.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 01.maja.2024 11:13:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Audi A6 C5 1999 Dziwaczny problem z Tiptroniciem
PostNapisane: 14.gru.2008 19:19:49 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2007 14:18:55
Posty: 13
Witam
Próbowałem coś znaleść podobnego w dotychczasowych tematach ale nie zabardzo znalazłem odpowiedz. Z góry przepraszam jeśli podobny temat już był a ja go przeoczyłem .

Ok , Audi A6 C5 1999 rok prod, 2.4 V6

Wczoraj po jakiś dwóch godzinach jazdy po mieście przytrafiło mi sie coś takiego. Po wrzuceniu biegu wstecznego R autem mocniej szarpneło po czym nie specjalnie chciało mu sie jechać. Co zauważyłem to cała linia na wyświetlaczu PRND432 podświetliła sie tak jakby w "negatywie". PO przełączeniu biegu na D auto nie chciałó jechać , miałem wrażenie ,że ruszam z 3 biegu conajmiej . Po "rozbujaniu" auta jechało normalnie, aczkowiek automat nie znieniał biegów ( ani w dól czy w góe) , jak próbowałem przełączyć na Tipa to wogóle sie nie dało..PO zatrzymaniu auta i zgaszeniu silnika problem jakby ustąpił, mianowicie linia PRND432 była podświetlona jak zazwyczaj a auto po wrzuceniu na D jechało normalnie ( zmiana biagów tak jak zazwyczaj , bez szarpnieć , wszystko płynnie) . Nie słyszę jakis niepokojących odgłosów dochodzących ze skrzyni , wysztko wydaje sie ok . Jednak kiedy wrzuce tylko Bieg wsteczny R to problem natychmiast wraca ( najlepszym określeniem było by " zawiesił się" ..) . Nie mam szans ,żeby podjechać do jakiegoś znajomego z VAG-iem a boję sie troszkę jechać do jakiś papudrochów co mi powiedzą ,że skrzynia sie popsuła i trzeba wymienić ..to ,że coś z nią jest nie tak to ja wiem ale żeby zaraz wymieniać cała to mi sie nie chce wierzyć..Przebieg 160 tyś km i nie sądzę,że te skrzynie umierają tak po prostu..
Ok , ale teraz pytanie..Co może być tego przyczyną ? Niski poziom oleju, brak ciśnienia oleju w skrzyni? elektronika ? Ktoś może miał podobny problem i chciał by sie podzielić ze mną jak sobie z tym poradził..

Dzięki z góry i przepraszam jeśli naruszyłem jakieś zasady .

Rafał





[/img][/b]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: Re: Audi A6 C5 1999 Dziwaczny problem z Tiptroniciem
PostNapisane: 14.gru.2008 20:47:37 
Użytkownik

Dołączył(a): 21.lip.2008 11:26:07
Posty: 74
Lokalizacja: Kraków
moze glupie ale jezeli 'do przodu' jezdzi normalnie to mysle ze maly poziom oleju, brak cisnienia czy elektronika odpada. Skrzynia wchodzi w tryb awaryjny (nie powinno sie tak jezdzic wiec jak znowu sie zdarzy to lepiej wlacz ponownie). Bez porzadnego serwisu sie nie obejdzie - na szczescie nie bedzie z tym klopotow.... chyba ze zamierzasz podjechac na wstecznym ?

na poludniu polecany sserwis, na polnocy.... na pewno koledzy z polnocy sie wypowiedza :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14.gru.2008 20:50:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2007 14:18:55
Posty: 13
Hehe , dzieki wielkie za odpowiedz , tak też zamierzam zrobić jutro bo gdybać to chyba nie ma co ..spedziłem jeszcze kilka godzin czytając to i owo i mam nadzieję,że to po prostu mały stan oleju.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16.gru.2008 23:32:12 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.kwi.2008 16:32:36
Posty: 180
Wchodzenie skrzyni biegów w tryb awaryjny w 90% jest przyczyną usterki elektronicznej. W Twoim przypadku należy na początek odczytać jaki błąd powoduje właśnie pracę skrzynki w trybie awaryjnym. Na pewno nie za niski stan oleju.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.gru.2008 00:01:46 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2007 14:18:55
Posty: 13
AR Wiesław napisał(a):
Wchodzenie skrzyni biegów w tryb awaryjny w 90% jest przyczyną usterki elektronicznej. W Twoim przypadku należy na początek odczytać jaki błąd powoduje właśnie pracę skrzynki w trybie awaryjnym. Na pewno nie za niski stan oleju.


Dzieki za podpowiedz, skontaktowalem sie z serwisem audi , w piątek jade na badania ..też dostałem odpowiedz ,ze może to być związane z elektroniką skrzynki..Ktoś sie może orientuje w kosztach wymiany elektroniki w skrzyni ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.gru.2008 11:53:33 
Użytkownik

Dołączył(a): 08.kwi.2008 16:32:36
Posty: 180
Nie ma określonych kosztów odnośnie elektroniki. W samej skrzyni biegów określenie elektronika to: elektrozawory, czujnik temperatury oleju, czytnik obrotów wejściowych, czytnik obrotów wyjściowych i selekcjoner /przełącznik wielofunkcyjny/. Cena uzależniona od uszkodzenia.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17.gru.2008 19:00:35 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2007 14:18:55
Posty: 13
AR Wiesław napisał(a):
Nie ma określonych kosztów odnośnie elektroniki. W samej skrzyni biegów określenie elektronika to: elektrozawory, czujnik temperatury oleju, czytnik obrotów wejściowych, czytnik obrotów wyjściowych i selekcjoner /przełącznik wielofunkcyjny/. Cena uzależniona od uszkodzenia.


..ok, Przyjełem do wiadomości . Dzieki wielkie AR Wiesław , za odpowiedzi. Pozdrawiam
Ciachu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.gru.2008 12:03:10 
Użytkownik

Dołączył(a): 24.sie.2006 17:31:05
Posty: 119
Lokalizacja: Bełchatów
sprawdz wtyczki przy skrzyni biegow mogla sie tam zebrac wilgoc albo uszkodzony jest pozycjoner

_________________
W210 Avantgarde


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24.gru.2008 18:37:58 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.sty.2007 14:18:55
Posty: 13
waldimas napisał(a):
sprawdz wtyczki przy skrzyni biegow mogla sie tam zebrac wilgoc albo uszkodzony jest pozycjoner


Hey , juz po sprawie ..okazało sie że umarł tak zwany Mulifunction switch czy jakąś tak , domniewam ,ze coś odpowiedzialnego za przełanczanie biegów..czy to było to napewno? Tego nie wiem , bynajmiej zapłaciłem za to i auto jeździ teraz cyc-malina ;) Dziekuje wszystkim za podpowiedzi..


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: