.: AUDI KLUB POLSKA :.

Forum Audi Klub Polska
Teraz jest 18.kwi.2024 23:02:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: [A6 C6 2.7TDI] niedogrzewanie silnika - POMOCY !!!
PostNapisane: 05.sty.2009 23:16:05 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.wrz.2007 11:00:53
Posty: 124
Lokalizacja: mazowsze
Witam, mam problem wracając w niedzielę (czytaj duże mrozy do 20*C) zauważyłem, że temperatura silnika spadła na trasie do 70*C i tak się utrzymywała. Mam pytanie czy może być to termostat. Dodam, że silnik szybko osiąga temp. 60*C, a potem sukcesywnie dochodzi do 70. Jadąc wcześniej w temp. -5*C temp. silnika 90*.Ponadto mam webasto i wiem, że załącza się ono automatycznie, czy może być tak, że webasto dogrzewa silnik w czasie jazdy gdzo temp. jest zbyt niska. Dzwoniłem do trzech ASO i każdy mi powiedział, że może tak być szczególnie gdy jedzie się z małą prędkością (małe obroty silnika). Poradźcie coś, serwisy jeszcze nie miały przypadku wymiany termostatu w modelu C6.Mam również pytanie gdzie może być umieszczony termostat w C6 2.7 TDI. Jako ciekawostkę dodam, że przy 70* chłodnica jest zimna czyli wnioskuję, że duży obieg jest zamknięty. Natomiast kiedy wyłączę climatronic temperatura podbija do 92*C.Dzięki za podpowiedzi.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.sty.2009 13:23:38 
Użytkownik

Dołączył(a): 14.sie.2007 11:58:08
Posty: 137
Lokalizacja: Łódź
Webasto z reguly pracuje tylko do momentu osiagniecia przez silnik (plyn chlodniczy) 60'.
Jesli przy -20 miales wlaczone ogrzewanie w trybie auto to pewnie sila nawiewu byla przynajmniej w polowie, a przy takiej temp. zewnetrznej niestety nagrzewnica przy silnym nadmuchu moze wyciagnac temperature z silnika.

_________________
A4 Avant Quattro 3,0tdi (BKN) Tiptronic
A6 Allroad 3,0tdi (ASB) Tiptronic


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 06.sty.2009 19:52:51 
Użytkownik

Dołączył(a): 15.wrz.2007 11:00:53
Posty: 124
Lokalizacja: mazowsze
Dokładnie, climatronic był w trybie auto, dzięki za sugestie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 20 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron