.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 19.kwi.2024 21:01:26

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 2,5 TDI] Problem z silnikiem
PostNapisane: 18.lis.2008 22:22:29 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.cze.2008 21:45:43
Posty: 8
Lokalizacja: Opole
Witam! Proszę o pomoc.Byłem u mechaniora ponieważ złe wskazania zegara temperatury cieczy chłodzącej max. temp.75st..Mechanior podłączył pod kompa i odczytał błąd żle ustawionego kąta wtrysku oraz padnięty termostat. Zauważyłem jeszcze przy odczycie z bloków że 1 i 6-cylinder wskazywał zerowe wartości dawki wtrysku a 2,3,4,5-cylinder różne wartości dawki wtrysku.Mechanior powiedział że trzeba ustawić kąt wtrysku i te wartości się zmienią.Powiedzcie koledzy czy przez żle ustawiony kąt wtrysku może pokazywać na 1 i 6 cylindrze zerowe wartości wtrysku. Zapomniałem dodać że jestem posiadaczem AUDI A6 2,5 TDI V6 1999R.150KM.

_________________
Audi A6 2,5 TDI V6 Qattro 99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18.lis.2008 23:10:05 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31.paź.2005 00:05:45
Posty: 2821
Lokalizacja: Beskid Śląski
Twój mechanik ma bardzo dużo racji, chociaż byłoby dobrze gdybyś doprecyzował co znaczy, że odczytał błąd termostatu ... .
Jeśli chodzi o kąt wtrysku, to rzeczywiście - może wpływać na korekcje, lecz niesprawny termostat ma tu rolę "nadrzędną".
Zerowe wartości to dla Ciebie jak najlepsza wiadomość i módl się żeby po wymianie termostatu i doregulowaniu kąta wtrysku - zera pozostały, a najlepiej pojawiły się również na pozostałych cylindrach. Serio !!

_________________
Obrazek
Z cyklu złotych myśli:: Chipować może każdy ... lecz nie każdy powinien ... .
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.lis.2008 20:26:11 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.cze.2008 21:45:43
Posty: 8
Lokalizacja: Opole
Dziękuję za podpowiedż.Do mechaniora pojechałem bo na zegarze pokazywało temeraturę 70 stopni(chodzi o płyn chłodzenia) więc okazało się że to termostat.A przy okazji koleś podpioł pod kompa i okazało się że jest błąd żle ustawiony kąt wtrysku.Czy po ustawieniu kąta wtrysku napewno dawkowanie na każdy cylinder ma być zerowe.Pytam dla tego bo inny szpec mówił że dawkowanie nie może być większe od 1,5 tylko nie wiem o co chodzi.

_________________
Audi A6 2,5 TDI V6 Qattro 99


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19.lis.2008 21:35:02 
Użytkownik
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22.sty.2008 21:13:24
Posty: 1195
Lokalizacja: Gorlice
Gdybyś miał zerowe korekcje to było by naprawdę super dla Ciebie. Jednak na takie coś nie liczył bym za bardzo ponieważ takia sytuacja prawie nigdy się nie zdarzy zawaszcza w aucie które jest już używane kilka lat.
Jednak nie przejmój się bardzo.
Najważniejsze żeby korekcje były mniej więcej po równo rozłożone - czyli nie tak że kilka bęszie po -0.5 a jdna wyniesie +1,2
Z tym 1,5 trochę przegiął ale np 0.5 0.7 jak najbardziej w normie.


Tu masz porównanie korekcji w róznych autach:
http://www.audiklub.org/phpBB2/viewtopi ... korekcjach


PS - jak chcesz zmniejszyć korekcje to lej pół litra mixolu na każde pełne tankowanie. Jest to jak najbardziej zdrowe dla układu wtryskowegi i wogóle dla silnika.

Pozdr!

_________________
Pozdro Sławek :peace:
CCCO Allroad AKE Tip by SSerwis - 230PS 440nm :smokingdevil:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.gru.2008 19:56:43 
Użytkownik

Dołączył(a): 18.cze.2008 21:45:43
Posty: 8
Lokalizacja: Opole
Dzięki za pomoc.Byłem u fachury w Piekarach Śląskich,podłączył pod waga ustawił kąt wtrysku i jest wszystko spoko.Ale mam jeden problem z automatyczną skrzynią biegów. Podczas wolnej jazdy czasami skrzynia przechodzi w tryb awaryjny. Po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu wszystko powraca do normy. Komputer nie wykazał żadnych błędów. Nie wiem co robić.Pomóżcie

_________________
Audi A6 2,5 TDI V6 Qattro 99


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 54 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: