisie, najwyższa grupa ubezpieczenia (w skali 1-20 masz 20, czyli tyle co Ferrari i tym podobne), tax (podatek drogowy od zawartości spalin w przypadku twojego rocznika) najwyższy, a więc przy tym koszta serwisu na "zwykłym" jak dla tego auta poziomie. W UK tylko ASO. Po za ASO to tylko wymiana opon i tankowanie :peace:
pozdr.
ps. Uwierz, że Brytyjczycy jeśli chodzi o warsztaty i wiedzę motoryzacyjną z zakresie napraw są na poziomie naszych PZM lat 80-tych. Naprawiają wszystko, tzn. wymieniają. ASO wysyłają im faksem wg. potrzeby nawet strony z ETKI, aby wskazać o jaki element chodzi i ASO wysyła - nawet ekspresem - potrzebne części. Również telefonicznie przekazują wskazówki pomocne do naprawy. W każdym "garażu" (tak nazywają sie zakłady mechaniczne w przetłumaczeniu ;) posiadają księgę w stylu ETKI i zapłacisz stawkę wyliczoną na podstawie ilości roboczogodzin przewidzianych przez ASO (stawki zaczynają się od 40 f netto/1 roboczogodzinę) + czas ekstra poświęcony na dodatkowe prace (czytaj - zajęło nam to dwie godziny więcej bo inaczej nie dało rady). To się w głowie nie mieści, ale jest to prawda. Nie szukaj alternatywnych fachowców od Audi w UK bo to się nie skończy dobrze. Albo zostaniesz przy ASO, albo znajdź fachowca w PL i przy każdej okazji u niego serwisuj. Mam spore doświadczenie jeśli chodzi o te sprawy w UK, choć zawsze mogę się mylić ;) Zaprzyjażnij się z ASO w Reading - dobra rada.

_________________
A6 2.5 TDI SE AYM 2002 FSC
Po adrenaline wskocz tutaj:
http://pl.youtube.com/watch?v=sKq6HmEM79Q
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13.maja.2009 21:15:13 
Użytkownik

Dołączył(a): 19.paź.2008 19:05:06
Posty: 179
Lokalizacja: radom/reading-UK
ok, to mogę dowiedzieć się coś więcej o obsłudze torsen'u?? jaki olej, co ile??
szukałem trochę, ale znalazłem różne informacje, przeważnie dotyczące starszych aut...

problem z aso w Reading jest taki, że mają stanowczo za dużo pracy i o ile chodzi o serwis, to można się umówić na za 2 tygodnie, ale jeśli jest jakiś problem i potrzeba coś zdiagnozować szybko, to niestety nie ma czasu, trzeba długo czekać. Na szczęście mam porządny warsztat, tyle, że nie zajmują się skrzyniami.

_________________
Audi A8L 4,2 2004r


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 41 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 124 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: