.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 15.maja.2024 20:21:09

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [b3, 1,8 lpg ,'91] trzaski ze zbiorniczka wyrownawczego
PostNapisane: 09.sty.2009 21:57:39 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2004 17:23:43
Posty: 213
Lokalizacja: białystok
Było tak: po osiągnięciu ok 90 stopni na silniku , przestało działać ogrzewanie, po chwili spod maski usłyszałem trzaski. Silnik wyłączyłem, troche potrzeszczało, włączyłem ponownie i dojechałem do domu ok 4km. Następnego dnia zauważyłem, że wywaliło płyn ze zbiorniczka (może poszedł w cylinder, może przez korek, bo niedokręcony byl) dolałem ze 2 litry i uruchomiłem ponownie silnik, jak sie nagrzał ogrzewanie było, chlodnica ciepła, ale znów zaczęło trzeszczeć - nie było bąbli wypływających z płynu, ani oleju w płynie, efekt był taki jakby uderzać czymś w zbiorniczek (takie specyficzne drżące fale i dźwięk) po ponownym uruchomieniu już nic nie trzeszczało. W czasie tych mrozów odkręciłem wlew oleju - cały pokryty twardym, białawym nalotem o konsystencji suchego mydła (kruszył się) bagnet oleju też w tym syfie.

Czy na 100% to uszczelka, czy może jest szansa, że to coś innego? Dlaczego trzeszczało jeszcze chwilę po wyłączeniu silnika? Czemu nie ma oleju w płynie? Jaką uszczelkę najlepiej kupić? I co jeszcze przy okazji wymienić?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 09.sty.2009 23:11:57 
Klubowicz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21.paź.2004 10:03:48
Posty: 3300
Lokalizacja: Poznań i okolice
Zacznij od zmierzenia ciśnienia na cylindrach i dokładnych oględzin wszystkich świec - jeśli wywala płyn do cylindra, to świeca będzie miał inny kolor niż pozostałe, ciśnienie też będzie znacznie mniejsze. Co do syfu na korku - na mrozie to norma, podczas rozgrzewania silnika skondensowana para wodna miesza się z olejem i osiada na pokrywie zaworów. Sprawdź termostat, odpowietrz układ... Niekoniecznie przyczyną będzie uszczelka, wystarczy że jest zapowietrzony, pompa nie pompuje albo termostat ie przepuszcza i objawy typu "strzelanie" masz pewne.

Pozdrawiam

_________________
“Life in every breath, that is Bushido".
"Jedyny prawdziwy odpoczynek, to wieczny odpoczynek".
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... qjmh3ScqMU


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10.sty.2009 09:41:09 
Użytkownik

Dołączył(a): 07.lis.2004 17:23:43
Posty: 213
Lokalizacja: białystok
Normą jest substancja o konsystencji masła. Gdy bylo -15 myslalem, ze tak ta woda zamarzła i jest twarda. Wczoraj było -2 a ta substancja nadal twarda (petrygo jak wysycha to twardnieje). Termostat - jakby był nie w porządku to chlodnica byłaby zimna a nagrzewa się jak należy i temperatura normalna (90 stopni). Jak będę miał czas to spróbuje uruchomić i poobserwuję.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do: